Skocz do zawartości

E61 525D nierówna praca na zimnym silniku


Bufeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

tak jak w temacie, E61 525D po lifcie. Pojazd w chwile po uruchomieniu na zimnym silniku bardzo szarpie silnikiem. Wchodze w korekty wtryskow i dawka na 1 cylindrze +5mg, silnikiem rzuca tak jakby nie chodzil na wszystkie cylindry. Po chwili gdy auto sie nagrzeje wszystko sie uspokaja i wraca do normy. Wtryski zamieniane miejscami 1 z 3, i bez wzgledu na to jaki wtrysk wrzuce na 1 cylinder to leje na +5, z czasem spada na +3

Wtrysk pierwrzy byl regenerowany, gdy jest w na innym cylindrze pracuje prawidlowo.

Błędów w silniku brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały dym....musze zaobserwować.

Kompresje postaram sie zmierzyć, zaraz pojade do znajomego mechanika, który ma tą aparature i u niego sprawdze. Niestety o słabszej kompresji pomyślałem w peirwszej kolejności. Tylko czy to prawidłowy trop? skoro tylko przez chwile rzuca silnikiem, a po krótkiej pracy już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty wtryskow nie tylko mowia o ich stanie.Korekcja jest informacja co sie dzieje w cylindrze,jezeli jeden kuleje to wtrysk prubuje to nadgonic.W tych temeraturach bez swiec zarowych powinien odpalic bez zajakniecia i zadnego dymu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem czas przy sobocie. Kompresja na pierwszym ok. 10 bar, na pozostałych po 22-24 bary. Przy próbie olejowej na 1 cyl. od razu się uszczelnił i dobił tak jak reszta. Wychodzi na to że pierścienie, ale samochód gdy gdy złapie temp. powyżej 50 st. od razu chodzi równo i cicho. Rozmawiałem z kilkoma osobami, stawiają na hydro popychacz, że jest przytarty. Jutro przy dobrych wiatrach zabiore sie za ich wymiane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.