Skocz do zawartości

[E46] 330d 2004 Problem z licznikiem i nawigacją


Rufuse46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy !

Mam nie lada problem,

W moim E46 mam nawigacje MK4,

Podczas rozmowy przez zestaw głośnomówiący (Bluetooth) wszystko było normalnie, po zakończeniu rozmowy nie włączyło mi się już ani radio ani CD ani zmieniarka.

Nie mogę nic przełączyć, nie pali się też ta pomarańczowa dioda obok pokrętła od głośności, pozostałe funkcję nawigacji działają bez zarzutu (nawigacja, komputer pokładowy, ustawienia, telefon) głośniki przy rozmowie telefonicznej działają normalnie więc wzmacniacz nie jest spalony. Kupiłem to BMW 2 dni temu i tutaj psikus bo radio wcześniej działało normalnie. Zmiana Softa nie pomogła.

 

Koledzy ratujcie ! :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś najpierw bezpieczniki ?

a szczególnie jeden w bagażniku który jest we wzmaku właśnie od radia ,

w bagażniku po lewej za tapicerką ,do niego jest podłączony kabel antenowy nie idzie się pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radio wogule się nie włączy ,jak ten bezpiecznik będzie spalony ,dzięki temu swoją e39 kupiłem taniej bo sprzedający nie wiedział że tam siedzi osobny bezpiecznik , nawet w serwisie jak był to chcieli mu nowe radio wcisnąć :lol: :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Bez czytnika nie będzie obrazu na ekranie. A nie sprawdzisz jaka jest bo to właśnie czytniki są MK3, MK4 itd.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża nawigacja to ekran kupa kabli, czytnik, tuner itp. Bez czytnika nie sprawdzisz tego wszystkiego.

Żądaj do testów samochodu z czytnikiem albo odpuść.

Czytnik MK4 od MK3 wizualnie różni się napisem DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że cała reszta jest OK, to tak, ale takiej pewności nie masz.

Kupisz MK4, coś nie zagra i zostaniesz z czytnikiem.

Najlepiej gdyby sprzedający zakupił czytnik, a Ty jak będzie wszystko w porządku pokryjesz dodatkowo koszty zakupu MK4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnik MK3 lub MK4 to tak naprawdę cała nawigacja do pełni funkcjonowania potrzebuje ekranu zasilania i anteny. Jeśli niema czytnika to niema nawigacji i będziesz mógł w to miejsce kupić sobie albo MK3 albo MK4 a po zakodowaniu będzie to działać.

Po pierwsze warto sprawdzić czy auto w ogóle miało nawigację jak wychodziło z fabryki.

Po drugie sprawdź czy kable sa w bagażniku.

Po trzecie zbij cenę bo taki czytnik mk3 to 300 pln a mk4 jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330i przestan pisać jak nie masz pojęcia. Czytnik odpowiada za nawigację i ekran. Bez czytnika działa cale audio radio, zmieniarka itd.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkodowałem VIN i faktycznie Nawigacja jest. Zakładając, że cała reszta jest ok wystarczy tylko kupić czytnik mk4 (900 zł :shock: ) i wszystko powinno hulać ? Będę pewnie potrzebował jeszcze płytki z mapami. Czy w INPA będę mógł sprawdzić, że któryś element nie działa ?
Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330i przestan pisać jak nie masz pojęcia. Czytnik odpowiada za nawigację i ekran. Bez czytnika działa cale audio radio, zmieniarka itd.

Ja zakładam opcję, że sprzedający w celu zwiększenia atrakcyjności oferty zamontował sam ekran i będzie wciskał kit, że nie można nic sprawdzić bo mu ukradli czytnik.

Tak czy inaczej, ekran będzie czarny i sprawdzenie czy wszystko jest OK będzie mocno utrudnione, tym bardziej, że kupujący nie zna obsługi tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mówiłem, że w rozkodowanym VINie jest Sytem nawigacji professional.

Radio będzie działało, ale ekran będzie czarny, tak ? Więc równie dobrze ekran może być niesprawny, a ja o tym nie będę wiedział.

Umknął mi ten post.

Co do ekranu to 100% prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk4 czyta mapy nagrane na płytach DVD, MK3 nagrane na CD.

Czyli w przypadku MK4 na jednej płycie masz nagraną większą część europy, w przypadku MK3 pojedyncze państwa.

Obecnie BMW wydaje mapy nagrane na płytach DVD. Mając MK3 trzeba się posiłkować mapami innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może działać prawidłowo ale i nie musi, może być potrzebne zakodowanie czytnika do twojego auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Może działać prawidłowo ale i nie musi, może być potrzebne zakodowanie czytnika do twojego auta.

 

z tego co ja wiem i potwierdził to profesjonalny elektronik zajmujący się takimi rzeczami, po włożeniu czytnika nie jest wymagane programowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten profesjonalista nie przewidział wszystkiego, jaką masz pewność że czytnik był wcześniej na dużej navi. Te czytniki działały na kolorowym jak i na monochromatycznym wyświetlaczu. Tak wiec może być wymagane przekodowanie nawigacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.