Skocz do zawartości

BMW ICOM NEXT


Radek_650

Rekomendowane odpowiedzi

A to widzisz świetnie, w jaki sposób Ty to robisz ? Może na stole nie przez łącze OBD to jest możliwe. Czy wiesz moze jak jest z tym WIFI i icomem ,ponieważ nie wiem co ma na mysli Din76?

Bez wyciągania jednostki z samochodu, w normalnym trybie http, 40 minut i flash zrobiony. Potrzebny zwykły kabel enet. Nie korzystam z oryginalnego WIFI icom'a, mam to inaczej rozwiązane.

A to akurat nie jest nowość, ale z icom trzeba używać ruter lub emulator dhcp dla programowania modułów jak NBT/ kombi / rse, a właśnie o tym rozmawialiśmy

a nie o enet ...

co do icom z esys to najlepsze połączenie jest przez ethernet, zmień ip tylko portu nie zmieniaj 50160

dla nowszych ista+ powyżej 4.20.xx enet jest już uciążliwy wolę icom next super szybko

to zdjęcie jest dla ENET , połączenie url dla programowania bramki ZGW / FEM

dla innych sterowników najlepiej przez vin

ICOM bez problemu programuje jednostki tak samo jak enet bez routera itp. Kwestia prawidłowego operowania oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

tak dla serii E i F z CIC ,

przedstaw ustawienia ICOM , komputera karty sieciowej, bez fizycznego rutera lub emulatora dhcp dla NBT , NBT_EVO do id6 z magistralą most , dla programowania bez serwera dhcp nie wiem jeszcze jak NBT_id6 w g serii bez most z ethernetem i MGU ID7

chętnie się dowiemy, też dużo czytam i widziałem takie info ale bez konkretów podobnie jak CIC z Eserii z ENET, podobno istnieje ale nikomu się nie udało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla serii E i F z CIC ,

przedstaw ustawienia ICOM , komputera karty sieciowej, bez fizycznego rutera lub emulatora dhcp dla NBT , NBT_EVO do id6 z magistralą most , dla programowania bez serwera dhcp nie wiem jeszcze jak NBT_id6 w g serii bez most z ethernetem i MGU ID7

chętnie się dowiemy, też dużo czytam i widziałem takie info ale bez konkretów podobnie jak CIC z Eserii z ENET, podobno istnieje ale nikomu się nie udało .

Nie ma co czytać tylko trzeba próbować.

Ustawienia Icom standardowe pod DHCP, karta sieciowa również bez zmian.

Szczegóły nie tkwią w ustawieniach, routerach itp tylko w oprogramowaniu jakiego używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie tylko ty próbowałeś, jak byś poczytał to byś wiedział, (nie masz pojęcia a doradzasz innym )

komunikacja jest z tymi sterownikami , nawet programowanie częściowo przechodzi,

załaduje bootladera i przechodząc wyżej przerwie programowanie ponieważ sterownik się zrestartuje zmieni się adres IP i oprogramowanie straci komunikacje ze sterownikiem po to jest DHCP , aby odnalazł nowy adres ip i kontynuował programowanie ,

i co takiego jest złego w ruterze , static ip komputera , static ip icom , reszta sam ruter robi

można używać nawet do serii E , zresztą nawet ista+ już informuje o błędnej konfiguracji icom jak jest skonfigurowane bez rutera (czy emulatora dhcp

ISTA+ przynajmniej nie zacznie jak zła konfiguracja, ale już esys rozpocznie zadanie

wypisując takie głupoty zniszczysz komuś sterownik wart kilka tyś zł , jak ktoś przeczyta twoją informację

icom dla NBT, RSE , kombi zawsze poprzez ruter lub emulator DHCP ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja traci tu powoli sens "wiem, ale nie powiem" a może nie wiem. Standardowe ustawienie ICOMa APIPA a każdego komputera DHCP. Pula IP, w których pracuje ICOM to Zeroconf i bardzo ciężko go zmusić by przeszedł w pulę prywatnych adresów IP.

Din76 jak masz rozwiązana komunikację WIFI, bo mnie do tej pory udało się tylko poprzez WIFI router. Chociaż ITool Radar nie wykrywa ICOMa albo tylko przez chwilę to tak komunikacja ISTA-PC-ICOM jest poprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ty próbowałeś, jak byś poczytał to byś wiedział, (nie masz pojęcia a doradzasz innym )

komunikacja jest z tymi sterownikami , nawet programowanie częściowo przechodzi,

załaduje bootladera i przechodząc wyżej przerwie programowanie ponieważ sterownik się zrestartuje zmieni się adres IP i oprogramowanie straci komunikacje ze sterownikiem po to jest DHCP , aby odnalazł nowy adres ip i kontynuował programowanie ,

i co takiego jest złego w ruterze , static ip komputera , static ip icom , reszta sam ruter robi

można używać nawet do serii E , zresztą nawet ista+ już informuje o błędnej konfiguracji icom jak jest skonfigurowane bez rutera (czy emulatora dhcp

ISTA+ przynajmniej nie zacznie jak zła konfiguracja, ale już esys rozpocznie zadanie

wypisując takie głupoty zniszczysz komuś sterownik wart kilka tyś zł , jak ktoś przeczyta twoją informację

icom dla NBT, RSE , kombi zawsze poprzez ruter lub emulator DHCP ,

To że Ty nie potrafisz i uwala Ci sterowniki nie znaczy że każdemu. Temat wiele razy potwierdzony nie tylko przezemnie- do programowania nie jest wcale potrzebny zewnętrzny router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ICOMa, a o to w tym temacie tutaj biega, to zbyt wiele możliwości nie ma. Połączenie bezpośrednie bez routera po kablu (DHCP) dla karty sieciowej Ethernet LAN przydzieliłbym IP z palca (pula Zeroconf), a w ISTA VCI ustawił na:

icom-vci.jpg

Przy tych ustawieniach moim zdaniem musiałoby to śmigać.

Gorzej jest jeżeli chodzi o komunikację WiFi (WIN 10 x64), wczoraj dużo próbowałem, ale wszystko to dość nie stabilnie działa. Nie mam zamiaru programować po WiFi, ale diagnoza byłaby wygodna. Przede wszystkim ITool Radar widzi ICOMa tylko chwilami, jednakże diagnoza jest możliwa.

Po WiFi łączność PC z ISTA P nie działa natomiast ISTA+ jak najbardziej. Mój błąd polegał na tym, że sugerowałem się ustawieniami LAN, ale one tez są istotne dla WiFi.

Edytowane przez diag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie tylko ty próbowałeś, jak byś poczytał to byś wiedział, (nie masz pojęcia a doradzasz innym )

komunikacja jest z tymi sterownikami , nawet programowanie częściowo przechodzi,

załaduje bootladera i przechodząc wyżej przerwie programowanie ponieważ sterownik się zrestartuje zmieni się adres IP i oprogramowanie straci komunikacje ze sterownikiem po to jest DHCP , aby odnalazł nowy adres ip i kontynuował programowanie ,

i co takiego jest złego w ruterze , static ip komputera , static ip icom , reszta sam ruter robi

można używać nawet do serii E , zresztą nawet ista+ już informuje o błędnej konfiguracji icom jak jest skonfigurowane bez rutera (czy emulatora dhcp

ISTA+ przynajmniej nie zacznie jak zła konfiguracja, ale już esys rozpocznie zadanie

wypisując takie głupoty zniszczysz komuś sterownik wart kilka tyś zł , jak ktoś przeczyta twoją informację

icom dla NBT, RSE , kombi zawsze poprzez ruter lub emulator DHCP ,

To że Ty nie potrafisz i uwala Ci sterowniki nie znaczy że każdemu. Temat wiele razy potwierdzony nie tylko przezemnie- do programowania nie jest wcale potrzebny zewnętrzny router.

Jak by chciało Ci się poczytać ten temat to na stronie 5 napisałem informację konfiguracji bez rutera zewnętrznego dla icom

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=96&t=296410&start=60#p2475662

wystarczy emulatora dhcp i konfiguracja icom , i komputera karty sieciowej działa tak samo jak ruter zewnętrzny


I jeszcze nigdy nie "uwaliłem" żadnego sterownika, jak się ma pojęcie co się robi to bezpieczna operacja, ale dziesiątki razy pomagałem w naprawie oprogramowania,

jak ktoś słucha takiego specjalisty co Ty ,a później ma problem :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, mam pytanie. Zakupiłem ICOM NEXT dla sprawdzenia podłączyłem pod e70, ISTA-D zadziałała, lecz z braku czasu wszystko wyłączyłem, na drugi dzień ICOM nie łączy się z samochodem dioda system - mruga ? Jakieś rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

powinna dioda system i lan się świecić jak masz podłączenie przez kabel rj45

nie ma nic nadzwyczajnego w rozłączeniu , nie powinno to wpłynąć na icom ,

zobacz w itoolradar czy IP icom jest widoczne ,

możesz też sprawdzić w cmd.exe (win 10 , Program windows PowerShell) komenda ipconfig czy masz połączenie karty sieciowej z icom

powinno pojawić się ip icom w karcie ethernet (połączenia lokalne) (chyba że ktoś konfigurował icom w static ip )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź na innym komputerze,

Może twoja karta sieciowa jest uszkodzona lub zniknęły sterowniki, zobacz w menadżerze urządzeń czy karta sieciowa ethernet działa prawidłowo,

Icom next to oryginalna głowica bmw

Czy kupiłeś clone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

podłącz icom do samochodu i kabla sieciowego

uruchom okno cmd.exe (win 10 Program windows PowerShell ) wpisz hasło ipconfig zobaczysz ip karty sieciowej ethernet

,jeśli jest ustawiona na automatyczne otrzymywanie adresu IP to pokaże ip icom, będziesz mógł dostosować kartę sieciową do twojego icom aby się zalogować do niego poprzez port x.x.x.x:58000

jeśli ktoś skonfigurował static IP np 192.168.x.x w icom next np dla rutera z dhcp to nie zobaczysz go itoolradar musisz konfigurować kartę sieciową ethernet na taki adres

Panowie jeśli komuś zależy na dokładnej instrukcji konfiguracji icom next wifi to niech da znać, trochę to dziwne że nie można tak bezpośredni połączyć się z siecią wifi icom next tylko trzeba robić to przez punkt dostępu , np telefon lub ruter wifi ... co dziwne nie jest też obecny w itoolradar jak działa poprzez wifi , ale można blokować icom dla esys lub ediabas poprzez easyconnect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej sytuacji ja mam teraz takiego laptopa (Hp starszej daty) ze dopoki w gniazdo lan nie wepniemy kabla to karty sieciowej wogole nie bedzie widac w systemie, na dodatek trzeba w bios uaktywnic automatyczne przelaczanie lan/wifi bo dopoki tego nie zrobilem lan nie dziala. Raz cos bylo w itooradar , raz nie bylo nic...z 2 h sie meczylem dopoki w bios nie zajrzalem..
sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nic się nie zmieniło, od dawna jest to samo oprogramowanie do icom next oryginał

są tacy co dla modułów most jednak wolą starszą opcje niż next , ale jest wielu co robiło programowanie cic i poszło ,

ja mam dwa icom więc zawsze korzystam z icom A1 dla most .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy , moglby ktos cos doradzic?

Robilem update firmware w icom next ori. Icom nie chodzil z nową istą 4.24, w itoolradar pokazywalo 100.

Wgrałem nowy firmware z koncówką 03.15.03 , niby wszystko poszlo ok.

Po aktualizacji nie widac icom w itoolradar.Wczesniej karta lan ustawiona byla na sztywno tak jak ip icom 192.168.65.86.

Kontrolki swiecą dwie zielone normalnie.

Icom zmienil ip? no ale jak zmienil to czemu nie widac w itool?

Mysle tez ze moglem zly firmware wgrac , wgrałem 2 pliki z rozszerzeniem .tar, icom next -app i icom next rootfs, byly dolaczone do isty

03.15.03.

moze ktos potrafi zrobic reset icom next z pendriva?

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a jak masz kartę sieciową ustawioną ?,

ma być TCP/ IPv4 (właściwości) automatycznie uzyskiwać adres IP

jak na zdjęciu ,

a78a6a207961.png

może wcześniej miałeś static ip konfigurowaną kartę sieciową Ethernet

a teraz jest w trybie normalnym i masz adres 169.254.xxx.xxx static ip , icom po aktualizacji się resetuje do normalnych ustawień , zawsze i poprzednie ustawienia są kasowane

jak jak konfiguruję icom na static ip aders dla dhcp 192.168.68.85 i kartę sieciową też dla icom dhcp TCP/ IPv4

192.168.68.50

255.255.255.0

gateway 192.168.68.1

to dopiero widać icom w itoolradar

ustaw kartę sieciową na automatycznie uzyskiwanie adresu w TCP/ IPv4

i icom powinien być widoczny dla ista i itoolradar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jest nowa aktualizacja firmvare (oprogramowania) ICOM NEXT BMW_ISPI_ICOM-Next-FW_03-15-06 , niezbędne aby obsługiwać ista 4.28.20

dla icom A1 i A2 też jest aktualizacja BMW_ISPI_ICOM-FW_03-15-04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Din76 nie wiem ile czasu poświęcasz na ogarnianie tej całej sceny programowa/aktualizacyjnej ale szacun ! Jakbym znał adres to zgrzewka piwka by poszła albo "donejt" bo ilość wiedzy jaką przyswoiłem czytając twoje posty to jakaś masakra :)


do sedna...


Zaktualizowałem sobie ISTE + do 4.28.3 z jakiejś 4.16 co miałem a teraz mi się zachciało ICOM''a. Czy klon ICOM'a A2 najnowszym FW, o którym wspominasz, obsłuży ISTE + 4.28.XX ? Generalnie chodzi mi o diagnostykę i aktualizację w E60 i F10.


Wiesz może czy oryginalny ICOM A2 miał dwie płytki PCB czy tylko jedną ? Wydaje mi się, że dwie ale wolałbym potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jeśli zaktualizujesz icom do najnowszej wersji to będzie obsługiwał ista 4.28.20 i nowsze

tylko ja napotkałem problem z aktualizacją icom a1 clone poprzez ista , nie aktualizuje firmvare , trzeba było zrobić poprzez przeglądarkę starą metodą

169.254.92.38:60080

root

hasło NZY1150263

tylko jeśli ktoś aktualizował poprzednio oryginalnymi plikami to ma zamknięty dostęp do tego portu 60080

teraz też polecam aktualizować plikami z otwartym dostępem do ssh

mogę podesłać pliki jak komuś trzeba

ja swój icom A1 aktualizowałem wszystko działa , również znajomemu aktualizowałem A2 i też wszystko chodzi

ista 4.28.20 zmienia ip icom z 169.254.92.38 samoistnie na 192.168.4.1 przez menadżera połączeń icom w trakcie łączenia

mam to samo w icom next oryginał

icom next aktualizowałem ista , też wszystko działa , tylko po aktualizacji też samoistnie zmienia ip na 192.168.xxx.xxx

na starszej ista 4.21 nic nie zmienia więc to domena nowej ista+


Nigdy nie rozkręcałem oryginał ICOM A2 ale też zawiera dwie płytki , zmienili tylko obudowę ze względu na słabość poprzedniej większość się urywa przy złączu obd2

icom A2 też nie ma wentylatora , prawie całość icom to ta mała płytka , reszta to tylko podłączenia porty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.