Skocz do zawartości

E60 fotele komfortowe z masażami, jak rozpoznać, wrażenia


speed1211

Rekomendowane odpowiedzi

Ps. kolejna oferta gdzie przedlifty sa sprzedawane jako LCI

http://allegro.pl/komforty-bmw-e60-wnetrze-fotele-kanapa-boczki-lci-i5860194168.html

 

Powiem wam , że mam LCI z komfortami, a zagłówki łamane mam jak niby przed LCI - tak wyszedł z fabryki i nie jest nic kombinowane. Także stwierdzenie,że to z aukcji jest przed LCI a sprzedawane jako LCI to nieprawda! Spójrzcie na gałkę od automatu, na panel sterowania szyb na drzwiach oraz boczki drzwi, na idrive- to ewidentnie auto LCI.

Dziś siedziałem w innym E60 LCI z 2009r, także z komfortami, ale dodatkowo z wentylacją i miał już te jakby nowsze zagłówki pełne zginane, skóra na siedzisku była dziurkowana.

Dokładnie takie jak te tylko zagłówki miał pełne zginane a nie pół: http://allegro.pl/komforty-bmw-e60-fotele-wentylowane-komplet-lift-i6064774788.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Już wiem, opisałem to wcześniej.

Dzielony zaglówek był do 09.2007 wiedz wszystko gra. W pierwszym momencie myślałem że ktoś tylko siedzenia doposazyl na komforty ale to już się wyjaśniło.

 

Z tego co do tej pory się dowiedziałem to są trzy rodzaje siedzeń komfortowych

Chyba Do 2005 bez aktywnego zaglowka

Do 09.2007 z dzielony aktywnym zaglowkiem

I od 09.2007 Pełnym lamanym zagłówkiem

 

Teraz zastanawiam się czy w przedlifcie po 2005 siedzenia są identyczne jak po 09.2007 i wystarczyło by zmienić zaglówek żeby pasowały do mojego rocznika i czy w przedlifcie były inne moduły.

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Głównie zmiana polegała na estetyce wyglądu.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolejne pytanie, zauważyłem że siedzenia mają różne pokoje skóry, jedne nie mają dzielenia na połowie siedzenia (boczki) inne mają proste a inne znowu na skos.

Od czego jest to zależne?

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/Screenshot_2016-04-01-13-54-50_zps9jrg3i84.png

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/Screenshot_2016-04-01-15-14-53_zpsxqucf9jt.png

 

Te są chyba sportowe ale nie widzę żadnej wajchy obok.

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/Screenshot_2016-04-01-15-07-13_zpsygxspvq7.png

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie, zauważyłem że siedzenia mają różne pokoje skóry, jedne nie mają dzielenia na połowie siedzenia (boczki) inne mają proste a inne znowu na skos.

Od czego jest to zależne?

Drugi fotel na zdjęciu z pionowymi przeszyciami to fotel komfortowy z wentylacją.

 

Te są chyba sportowe ale nie widzę żadnej wajchy obok.

Jakiej wajchy szukasz? Fotele sportowe również mogą być w pełni elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki, to już jestem o krok dalej żeby rozpoznawać siedzenia z kiepskich zdjęć :cool2:

Jak ktoś zna jeszcze coś to pisać :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te z drugiego zdjęcia. Mają wentylację na siedzisku i plecach, masaż, grzanie, rozsuwane siedzisko, pompowane boczki, pompowane lendzwie, łamią się w połowie oparcia, el. regulacja zagłówka i pamięć dla dwóch kierowców. Teraz co do siedzeń podróżuje się bardzo dobrze i wygodnie. Boki nieźle trzymają. Co do masażu to dupy nie urywa. Ogólnie to na dłuższą mete to mi bardziej przeszkadza niż pomaga. Wierci dziurę w tyłku raz z lewej raz z prawej. Po aktualizacji softu do najnowszego juz trochę łagodniej. Co do jazdy latem nie ma nic lepszego jak włączyć sobie wetylacje a wtedy to już sobie można tylko jechać i jechać. Regulacja siedzen elektryczna w każdej płaszczyźnie i nie ma żadnego problemu z dopasowaniem do ciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam zdjęcia z tymi przyciągania ale myślałem że te dwa przyciski to do nagłówków (wysuwanie i wsuwanie)

Okrągły z szczałkami to na pompowanie lędzwi a wszystkie inne to ustawienia wysokości itd.

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/Screenshot_2016-03-31-00-00-11.png_zpsbtgpmock.jpeg

 

 

Posłużę się zdjęciem kolegi jak już jest wrzucone. Chodzi mi o panel sterowania komfortami. Na zdjęciu powyżej jeden z przycisków ( regulowanie fotela przód - tył i góra-dół) jest przekręcony niepoprawnie o 90 stopni prawda ? Mam u siebie tak samo i jestem przekonany, że jest to niepoprawnie bo razem z przyciskiem od oparcia powinny tworzyć oba przyciski " symbol krzesła" patrząc z boku, prawda ?

 

Chyba muszę rozebrać ten panel bo podejrzewam, że ktoś na siłę chciał przekręcić ten przycisk i przeskoczyło o 90stopni. W E46 miałem podobną sytuację i rozbierałem właśnie ten panel, żeby przestawić przycisk.

 

Podpowiedzcie jak macie u siebie w autkach jak na zdjęciu powyżej czy poziomo ten przycisk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki za odpowiedź. Już rozebrałem panel i naprawiłem usterkę, ktoś przekręcił na siłę przycisk i przeskoczył o 90 stopni. W środku jest dużo malutkich elementów i trzeba skumać jak to działa, wtedy łatwo naprawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.