Skocz do zawartości

Okopcona rura wydechowa 328i


fibaq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Mam to samo...

BTW jaki środek do czyszczenia okopconych wydechów polecacie?

O właśnie, bo 1.6 też potrafi okopcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem problem z metalowymi elementami auta. W Bawaria Motors Katowice człowiek któremu oddawałem auto na przegląd polecił mi Autosol Metal Polish

 

http://autosol.pl/index.php?s=ochrona_metali

 

Tego samego używają w serwisie BMW do zaśniedziałych elementów metalowych w starych autach. Pasta jest świetna. Troszeczkę na szmatkę i wszystkie elementy metalowe można odnowić. Ta pasta odzyskałem skorodowane oznaczenie starego auta - te chromowane literki a koncówki wydechu czyści idealnie. Najpierw wycieram ręcznikiem papierowym a potem troszkę tej pasty i po chwili wyglada jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jedna końcówka brudzi się szybciej. To samo mają właściciele podwójnych rur w 35i. Wydaje mi się, że właśnie przepustnica w wydechu blokuje jedną rurę w trybie eco, comfort oraz jak auto jest zimne – więc siłą rzeczy z jednej się dymi częściej, a z drugiej rzadziej... W cichym garażu nawet słychać metaliczny dźwięk po przełączeniu z comfort na sport oraz od razu głośniejszą pracę wydechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo...

BTW jaki środek do czyszczenia okopconych wydechów polecacie?

Ja polecam wszelkiego typu specyfiki do czyszczenia felg aluminiowych. AutoGlym Wheel cleaner, ja to mam i sadza schodzi na dotyk, a rurki błyszczą się jak w fabryce ;)

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez Blaine » 26 Mar 2016 10:23

 

 

Ja polecam wszelkiego typu specyfiki do czyszczenia felg aluminiowych. AutoGlym Wheel cleaner, ja to mam i sadza schodzi na dotyk, a rurki błyszczą się jak w fabryce ;)

 

Potwierdzam Teraz Rurki Jak Nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

zapytam czy w 335i jest tak samo? Czy dziewczyna jeździ zbyt często na rezerwie.. :cry:

Lewa rurka brudna, prawa czysta.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam czy w 335i jest tak samo? Czy dziewczyna jeździ zbyt często na rezerwie.. :cry:

Lewa rurka brudna, prawa czysta.

 

Jest to normalne zjawisko. U mnie bardziej się brudzi od strony pasażera, bo z drugiej strony jest "klapka" .

Końcówki wydechu mam ze stali nierdzewnej i wystarczy kawałkiem miękkiej włókniny przetrzeć lub krążkiem na wiertarkę :)

0_0_productGfx_1cb73c6daf8933eacf656597f8e41dc3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.