Skocz do zawartości

Bluetooth BMW X5 2005


dziakoni

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nie wiem czy radio bierze w ogóle udział w odtwarzaniu dźwięku z telefonu czy leci on bezpośrednio na głośniki? W INPIE jak robię test ulfa to wywala błędy związane z odtwarzaniem, ale nie udało mi się znaleźć żadnych szczegółów na ich temat w necie. Próbowałem podłączać głośniczek bezpośrednio do pinów tej białej dużej wtyczki do której wpięta jest wiązka do ulf i tam dźwięk jest. Mówię o tej wolnej na zdjęciu, na dwóch środkowych pinach jest dźwięk, tylko nie wiem dokąd te kable dalej lecą w stronę auta:

thumb_IMG_4066_1024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@dziakoni, moduł który kupiłeś ma numer części 84 10 9 154 358 czy to coś innego? I działa Ci to z jakimś iPhone nie Android tak?

Moj ULF ma nr 84.21 6-945387-01 dziala wszystko android iphone wszystko cacy tylko po sparowaniu z samochodem od razu trzeba wylaczyc zaplon i wtedy jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy radio bierze w ogóle udział w odtwarzaniu dźwięku z telefonu czy leci on bezpośrednio na głośniki? W INPIE jak robię test ulfa to wywala błędy związane z odtwarzaniem, ale nie udało mi się znaleźć żadnych szczegółów na ich temat w necie. Próbowałem podłączać głośniczek bezpośrednio do pinów tej białej dużej wtyczki do której wpięta jest wiązka do ulf i tam dźwięk jest. Mówię o tej wolnej na zdjęciu, na dwóch środkowych pinach jest dźwięk, tylko nie wiem dokąd te kable dalej lecą w stronę auta:

thumb_IMG_4066_1024.jpg

 

kurcze gdzies czytalem o takim problemie co ty masz winna byla:

1 wtyczka trzeba było zmostkować coś lecz nie pamiętam co ale poszukam

2 wina była że była odpięta zmieniarka CD i głosu nie było

takie dwa przypadki czytałem

A tak apropo jak odbierasz połączenie radio sie zcisza?

Edytowane przez dziakoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trop ze zmieniarką może być dobry, u mnie zmieniarka jest podpięta, ale module radia pod kołem (BM54) w gnieździe wiązki ze zmieniarki są też piny pod sygnały audio z telefonu, z tym że przewodów do tych pinów nie ma w wiązce, może więc ma być jakaś inna wiązka do zmieniarki z obsługą telefonu. Byłbym wdzięczny gdyby udało Ci się znaleźć ten temat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trop ze zmieniarką może być dobry, u mnie zmieniarka jest podpięta, ale module radia pod kołem (BM54) w gnieździe wiązki ze zmieniarki są też piny pod sygnały audio z telefonu, z tym że przewodów do tych pinów nie ma w wiązce, może więc ma być jakaś inna wiązka do zmieniarki z obsługą telefonu. Byłbym wdzięczny gdyby udało Ci się znaleźć ten temat :)

A jak dzwonisz lub odbierasz połączenie radio się ścisza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) Wygląda na to, że chodzi i połączenie sygnałów tel audio+ i tel audio- pomiędzy BM54, a modułem ULF :) Ciekawi mnie jak to jest fabrycznie zrobione, jeśli do BM54 (mam wersję z okrągłymi pinami) tel audio+ i tel audio - przychodzą gniazdkiem zmieniarki to chyba powinna być inna wersja tej wiązki, dziwi mnie tylko że katalogi nic o niej nie mówią. Chyba będę musiał po prostu dosztukować do mojej te dwie żyły.

Wracając do Twojego pytania - tak, jak dzwonię i odbieram to radio się ścisza, czyli sygnał tel mute jest ok. Rozmówca mnie słyszy, książka się synchronizuje, jedyny problem to to, że ja nie słyszę rozmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze iż jeśli niebieska kostka jest nie podłączona to musi być zworka tu angielski

If a Voice Input Jumper Plug is not installed then a

Jumper Plug, P/N 84 11 0 018 038, must be

obtained and installed for the system to function

correctly. The jumper plug should be installed

onto a blue 26 pin connector that is located near

the black 54 pin connector for the ULF module.

Note: The Jumper plug is not included in the kit

as this plug may already be installed on some

vehicles

 

a i jeszcze jedno ZCS masz 644 i 620 czy 633 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej zworze też czytałem, tylko nie wiem gdzie dokładnie powinna się ona znajdować. Ja dokupiłem i dołożyłem całą wiązkę do telefonu i wpiąłem ją do gniazda z fotki wyżej. Wiązka którą dołożyłem prowadzi dalej do modułu ULF, podłokietnika, mikrofonu i anteny bluetooth. Nie ma w niej miejsca na tą zworę ani niebieskiego gniazda. Chyba że powinienem jej szukać gdzie indziej.

Hmm, co to jest ZCS że tak głupio spytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej zworze też czytałem, tylko nie wiem gdzie dokładnie powinna się ona znajdować. Ja dokupiłem i dołożyłem całą wiązkę do telefonu i wpiąłem ją do gniazda z fotki wyżej. Wiązka którą dołożyłem prowadzi dalej do modułu ULF, podłokietnika, mikrofonu i anteny bluetooth. Nie ma w niej miejsca na tą zworę ani niebieskiego gniazda. Chyba że powinienem jej szukać gdzie indziej.

Hmm, co to jest ZCS że tak głupio spytam?

nie wiem jak u Ciebie kodowanie czy jest FA czy ZCS

Dodanie do auta modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziakoni, moduł który kupiłeś ma numer części 84 10 9 154 358 czy to coś innego? I działa Ci to z jakimś iPhone nie Android tak?

Moj ULF ma nr 84.21 6-945387-01 dziala wszystko android iphone wszystko cacy tylko po sparowaniu z samochodem od razu trzeba wylaczyc zaplon i wtedy jest ok

 

E to ja mam dokładnie ten sam moduł. Spróboję patentu z wyłączeniem zapłonu, ale już straciłem nadzieje na prawidłowe działanie z moim Huawei.

Panowie, takie szybkie pytanko żeby nie zaśmiecać, też odnośnie elektroniki, wiecie o co może chodzić jak podczas słuchania CD samo przełącza mi na Radio? I trzeba spowrotem ręcznie na CD przestawić. Nie jestem pewien czy jak wjade na dziure czy też na prostej drodze. TP wyłączone, tuner mam po naprawie, oryginalna zmieniarka zdechła więc kupiłem Xcarlink. Zamontowałem, dzień pojeździłem i kilka razy tak mi się zrobiło, bardzo wpieniające. Może kable od zmieniarki tracą połączenie?

http://i.imgur.com/mk2DLM9.jpg http://i.imgur.com/p36AAFC.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Muszę odgrzebać temat, jakiś czas temu uzyskałem w końcu dźwięk z bluetootha, okazało się, że potrzebne były u mnie dwucewkowe głośniki obsługujące dodatkowo telefon oraz inne wiązki w drzwiach przednich. Teraz dźwięk jest, ale jest dość cichy, da się go jakoś pogłośnić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

mm zamiar dolozyc ori bluetooth do radia business cd w z4 e86. przeglądając komponenty okazuje się ze to poskładane jest z gratów e46 e39 e53. posiadam to dziadostwo o nazwie DSp. Wiem że ono sprawia problemy np z dołożeniu uniwersalnego modułu bluetooth. czy przy ori module tez sa takie jaja

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Witam, ja też mam małe pytanko. Mianowicie kupiłem niedawno X5 z 2004 r z telefonem w podłokietniku, ale na ekranie komputera w ogóle nie widzę opcji Telefon, nawet jak wciskam przycisk w podłokietniku czy na kierownicy nic się nie dzieje. Idąc dalej tropem, dotarłem do bagażnika i tam zauważyłem do ULF nie mam podłączonego kabla tego szerokiego, chyba 54 pin. Jedynie do ULF podpięta jest chyba antena. Najdziwniejsze jest to, że nie mogę znaleźć nigdzie w bagażniku tej wtyczki szerokiej 54 pin do wpięcia do ULF. Dodam, że na module jak i w papierach do auta mam BT PASSKEY. Czy ktoś z Was może coś powiedzieć na temat, dlaczego nie ma tej wtyczki i wiązki? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam małe pytanko. Mianowicie kupiłem niedawno X5 z 2004 r z telefonem w podłokietniku, ale na ekranie komputera w ogóle nie widzę opcji Telefon, nawet jak wciskam przycisk w podłokietniku czy na kierownicy nic się nie dzieje. Idąc dalej tropem, dotarłem do bagażnika i tam zauważyłem do ULF nie mam podłączonego kabla tego szerokiego, chyba 54 pin. Jedynie do ULF podpięta jest chyba antena. Najdziwniejsze jest to, że nie mogę znaleźć nigdzie w bagażniku tej wtyczki szerokiej 54 pin do wpięcia do ULF. Dodam, że na module jak i w papierach do auta mam BT PASSKEY. Czy ktoś z Was może coś powiedzieć na temat, dlaczego nie ma tej wtyczki i wiązki? Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Witam !!!

Mam ten sam problem. E53 2004. Dokupiłem moduł ECE tylko nie mogę znaleźć wtyczki 54-pin aby to podłączyć. Może jakieś wskazówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Może ktoś z forumowiczów zerknąłby u siebie w bagażniku jak ma podłączony moduł ULF, tzn skąd wychodzi wtyk podłączony do ULFa? Oczywiście roczniki poliftowe. Mile widziane także zdjęcia. Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jakiś czas temu zgłębiałem temat bluetooth-a, fabrycznie miałem jakiś inny bluetooth współpracujący tylko z telefonem w podłokietniku. Parowanie telefonu zewnętrznego nie dawało rezultatu więc zakupiłem moduł ULF, wszystko pasuje Plug & Play. Mam wersję S638 i myślałem że trzeba będzie przekodować na S633, a tu niespodzianka, po podłączeniu wystarczyło sparować i wszystko hula :lol:

Jeśli chodzi o wtyczkę to powinna ona być z lewej strony bagażnika, przy wzmacniaczu, pod zmieniarką. Trzeba także odkręcić plastik by dojśc do podłogi bagażnika i z lewej strony boczka powinna wychodzić ta 54 pinowa kostka (chyba że oryginalnie na wyposażeniu nie było bluetootha-a to raczej jej tam nie będzie).

 

Witam, ja też mam małe pytanko. Mianowicie kupiłem niedawno X5 z 2004 r z telefonem w podłokietniku, ale na ekranie komputera w ogóle nie widzę opcji Telefon, nawet jak wciskam przycisk w podłokietniku czy na kierownicy nic się nie dzieje. Idąc dalej tropem, dotarłem do bagażnika i tam zauważyłem do ULF nie mam podłączonego kabla tego szerokiego, chyba 54 pin. Jedynie do ULF podpięta jest chyba antena. Najdziwniejsze jest to, że nie mogę znaleźć nigdzie w bagażniku tej wtyczki szerokiej 54 pin do wpięcia do ULF. Dodam, że na module jak i w papierach do auta mam BT PASSKEY. Czy ktoś z Was może coś powiedzieć na temat, dlaczego nie ma tej wtyczki i wiązki? Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

"barcik' może komuś wcześniej uszkodził się ten moduł i go odłączył, trzeba się dostać do niego, podpiąć wtyczkę i zobaczyć co będzie.

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jakiś czas temu zgłębiałem temat bluetooth-a, fabrycznie miałem jakiś inny bluetooth współpracujący tylko z telefonem w podłokietniku. Parowanie telefonu zewnętrznego nie dawało rezultatu więc zakupiłem moduł ULF, wszystko pasuje Plug & Play. Mam wersję S638 i myślałem że trzeba będzie przekodować na S633, a tu niespodzianka, po podłączeniu wystarczyło sparować i wszystko hula :lol:

Jeśli chodzi o wtyczkę to powinna ona być z lewej strony bagażnika, przy wzmacniaczu, pod zmieniarką. Trzeba także odkręcić plastik by dojśc do podłogi bagażnika i z lewej strony boczka powinna wychodzić ta 54 pinowa kostka (chyba że oryginalnie na wyposażeniu nie było bluetootha-a to raczej jej tam nie będzie).

 

Witam, ja też mam małe pytanko. Mianowicie kupiłem niedawno X5 z 2004 r z telefonem w podłokietniku, ale na ekranie komputera w ogóle nie widzę opcji Telefon, nawet jak wciskam przycisk w podłokietniku czy na kierownicy nic się nie dzieje. Idąc dalej tropem, dotarłem do bagażnika i tam zauważyłem do ULF nie mam podłączonego kabla tego szerokiego, chyba 54 pin. Jedynie do ULF podpięta jest chyba antena. Najdziwniejsze jest to, że nie mogę znaleźć nigdzie w bagażniku tej wtyczki szerokiej 54 pin do wpięcia do ULF. Dodam, że na module jak i w papierach do auta mam BT PASSKEY. Czy ktoś z Was może coś powiedzieć na temat, dlaczego nie ma tej wtyczki i wiązki? Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

"barcik' może komuś wcześniej uszkodził się ten moduł i go odłączył, trzeba się dostać do niego, podpiąć wtyczkę i zobaczyć co będzie.

 

Oryginalnie jest, bo nawet w podłokietniku jest uchwyt na telefon Nokia 6300, no i samego ULFa mam także, tylko że niepodłączonego. Antena podpięta, a tej nieszczęsnej wtyczki 54pin brak. Chyba będę musiał więcej tapicerki porozkręcać i poszukam dalej. W podłokietniku jest pełne okablowanie. A jakiego koloru masz wtyczkę 54pin, czarna czy niebieska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, zabij mnie, ale chyba niebieska jest ta wtyczka, grzebałem tam jakiś czas temu. Zresztą to nie ma znaczenia, 54-pinowa będzie tylko jedna.

Może ten link Ci w czymś pomoże https://xoutpost.com/articles/all-bmw/bluetooth-phone-guides/9631-bluetooth-retrofit-2003-bmw-x5.html

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odkopię troche temat

 

mam E46 2004 rok z opcją SA638 professional, navi MK4 z wyświetlaczem 16:9

 

moduł z 05.2004 TCU, przeczytałem cały temat i próbowałem zakodować

 

zmieniłem wszystko oprócz bleuetooth na activ - wywala błąd. Efekt taki że telefon wykrywa moduł, łączy się a poza tym nic, na ekranie zero informacji , nie pobiera książki.

 

 

 

Poniżej oryginalny nie zmieniony moduł TCU - co pozmieniac zeby działało ( głownie chodzi mi o ten bluetooth )

 

 

 

NAD_EQUIPPED

nad_equipped

WAKEUP_BY_E-CALL

no_wakeup

NON-TELEMATIC_E-CALL

nicht_aktiv

AIRBAG_TRIGGERED_E-CALL

nicht_aktiv

TELEMATIK_ENABLED

nicht_aktiv

E-CALL_HARDKEY_FITTED

nicht_aktiv

SECOND_HARDKEY

nicht_aktiv

CUSTOMER_CALLS_OVER_GMIN

nicht_aktiv

TCU_TYPE

ibus_ece

BLUETOOTH

bt_operation

US_CALL_SERVICE_CENTER

nicht_aktiv

GPS_ON/OFF

gps_off

US_BUSINESS/PROF_VARIANT

business_model

WHEEL_CIRCUMFERENCE

e85

e46

TRACK_WIDTH

e46_cabrio

e46_coupe

e46_limousine/touring

WHEEL_BASE

e46

DRIVE_WHEELS

rear_wheel

PORTABLE_BT

nicht_aktiv

CALL_WAITING

nicht_aktiv

 

 

 

 

 

oraz moduł GT

 

 

 

BAUREIHE

e38

ANZEIGE_ANKUNFTSZEIT

nicht_aktiv

LAENDERVARIANTE_GT

ece

BAUART

ohne

WIDESCREEN_MODI

wert_00

AUTOMATISCHER_NOTRUF

aktiv

TELEMATIK

nicht_aktiv

ANZEIGE_POSITION_AUS

nicht_aktiv

FUHRPARK_FLOTTENMODUS

nicht_aktiv

MEKKA_INDIKATOR

nicht_aktiv

 

 

może trzeba w innym module coś zmienic jeszcze?

 

 

 

Prosze o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.