Skocz do zawartości

318i N42B20 Wymiana oleju.


Castes07

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Chcę wymienić olej w swoim bmw, jednakże czytając wiele postów na temat tego silnika i olejów nie znam jednoznacznej odpowiedzi, jakiego oleju użyć.

A więc od początku:

Nie wiem jaki był poprzedni olej wlany..

Przebieg 187.000km rok 2004

Chciałbym wlać full syntetyk.. (czyt. ze najlepsze właściwości jak dla tego typu silnika)

znalazłem 3 oleje godne według mnie zainteresowania :

VALVOLINE MAX LIFE 5W40

MOTUL 5w30 x clean

LIQUI MOLY NIestety nic po za nazwą nie wiem.

Który polecacie olej, zaznaczam ze auto mam do jazdy, nie do piłowania.. i zastanawiam się z myślą czy nie wstawić gazu w wakacje.

 

I jeszcze kilka pytań:

czy odme i przewody trzeba wymieniać czy wystarczy wyczyścić. (mam błedy 2731 2781- zanim bede podejrzewac czujnik i vanossy, zmienie olej)

jaką polecacie z zamienników uszczelke pod pokrywą zaworów..

 

jakie macie zdanie na temat płukanek..

Ojciec mi mówi.. że nie trzeba robić płukanki.. że przy takim przebiegu nie ma czego się obawiać wejscia na full syntetyk( obecnie nie wiem co jest).

 

Jaki filtr oleju polecacie.. bo to chyba tez ważne bo "(podobno te silniku valetronic lubią wodnisty olej itp..)

 

Wiem że jak zawsze są jakieś pogłoski na forach na tego typu pytania.. jak zwykle nie ma nigdzie sprecyzowanych odpowiedzi.

Proszę o szczere odpowiedzi z doświadczeniami..

Pozdrawiam i udanego dnia zakochanych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Komu chciałoby się przeglądać 100 stron? :lol: po co? Jak można założyć temat i czekać na podanie na tacy :duh: ale o dziwo jest zgodny z regulaminem :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej - Motul mogę polecić jak najbardziej

Uszczelka - elring

Odma - jeżeli nie była nigdy wymieniana to kompletna odma z przewodami obowiązkowo

Płukanka - jak najbardziej zalecana, zarówno podczas zmiany oleju z np 10w na 5w oraz przed każdą wymianą oleju - dla lepszego samopoczucia szczególnie, koszt nieduży. LM 20zł.

Filtr oleju - Knecht lub MANN

Na: czescidobmw.pl pomogą Ci wszystko dobrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tych 100 stron wynika? Ze każdy stosuje olej według swojego uznania.. A ja szukam kogoś kto miał do czynienia z tymi olejami i silnikami.. Nie jestem leniwy, te oleje podalem z wyczytania internetu. Po drugie mam dodatkowo jeszcze inne pytania na które tez nie ma odpowiedzi.. Bo wielu forumowiczów najlepiej to by chciało wszystko wymieniać i najlepiej żeby to kosztowało po 2 zl. Niestety tak się nie da..

Prosiłem o rzetelne odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma odpowiedzi? Wszystko to powymienia Ci buc, a tutaj na forum znajdziesz takie osoby jak ja, które sporo przeszły z tym silnikiem.

W tym silniku masz do zrobienia kilka pewnych PEWNYCH na 100% rzeczy, bo jak tego nie zrobisz to lepiej zezłomuj silnik i daj sobie spokój z BMW.

Wiadomo co się w tym silniku wali, więc nie pisz, że wszystko Ci ludzie każą wymieniać bo to bzdura.. :mad2:

Ja w swoim robiłem zawsze płukanie po wymianie. Zrób płukankę i zalej najlepiej 5W40, bo ten silnik osiąga duże temperatury, więc będzie idealnie.

Polecam Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz jakie to pewne rzeczy, które trzeba wymienić na 100%?

Widzisz, jedni jeżdżą bezawaryjnie a inni non stop na warsztatach przesiadują, więc nie ma reguły.

Co do wymieniania wszystkich części w silniku z powodu jakieś usterki, nie chce mi się przytaczać postów.. ale często są takie tematy.

 

 

Wracając do tematu..

Jutro jadę po motula x clean 5w40 nie robiąc żadnej płukanki (wiele "mechaników" odradza z powodu.. wypłukania nagaru i szczelin.. i będą problemy..) myślę że trochę prawdy w tym jest.. Na pewno nie zaszkodzę silnikowi nie robiąc płukanki..

Niebawem dam znać czy ustąpiły objawy 2 sek. rzężenia, oraz czy zniknęły błędy 2731 i 2781.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj bzdur w necie o tym silniku. Ja wymieniałem wszystko poklei bo się naczytałem i wystraszyłem..

Z drugiej strony mialem mechanika, ktory nie podpinal pod kompa tylko wymienial.. Wkurzyl mnie tym tak, ze u niego juz nie serwisuje..

Trzeba znaleźć sobie dobrego mechanika i tyle. Co do płukanki. Mi też ktoś zalecał bym tego nie robił... :roll:

Ale lepiej zrobić.. szczególnie ze nie wiadomo jaki miałeś olej.. Nic mu nie zaszkodzi jak wlejesz lub nie wlejesz..ale lepiej mieć syfu mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja także miałem nadzieję, że znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Widzę jednak, że nadzieja matką głupich. A na forum więcej jest fantastów chcących mieć BMW niż faktycznych właścicieli. Właściciela mało interesuje czy mój model do setki ma 9.8s czy 9.2s.

Ja swoje autko nabyłem prawie 2 tygodnie temu. I teraz przymierzam się właśnie do wymiany oleju. W aucie brakuje jakichkolwiek naklejek. Poprzedni właściciel - handlarz, więc nawet jak wie, to nie powie. Jest jedynie korek wlewu w pokrywie zaworów z logiem Castrola. Ale może wszystkie są takie same? Autko ma przebieg 220tyś i jest ze stycznia 2004r. Jest stosunkowo zadbane w środku. Na zewnątrz zauważyłem jdynie ze 2 cm rdzy pod lakierem na tylnym nadkolu tuż przed tylnym zderzakiem. Reszta OK.

Co do oleju to nie wiem co było wcześniej, ale na moje oko olej jest rzadki i delikatnie przepalony. Czyli coś rzadszego niż 10W40 i jeżdżone przynajmniej rok. Wcześniej jeździłem VW na 5W40 Castrola, a później na GM Genuine 10W40, więc mam jako takie pojęcie jak taki olej [w zdrowym silniku] po roku powinien wyglądać.

Zdecydowałem się zalać VALVOLINE MAX LIFE 5W40. Do tego przed wymianą nie zamierzam płukać płukanką, gdyż myślę, że lepiej będzie gdy w okolicach września wymienię ponownie - no chyba że kolor i zapach będą w normie. Przebiegów dużych nie robię. Rocznie <15tyś.

Zamierzam zajrzeć do przewodów separatora oleju. Nie wiem czy da się to zrobić bez wyciągania samej odmy? Ale znając życie fantaści tego przecież nie wiedzą, bo i skąd?!?

Gdyby się jednak trafił ktoś realnie myślący i w dodatku posiadający e46 z N42B20, to proszę o podpowiedź:)

W sumie wcześniej miałem Vectrę 2.0 i Golfa IV. W jednym i drugim przebiegi >250tyś i odmy były oblepione białym kremem, ale nigdy zapchane. Więc w sumie to nie wiem czego się spodziewać po BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim forumowiczom.

Jestem juz 3 dzień po wymianie oleju : Motul 8100 x-clean 5w40

i filtra oleju : Mahle knecht.

O to zauważone zmiany:

- vanossy póki co nie hałasują przy odpaleniu ..

- elastyczniejsza praca silnika (ciszej chodzi, tak delikatniejsze cykanie.)

- oleju nie ubywa( wymieniłem olej bez płukanki)

- lżejszy rozruch( zapala praktycznie od pół obrotu wałem.)

Operacja udana, pacjent żyje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim forumowiczom.

Jestem juz 3 dzień po wymianie oleju : Motul 8100 x-clean 5w40

i filtra oleju : Mahle knecht.

O to zauważone zmiany:

- vanossy póki co nie hałasują przy odpaleniu ..

- elastyczniejsza praca silnika (ciszej chodzi, tak delikatniejsze cykanie.)

- oleju nie ubywa( wymieniłem olej bez płukanki)

- lżejszy rozruch( zapala praktycznie od pół obrotu wałem.)

Operacja udana, pacjent żyje..

 

 

kolego pytanie ile wchodzi oleju do tego silnika? bo chcę zamówić i nie wiem czy wziąśc 2 banki 5l czy 1 starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W teorii 4,25l.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.