Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka odnośnie sprzedaży serii 5 :

 

W roku 2017 od stycznia do maja włącznie wynik 1043 szt. Ciekawe czy w tym wyniku są już jakieś zarejestrowane kombi G30 czy to wynik samej wersji sedan ?

Dla porównania rok 2016 to w sumie 1789 szt. nowo zarejestrowanych aut serii 5 .

 

 

...trudno porównywać z rokiem w którym każdy czeka na nowy model...

 

Wyraz ,, każdy " z Twojego postu jest nieuprawniony ;) Statystyki sprzedaży serii 5 w Europie i USA tego nie potwierdzają . Różnice na korzyść nowego modelu sa to naturalne ale jest to zaledwie kilka % . Nawet na naszym forum było kilka osób które skuszone świetnymi ofertami w końcówce produkcji F10/11 zdecydowały sie na starszy model mimo ze mogły juz zamawiać G30 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ktoś z obecnych na forum miał okazję jeździć G30 z zawieszeniem M i kołami 20 cali. Bardzo mi się podobają te z M-performance, ale obawiam się, jak się na tym będzie jeździło po polskich drogach. Obecnie w swojej F10 mam zawieszenie M i felgi 18 m-pakietowe. Dla mnie ideał. Zastanawiam się, czy na oponach o profilu 30 i 35 nie będą za twarde.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z obecnych na forum miał okazję jeździć G30 z zawieszeniem M i kołami 20 cali. Bardzo mi się podobają te z M-performance, ale obawiam się, jak się na tym będzie jeździło po polskich drogach. Obecnie w swojej F10 mam zawieszenie M i felgi 18 m-pakietowe. Dla mnie ideał. Zastanawiam się, czy na oponach o profilu 30 i 35 nie będą za twarde.

 

Mam 20cali na M-pakowym zawiasie, jest twardo, ale da się żyć, kwestia po jakich głównie drogach będziesz jeździł.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za mna 3500km zrobione w ciagu tygodnia - wyjazd wakacyjny - pozwole sie podzielic wrazeniami.

 

Zaczne od plusow

- To moje pierwsze BMW i nie zawiodla mnie dynamika prowadzenia, na kretych gorskich drogach w porownaniu z moimi poprzednimi autami (Passat, Accord) rewelacja. Auto prowadzi sie jak na swoje rozmiary fantastycznie.

- Dynamika 520d - spodziewalem sie ze bedzie gorzej a nie jest wcale zle, wiadomo ze w fotel nie wgniata, ale wstydu nie ma.

- Bardzo wysoki komfort akustyczny przy duzych predkosciach (mowie tu o 200km/h i wiecej na autobahnie)

- Bardzo dobra precyzja manualnej skrzyni - choc to pewnie niewielu zainteresuje :)

- Kierownica M - absolutnie obowiazkowo!

- Spalanie srednio wyszlo 6.1 - jazda zgodnie z przepisami = w Niemczech ile sie da a reszta jak nakazuja znaki. Sporo jazdy po gorskich drogach.

- Mam ogrzewanie postojowe, ktora ma tez funkcje przewietrzania - w upalnym klimacie bardzo fajne no i mozna sobie z plazy z kluczyka odpalic :D

 

 

Minusy:

- Trzaski plastiku z okolic za ekranem nawigacji po nagrzaniu wnetrza i wlaczeniu auta / klimy - trwa to chwile ale mozna sie wystraszyc. To nie tyle nie przystaje w tej klasie, to w ogole nie przystaje.

- Jakies trzeszczenia z okolicy podsufitki

- Spore wibracje odczuwalne na drazku biegow

- Ambientowe oswietlenie w nocy odbija sie w lewym lusterku

- Bazowa nawigacja nie pokazuje aktualnego ogranicznia predkosci, cos co ma kazda marketowa nawigacja...

- Sama nawigacja z RTTI non stop zmienia prognoze czasu dojazdu, zawsze dojezdzalismy tak jak oczekiwalem a po drodze nawigacja ciagle przelicza i irytuje zmianami trasy bez wiekszego sensu.

- Bagaznik w sedanie kiepsko ustawny, jak ktos mial cos wiekszego to bedzie niemilo zaskoczony ( w dodatku brak podwojnej podlogi czy paru haczykow na siatki..)

- Jak ktos ma rodzine to troche lipa jak chodzi o gniazda - passat ma chyba z 6 USB plus 3x 12 V i 1 x 230V... Przeciez to groszowe sprawy a na codzien sie sprawdzaja.

- Dziwna praca klimy, nie wiem czy BMW tak ma, ale z dolu dmucha cieple a z gory zimne - jak jest 36 stopni na dworze, a w aucie pewnie z 50 to ostatnie czego chce to podgrzane nogi.

 

 

Ogolnie, sorki ze porownam z passatem B8, ale takim autem jezdzilem dotychczas - frajda z jazdy w 5er o wiele wyzsza i mnie to przekonuje do auta na calej linii - ale jezeli ktos oczekuje ze za sporo wiecej pieniedzy dostanie sporo wiecej jakosci to sie rozczaruje - szczegolnie w kwestii montazu BMW nie ma sie czym pochwalic - a trzaski po nagrzaniu wnetrza to juz kompromitacja kogos kto dobiera materialy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk działa tylko w zasięgu samochodu, aplikacja z telefonu łączy się przez Transmisję Danych.

Kluczyk pamięta, czyli jak zadasz mu wentylacje, odpali ja tylko wtedy, gdy się zbliżysz na wystarczająca odległość.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam dodatkowe 12V pod schowkiem.

To czy navi będzie przeliczać drogę zależy od ustawień. Muszę powiedzieć że z RTTI to pierwsza navi która dość dokładnie podaje czas przyjazdu.

Ograniczenia prędkości na navi brak bo od tego jest kamera.

 

 

Sent with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia prędkości na navi brak bo od tego jest kamera.

 

ale kamera nie pokazuje wszystkich ograniczeń, np wjeżdżając w teren zabudowany nie ma znaku stricte z ograniczeniem prędkości, jest znak informujący o terenie zabudowanym. kamera tego nie czyta jako ograniczenie i pokazuje ostatni odczytany znak.

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia prędkości na navi brak bo od tego jest kamera.

 

ale kamera nie pokazuje wszystkich ograniczeń, np wjeżdżając w teren zabudowany nie ma znaku stricte z ograniczeniem prędkości, jest znak informujący o terenie zabudowanym. kamera tego nie czyta jako ograniczenie i pokazuje ostatni odczytany znak.

Przecież odczytuje znaki również typu zabudowany. Generalnie z tego co wiem, kamera i tak działa z navi, żeby wiedzieć które ograniczenia obowiązują z przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia prędkości na navi brak bo od tego jest kamera.

 

ale kamera nie pokazuje wszystkich ograniczeń, np wjeżdżając w teren zabudowany nie ma znaku stricte z ograniczeniem prędkości, jest znak informujący o terenie zabudowanym. kamera tego nie czyta jako ograniczenie i pokazuje ostatni odczytany znak.

Przecież odczytuje znaki również typu zabudowany. Generalnie z tego co wiem, kamera i tak działa z navi, żeby wiedzieć które ograniczenia obowiązują z przepisów.

 

Być może tak działa w g.

w konkurencyjnej marce jest tak, że np w terenie zabudowanym, w tym samym momencie na navi pokazuje 50 km/h, a kamera ostatni odczytany na desce między zegarami wyświetla np 90 km/h.

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy navi będzie przeliczać drogę zależy od ustawień. Muszę powiedzieć że z RTTI to pierwsza navi która dość dokładnie podaje czas przyjazdu.

 

Coz moje doswiadczenie jest inne, na trasie prawie 1000km nawigacja zmieniala oczekiwany czas dojazdu o ponad 2 godziny w ta i spowrotem (!!), a dojechalem nieco szybciej niz google pokazuje standardowo dla tej trasy.

Dosc powiedziec ze dotarlem na miejsce o 23.15, a nawigacja ocierala sie juz o godzine 2 w nocy w pewnej chwili ze swoja prognoza.

 

Taka sama sytuacja byla w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy navi będzie przeliczać drogę zależy od ustawień. Muszę powiedzieć że z RTTI to pierwsza navi która dość dokładnie podaje czas przyjazdu.

 

Coz moje doswiadczenie jest inne, na trasie prawie 1000km nawigacja zmieniala oczekiwany czas dojazdu o ponad 2 godziny w ta i spowrotem (!!), a dojechalem nieco szybciej niz google pokazuje standardowo dla tej trasy.

Dosc powiedziec ze dotarlem na miejsce o 23.15, a nawigacja ocierala sie juz o godzine 2 w nocy w pewnej chwili ze swoja prognoza.

 

Taka sama sytuacja byla w obie strony.

 

a nie zastanowiłeś się przez moment czy dojechałeś tam gdzie powinieneś dojechać ? :wink:

bo... rożnica w czasie osiągnięcia celu nie mała :roll:

 

:duh:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

ale kamera nie pokazuje wszystkich ograniczeń, np wjeżdżając w teren zabudowany nie ma znaku stricte z ograniczeniem prędkości, jest znak informujący o terenie zabudowanym. kamera tego nie czyta jako ograniczenie i pokazuje ostatni odczytany znak.

 

No to dali d... A to poważna wpadka.

 

Sent with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj złożyć zamówienie na swoją G30 i dowiedziałem się, że produkcja sierpniowa ma już nowe ceny, wyższe niż te, które są w oficjalnym cenniku. Niby różnica niewielka, ale szlag mnie trafił. Czy ktoś spotkał się już z podobną sytuacją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.