Skocz do zawartości

[F10] doposażenie PDC SA508


dzesio

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie maja

2. To są skróty z niemieckiego no wewnętrzny lewy WL - odpowiednio po niemiecku

3. No skoro masz panel i wiesz że jest on przy skrzyni to raczej tam + potrzebna wiazka do panelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...

Odkopię temat, bo też mnie dopadło F10 bez PDC zupełnie.


Dużo info powyżej, ale kilka pytań - może ktoś podpowie:


1) Widzę, że pewnym problemem jest brak wiązek łączących wiązki tylnego i przedniego zderzaka z modułem JBE w kabinie. W poście pitrro131 całkiem ładnie to opisał ale pytanie - czy te wiązki do środka są dwie oddzielne? W sensie wiązki czujników w zderzakach wpięte do kostek X187-1B idą oddzielnymi wiązkami do dwu różnych kostek A34-6B wpinanymi do modułu JBE? Czy one schodzą się do jednej kosztki A34-6B?


2) Czy ktoś podpowie którędy trzeba nimi wleźć do wnętrza auta i może zanotował jakiej długości ma to być? ;P


3) Czy wiece gdzie kupić kabel 1x0,35mm2 dwukolorowy na metry? Bo wszędzie widzę tylko szpule 100m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Czy wiece gdzie kupić kabel 1x0,35mm2 dwukolorowy na metry? Bo wszędzie widzę tylko szpule 100m...

https://allegro.pl/listing?string=flry%200%2C35

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Orientuje się ktoś czy jest dużo dłubania zeby doposażyć auto we wł/wył czujników koło gałki zmiany biegów? Mam dołozone pdc +kamerka zapewne bo na panelu nie ma guzika pdc :/ niby nie przeszkadza to za bardzo, pytam raczej z ciekawości. Pzdr

Myślę, że to jest kwestia położenia jednego lub max 2 kabli od panelu z brakującym przyciskiem do ICM (w podłokietniku). Trzeba odpiąć akumulator (!) i rozebrać cały podłokietnik. Wygląda, że jest to jak najbardziej do zrobienia, myślę, że robiąc to pierwszy raz to jakieś 2-3 godziny.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinąć ? Moj stary panel nie posiadał guzika pdc a mimo to pod panelem wchodzi wtyczka w gniazdo z 2 pinam, ( wtyczka ma 2 piny a gniazdko 4 ) oczywiscie wtyczka do comfort sport jest osobna. Wsadzilem nowy panel z guzikiem pdc ale nie jest aktywny. Pewnie jest tu jakas grubsza robota :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz z którego roku masz auto, będzie nam łatwiej Tobie doradzić. Przed i po LCI połączenia są inne i nie wiedząc z jakie masz auto napisanie odpowiedzi wymaga 2x czasu. A chyba nawet by było lepiej dla Ciebie jak by ktoś Tobie napisał zrób tak i tak, niż zrób "tak i tak" lub "tak2 i tak2". I byś się musiał zastanawiać co i jak.
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Autko to F11 z 2010r :) dziwne tylko ze na panelu z pdc oraz na tym bez jest to samo gniazdo z 4 pinami do ktorego fizycznie ida tylko 2 kable. Nawet na aukcjach widze te panele z pdc z ucieta wiazka i tam tez ida tylko 2 kabelki... Jesli mam przedlifta to na to wychodzi z tego co Panowie piszecie ze powinno byc mniej roboty z tym tzn.bez rozbierania podłokietnika...w kazdym razie panel juz mam , jak tylko bede wiedzial gdzie ewentualnie co podlubac to bede działał :) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie powinieneś pociągnąć pin 2 z wtyczki 4-pinowej z listwy z panelu do pinu 6 kontrolera i-drive

ewentualnie jeszcze:

pin 1 z wtyczki 4-pinowej z listwy z panelu do pinu 5 kontrolera i-drive

pin 3 z wtyczki 4-pinowej z listwy z panelu do pinu 7 kontrolera i-drive

ale te dwa ostatnie to chyba są odpowiednio od kamer z przodu i asystent zjazdu ze wzniesienia


We wtyczce 6 pinowej powinieneś mieć 4 kable lub 2 kable (jak nie masz wyboru stylu jazdy).


Podeślij jakiś obrazek albo aukcję jaki masz panel.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak liczyc te piny ? ;) Wtyczki moge okrecac , liczyc od prawej/lewej .... ;)

na wtyczce powinny być oznaczenia przynajmniej przy pierwszym i ostatnim pinie. Czasami się zdarza, że i w gnieździe w środku są numerki.


Wtyczka 4pin:

CUE3rHon


Wtyczka 6pin:

CTSaZFEX


Wtyczka 10pin w kontrolerze idrive:

CTZBk74u

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podlaczylem pin 6 z idriva do pinu 2 z kostki i nic , dodam ze mam 4 kabelki do idriva... Wtyczka 4pinowa ma pin 2 zajety, dokładalem tylko drugi kabelek do wtyczki czy musze ten pin 2 wypiac ktory juz siedzi we wtyczce ? Na wszystkie sposoby probowałem i nic , guzik pdc bez reakcji :/ Denerwuje mnie to ze takie łatwe dojscie do tych połaczen a nie udalo sie tego ogarnac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podlaczylem pin 6 z idriva do pinu 2 z kostki i nic , dodam ze mam 4 kabelki do idriva... Wtyczka 4pinowa ma pin 2 zajety, dokładalem tylko drugi kabelek do wtyczki czy musze ten pin 2 wypiac ktory juz siedzi we wtyczce ? Na wszystkie sposoby probowałem i nic , guzik pdc bez reakcji :/ Denerwuje mnie to ze takie łatwe dojscie do tych połaczen a nie udalo sie tego ogarnac :)

Zrób zdjęcie wszystkich wtyczek

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na schematach nie widzę takiej konfiguracji jak u Ciebie:/

Odepnij wtyczkę 4 pin i zobacz czy coś nie działa:)

Potem by próbował mimo wszystko puścić pin 1 i pin 2 z kostki 4 pin do 5 i 6 kontrolera idrive

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,


podepne się pod temat bo tez się za to zabieram, na razie kwestię fizycznego podłączenia myslę, że ogarnę, nie rozumiem do końca jeszcze kwestii podłączenia tego panelu obok i drive i jak to potem zakodować z nowym modułem, trzeba go jakoś programowac pod vin? czy on zaczyta obecne wyposażenie? Czy ktoś z Was ma jakis tutorial jak to ogarnąć krok po kroku w tym E Sysie? dodam, że nie używałem nigdy tego programu stąd moje pytania. dzięki z góry, pozdr.

Brutal Money Waster!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Hejka. Chciałbym dołożyć czujniki z przodu i z tyłu. Zapytałem z ciekawości w ASO i powiedzieli że mój samochód nie jest przystosowany do dołożenia PDC dlatego musieli podejść do tego indywidualnie i suma czesci i robocizny to 16tys zł!!! Czy rzeczywiście jestem skazany na nieoryginalne czujniki? Może ktoś miał taki przypadek. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.