Skocz do zawartości

Zderzak m-pakiet/zwykly sedan e46


barca1212

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam e46 sedan z 2002r polift z zwykłym zderzakiem przód, kupiłem zderzak m paka chyba 2 z auta 05.2001r czyli przedlift kombi ale to akurat nie ma zanczenia, mam kratki i listwy do zderzaka, halogeny, kierownice powietrza tarczy prawej kupiłem w aso (110zł), lewą dostałem ale z końcówką 699 a miała być 703 (różni się tym że w 703 jest dodatkowy otwór na wlot powietrza do chłodnicy paliwa) ale myśle że ten etap moge pominąć. ślizgi kupiłem z mpakietu przedlifta i polifta w aso, bo nie wiedziałem które (a 28zł nie majątek za komplet).

 

Co jeszcze jest mi potrzebne, po przeczytaniu kilkunastu tematów wnioskuje że osłona pod silnik pasuje, kierownica centralna powietrza też pasuje po lekkim modzie, zostaje kwestia nadkoli tych trójkątnych przód, da rade dopasować czy zwykłe czy musze szukać z m pakietu (200zł używki) 350zł nowe. troszke drogo, za to bym pomalował sobie go już. oczywiście jeśli będzie konieczna ostra rzeźba to odpada i kupuje z mpaka ale jeśli brakuje gdzieś pół cm to dam rade to dopasować za pomocą spawarki do plastiku. tylko proszę o konkretne wypowiedzi osób które zmieniały zderzaki bo opinie nt nadkoli są podzielone 50/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zalozylem dzis, 3 godziny roboty. Kierownice trzeba przyciac od gory jakies 2,5-3cm, potrzebujesz jeszcze wtyczki halogenow jesli nie masz z przedlifta (nawet mam jak cos to pv) nadkola musisz kupic z m. Ja kupilem zamienniki, troszke trzeba naciagac i sa za waski... ogolnie moga byc ale widax ze to nie ori. I w zasadzie nic innego Ci nie trzeba.
Kompletuje m pakiet z przodu sedan... moze jakos pomozesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Dziś zakładałem m pakiet przód, to tak mając jak w moim przypadku e46 polift + mpak przedlift trzeba zakupić zderzak, wloty, ślizgi (od m pakietu przedliftowy), nadkola pasują, problemem są ślizgi ale nie te co kupujemy w aso po 18zł/szt tylko tzw prowadnice które są przykręcane do błotnika w polifcie są one za szerokie żeby zmieścić się w zderzak także trzeba je usunąć bądź wyciąć szlifierką jak ja to uczyniłem, i na tym ogólnie sie kończy dorabianie, na razie mam założony na chwile ponieważ leci do lakiernika jeszcze. Do tego musze dokupić uchwyt wlotu lewego nr 7894721 (może ktoś ma na sprzedaż). Poza tym mam już komlecik. Koszty? Oryginalny zderzak z kratką i listwami oraz wlotem m pak lewym nie popękany (poza jedną dziurką którą zaspawałem) zapłaciłem 180zł - nie możliwe a jednak. Do tego wlot powietrza prawy m pak (114zł aso), lewy dostałem ze zderzakiem lecz bez uchwytu (nowy 63zł aso), ślizgi 36zł, za malowanie około 250zł no i halogeny z depo w serwisie bmw można dostać za 125zł/szt + ramki po 20zł, czyli całość m pak w moim przypadku około 900zł nie jest źle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje koszta z mpakiet II chyba wyszly niezle ;) wszystko ori, zderzak 1000 kompletny, z belka, klaksonami itp, w kolorze, dlugo polowalem ale sie udalo, stan bdb :) wloty 150, uchwyty wlotow 90, i nadkola zamienniki 75, tego troche zaluje ale z czasem pewnie zmienie na ori :) no i slizgi 38 zl.
Kompletuje m pakiet z przodu sedan... moze jakos pomozesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie ty wszystko wykupiłeś tzn wloty uchwyty itd :D Ps też szukałem w kolorze ale znaleźć mpaka w normalnej cenie w kolorze schwarz 2 graniczy z cudem a raczej jest to niemożliwe, przeważnie ceny kosmos jak w dobrym stanie albo właśnie jak dobry stan to srebrny

 

ja oddaje we wtorek do malowania i później efekt.

http://images78.fotosik.pl/453/babd032d0d3f76cdgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak teraz patrze to trochę żałuje :D po kolizji z sarną miałem wymieniony zderzak przedni,nadkola,wloty na tarcze,główny wlot,ślizgi

 

i powiem,ze kupiłem zderzak zamiennik m-pakiet z halogenami w Krakowie z materiału PP bardzo elastyczny,nawet przymiarkę zrobiłem :norty: no i efekt był :norty: ale denerwować zaczęły mnie halogeny.. chińskie gówno... na ekspozycji mogło by to stać.. ale jechać z tym.. jak to wszystko latała..nie spasowane dobrze.. w drodze by jeszcze odpadły.. no i zawiozłem do Krk zderzak,zwróciłem a kupiłem zwykły na allegro za 650zł a tyle tez m pakt kosztował.Byłem w stanie zmienić przednie nadkola,wloty itp..bo i tak musiałem.. a różnica była 200zł względem do zwykłego .. no ale tu mi też z głowy wybili pomysł m paka samego na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu jak kupowałem samochód to jeszcze m paków tak nie było..polifty 2003 czarne stały po 23,24tys..

 

a teraz? polifty na allegro 2004 16,17maks.. wiadomo jaki stan.. ale co drugie to już m pak..

 

jak ja kupowałem to nawet za 24 nie widziałem zbytnio m pakietów.. tylko sedane były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanislawie prawie kazdy w opisie i tytule ma m pakiet, 99% ma z m pakietu jeden element w postaci zderzaka i to w wiekszosci niekompletnego zrobionego na sztuke a mało ktory to prawdziwy m pakiet z krwi i kosci czyli taki ktory masz wszystko co przewidział producent, łacznie z prawdziwym shadow line (trojkąty lusterek na wysoki połysk itp) nie wspomianając o m pakiecie wewnętrznym, tutaj to dopiero odwalają szopki

nie ma nic bardziej komicznego niz e46 z tylko przednim zderzakiem m pakiet na chromie, jakis dziwnych felgach itp

oczywiscie ze warto jest włozyc m pakiet ale kompletny, dzieląc przynajmniej na wewn i zewn

wiec nie ma sie czym stanisławie podniecać :nienie:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!!!

Nie chcialem zakladac nowego tematu wiec sie tu podpiolem :D

A wiec Wie moze ktos gdzie mozna kupic listwy plastikowe na zderzak przedni tak jak na zdjeciu?? najbardziej mi chodzi o srodkowa czesc bo rejestracje daje gdzies indziej :)

https://www.google.pl/search?q=m-pakiet+e46&biw=2000&bih=954&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjDkoLnivDMAhXqA8AKHQUUC1cQ_AUIBigB&dpr=0.8#imgrc=8ziocCdtRRw4OM%3A

 

Oraz gdzie mozna dostac wloty na tarcze hamulcowe z nadkolem na Allegro itp. znalazlem same nadkola bez wlotow i to jeszcze jakas chinszczyzna tandetna

Dziekuje z gory za pomoc i pozdrawiam

ps. jestem za granica i sie z tym pierd.. 3 tydzien a paskudnie wyglada zderzak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.