Skocz do zawartości

E90 320d@Alpina D3 Monaco Blau M-pakiet lci 1-wł.


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiłem, że porobie zdjęcia to porobiłem. Co prawda nie są to zdjęcia auta ale też wydaje mi się, że warto wsadzić.

 

Za 2 tygodnie będę robić detailing auta czyli, glinka, polerka, ceramika i na to jakies zabespieczenie jeszcze. Ceramike kupiłem oryginalną BMW w bardzo przystępnej cenie. Szczerze mówiąc troche się boje to nakładać bo widzę, że to jakaś wyższa technologia i za bardzo nie wiem jak to i czym polerować po nałożeniu no ale trzeba będzie poczytać. A dla tego ją kupiłem bo na GT jest położona w salonie od nowości i sprawdza się idealnie. :D

 

http://i63.tinypic.com/24n4njl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W łodzi co tydzień w piątki są spoty klubu bmw łódź. Ostatnio rzedko bywałem w wakacje ale jak zrobie polerkę to podejrzewam, żę często się będę pojawiać :] Możesz znaleźć ich na FB pod BMW District lodz. Bardzo spoko ludzie. Polerkę będę też robić ze znajomym na jego aucie który ma E36 coupe w pelnym indyvidualu, cosmosschwartz + safrangelb :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że porobie zdjęcia to porobiłem. Co prawda nie są to zdjęcia auta ale też wydaje mi się, że warto wsadzić.

 

Za 2 tygodnie będę robić detailing auta czyli, glinka, polerka, ceramika i na to jakies zabespieczenie jeszcze. Ceramike kupiłem oryginalną BMW w bardzo przystępnej cenie. Szczerze mówiąc troche się boje to nakładać bo widzę, że to jakaś wyższa technologia i za bardzo nie wiem jak to i czym polerować po nałożeniu no ale trzeba będzie poczytać. A dla tego ją kupiłem bo na GT jest położona w salonie od nowości i sprawdza się idealnie. :D

 

http://i63.tinypic.com/24n4njl.jpg

 

Kurczę. Może trzeba było kupić jakies prawdziwe pasty polerskiej np. Manzerny o rożnym stopniu polerowania. PB SSR to chyba bardziej taki cleaner, który niby ma coś tam sciągnąć swirli..

A Autoglym SRP to produkt zajebisty, ale to typowe AIO czy produkt all in one, gdzie masz w głównej mierze fillery wypełniające mikroryski a oprócz tego cleaner, glaze'a czyli odżywkę nadająca połysk i wosk. Wszystko w jednym. Wosk trzyma sie jakies 2-3 tygodnie a wypełniacze miesiąc?

Jestes pewny, że na to można nakładać powłokę?

No i SRP nakładasz ręcznie aplikatorem.

 

Też ostatnio zabrałem się za detailing i wlasnie sporo czytałem. Kupiłem w końcu SRP jako cleaner i glaze i nakładałem na to wosk, bo sporo osób tak robi i chwali sobie efekty.

 

Niestety po glince doszło mi trochę rysek małych a polerki nie robiłem. Efekt ogólnie wyszedł bardzo fajny no i zabawa była ekstra :))

 

Pamiętaj, żeby koniecznie też kupić coś na smołę i lotną rdzę. trzeba cały samochód opsikać tymi preparatami.

Polecam Prickbort za 1 l 34 zł bodajże dałem i Vampire Liquid od ADBL na lotną rdzę i pył z klocków ham.

 

Daj znac jak efekty i powodzonka :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB SSR jest głównie stosowany po polerce, usuwa to swirle i hologramy. Posiadają w sprzedaży różne stopnie gradacji SSR. Bym powiedział, że jest co coś bardziej do wykończenia polerki ala pasta lekkościerna. Do typowego polerowania mam PB Pro Polish 2 podobno jest to udoskonalona wersja "jedynki" którą ludzie bardzo chwalili i jest dosyć mocno ścierna. Co do autoglym to jest to wymysł mojego znajomego, po prostu chcial zeby to też wziąć więc wziąłem :D

 

Nie wykluczam, że do zestawu jeszcze coś dokupię, muszę się troche rozejrzeć. PB przyciągnęło mnie głownie swoimi bardzo dobrymi opiniami na temat Pro Polish oraz włąśnie tego SSR. Zastanawiałem się nad Menzerną i może coś kupie jako powłoka na ceramike o ile coś mają.

 

Co do nakłądania SRP na ceramike, z racji tego, że jest to własnie coś AIO to jestem pewien, że da rade to na ceramike położyć. Tak jak kładziemy wosk czy coś co nam nadaje efekt lustra bez problemu można aplikowąc. Pytanie tylko co strzelić aby jeszcze bardziej wydobyć połysk. Od początku zastanawiał mnie produkt PB Black Hole (dziwnie nazwa brzmi :D ) ale włąśnie podobno jeszcze podbija efekt ciemnych lakierów i nadaje efekt lustra.

 

Przed kładzeniem ceramiki będę mieć trochę zabawy z myciem całego auto i umiejętnym usunięciem wszystkiego co zostało po polerce aby było idealnie czyste. Dzięki za polecenie środków. Będę musiał je jeszcze zakupić bo w sumie nia mam nic takiego mocniejszego do czyszczenia. Niby bmw do swojego zestawu dodalo jakis spray 400mln ktorym mam popsikać całą karoserie aby wszystkie jakies brudy usunąć po polerce.

 

 

Oczywiście jeszcze muszę kupić ze dwa pady polerskie i lakier zaprawkowy bo mam dwa calkiem denerwujące odpryski

 

 

EDIT:

Typowo pierwsza myśl co do polerowania to była Farecla G3 ale z tym to jest tak, że jedni to kochają a inni nienawidzą :D

Doczytałem jeszcze troche na temat Pro Polish 2 i rzeczywiście, polskie etykiety mówią, że jest to celaner natomiast amerykanskie etykiety mówią, że jest to polerka heavy duty. Dokupie chyba troche Menzerny 250ml (mam nadzieje, że starczy) jakieś lekko albo mocno ściernej.

Oczywiście wszystkie sugestie będą mile widziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może menzerna PF2500 średnio ścierna jako polerka? Tej Heavy Duty 300 najbardziej ściernej się trochę obawiam, że za mocna może być.

 

Dobra plan jest taki:

 

1. Porządne mycie auta

2. Glinka i wszystkie preparaty na smołe itp.

3. Menzerna S300

4. Pro Polish 2

5. SSR2 (jako wykończenie)

6. Porządne mycie x2 i odtłuszczanie

7. Ceramika

8. Wykończenie ceramiki (bardzo lekka i delikatna polerka)

9. SRP

10. Coś do wydobycia koloru i blasku

 

Nie jestem pewien za bardzo jak i czym mam spolerować te ceramike, instrukcja i ogólnie wszystkie DIY mówią aby to delikatnie bardzo spolerować. Pytanie czym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem w tej dziedzinie od razu mówię ale w wolnych chwilach przez ostatnie tygodnie siedziałem na forum kosmetykaaut i trochę poczytałem. W prawdzie niezły bajzel tam maja w porównaniu do naszego forum ale co nieco da się wyczytać. Jak jestes z wawy to ja moge polecić sklep mxnowicki przy zjeździe z s8 koło starych babic. Maja mega wybór i służą fachowymi poradami.

 

Wydaje mi się, że SRP to kiepski pomysł na powłokę. Ogólnie to mega produkt i klasyk, wszyscy go chyba używają + ja osobiście jaram się i jestem fanem wszelkich produktów "by appointment of her Royal majesty the queen i Prince of Wales itp. itd." Jednakże, to jest aio a z tego co też poczytałem to do tych produktów AIO wrzuca się wszystko jak do jednego wora. Czyli cleanery z woskiem lub teoretycznie lekko ścierne cleanery z wypełniaczami i odrobiną wąsku. No i SRP ma wlasnie taką konsystencję i zapach pasty polerskiej, zasycha na sucho, zostawia białe ślady i podobno ma troche właściwości ściernych. Wiec raczej na powłokę się nie nadaje.

 

Może jakiś high-endowy wosk na tą powłokę. często nakładają na sealanty (sztuczne woski, które charakteryzują sie np. Bardzo dobra trwałością - czyli cos w stylu powłoki w sumie) jakiś naturalny wosk, który nadaje lepszego naturalnego looku/połysku. Może jakiś Zymöl czy coś z dużą ilością carnabuy.

 

A no i glinkę robisz po smole i lotnej rdzy. Glinka ma w zasadzie oczyścić ewentualne resztki której nie rozpuściły preparaty + mycie. Wiec najpierw prickbort, potem Kärcher, potem lotna rdza, potem Kärcher, potem mycie na dwa wiadra, potem Glinka, tutaj nie wiem czy wlasnie już pasty polerskie maja wjechać - pewnie tak. A potem pewnie cleaner może kup jakiegos najbadziej zwykłego i dobrego cleanera (nieściernego) Zymöl HD-cleanse albo DoDo Lime Prime. Potem IPA w celu odtłuszczania karoserii i potem pewnie ta powłoka

 

A żeby wydobyć głębie i połysk może wystarczy jakiś dobry quick detailer. Ja używam Megauirs Ultime Quick Detailer. Dałem chyba prawie 70 zł ale naprawdę jak na spray daje efekt kosmiczny. Na moim sparkling graphite światło super się rozchodzi i lakier też robi się jakby ciemniejszy co mi akurat się bardzo podoba.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady. W takim razie z pewnością jeszcze muszę kupić to o czym mówiłeś czyli coś do rdzy i smoły. Jutro także jadę po trochę lakieru zaprawkowego wiec jak dobrze pójdzie i wszystko ogarnę przed weekendem to polerowanie zacznę już w piątek lub sobotę. Tez zastanawiałem sie nad quick detailer - dużo dobrego słyszałem o megauirs wiec podejrzewam, że też się skuszę. Nad woskiem się zastanawiałem, dużo dobrego można wyczytać o starym dobrym F1 który podobno ma bardzo dużo carnauby w sobie a kosztuje tylko aż 21zl. Myślałem nad czymś droższym profesjonalnym ale trochę szkoda mi wydawać 150 lub więcej zł na wosk jeżeli wiem ze wytrzyma to miesiąc moze. Szczerze nie wierze jak mi firma mówi ze pół roku wosk wytrzyma.

 

W tym momencie budżet naszczescie jeszcze istnieje. Do tej pory wyszło mi za to wszystko około 800zł wliczając w to już ceramikę która kupiłem po śmiesznej cenie od znajomego. Najdroższy koszt to polerka była.

 

Masz jakieś moze zdjęcia twojego auta? Znajomy ma tez sparkling graphite i chciałem go namówić na odnowienie lakieru, ten kolor potrafi genialnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ma piękna głębię i fajny odblask zależnie od pory dnia, dlatego szkoda mi było wydawać na polerkę, bo nie licząc drobnych rys i kilku zarysowań mimo 11 lat cały czas wyglada super.

 

Tak po zwykłym myciu na myjce i quick detailerze megsa

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160818/62c50a270c03082451c3dd2427aee3d8.jpg

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160818/8a6f9c35517fc8f74b6a0250cefc0e01.jpg

 

A tak po całym etapie z twardym woskiem (bez polerki mechanicznej tylko Glinka, SRP i wosk DoDo juice blue velvet)

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160818/1a1466700422a8a72d763e7096783ae7.jpg

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160818/7f76763a9b035e47b6108a62308c33c5.jpg

 

Cieżko porównać w sumie na zdjęciach z komórki. TtZeba by pewnie zrobić dwa auta w tym samym kolorze na dwa sposoby i postawić obok siebie. Ale jednak przy twardym wosku połysk wydaje mi się głębszy i mocniejszy.

 

Dzisiaj wieczorem spróbuje zrobić pierwsze mycie po woskowaniu, bo auto już się przykurzyło i nałożę drugą warstwę wosku i wykończę detailerem.

 

W mxnowicki mówili mi, że oni w ogóle po nakładaniu wosku myją jeszcze raz auto i nakładają quick detailera i że wtedy efekt jest najlepszy :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mój po zwykłych myjkach z tym, że ma dodatkową warstwę lakieru która czyni go ciemniejszym z tego co mi się wydaje :D

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qubson90 WD to zdaje się że Wawa -Bielany, jak coś to możemy foto zrobić dla porównania aut o tym samym lakierze u ciebie z zastosowanymi kosmetykami a u mnie tylko zwykła myjka i tyle :)

 

Haha ok, ale nie wiem czy chce się rozczarowywać ewentualnym brakiem różnic.. :P

Z podobnych powodów staram się nie wsiadać do szybszych aut, bo potem masz wrażenie, że Twoje nie jedzie :))

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mój po zwykłych myjkach z tym, że ma dodatkową warstwę lakieru która czyni go ciemniejszym z tego co mi się wydaje :D

 

Z Tobą nie chcemy, bo jak nam walniesz z rury kłębem niebieskiego dymu z tego 320i to się nie pozbieramy :D

 

Ps. Jak to dodatkowa warstwa lakieru? :o

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mi nie kopci więc sobie wypraszam ;)

i na niebiesko nigdy nie kopcił :))

a tak dodatkowa warstwa lakieru, że po całości jest pomalowany, co wychodzi na mierniku lakieru oraz nie raz mi się wydawało, że jest jakiś ciemniejszy, zwłaszcza to widać wieczorem lub jak jest ciemno, np. ostatnio u Vaporra w garażu też na to zwróciłem uwagę, że mój jest jakiś ciemniejszy :)

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jedna firma nawaliła i nie wysłała mi jeszcze Menzerny więc nadal czekam na przesyłkę. Mówią, że jakieś problemy mają bla bla bla. Mam nadzieję, że w ten weekend coś ruszę. Tak testowo przypolerowałem lekko samym SSR2 tylną klapę to szczerze mówiąc efekt już robi wrażenie. Sam nie mogę się doczekać jak do wyjdzie po użyciu wszystkich środków i nałożeniu ceramiki :twisted: :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to polecam Ci oddać auto do dobrego specjalisty od detalingu bo czytając twoje posty, bez urazy ale masz dość nikłą wiedzę na ten temat.

 

Możesz narobić sobie więcej szkody niż pożytku.

 

Nakładając ceramikę, lakier musisz mieć w doskonałej kondycji bez swirli itp. ponieważ uwypukli ci ona wszystkie jego niedoskonałości i będziesz mógł ją usunąć tylko poprzez ponowne polerowanie. Przed jej nałożeniem musisz idealnie oczyścić lakier ze wszystkich pozostałości po woskach, pastach polerskich itp. I nie zrobisz tego myjąc samochód tylko potrzeba ci dedykowany do tych rzeczy zmywacz np. ADBL wipe out. Możesz też po nim użyć ipy.

 

Do tego do jej nakładania potrzeba naprawdę dobrych warunków, szczególnie oświetleniowych. Przy złym dotarciu zostaną ciemniejsze plamy na lakierze, które jak wyżej pisałem usuniesz tylko przez ponowne polerowanie.

 

Powinieneś również sobie kupić pasty tnące (2-3 o różnej sile) oraz pastę finishową, którą usuniesz hologramy i inne niedoskonałości pozostałe po cięciu. Podobnie z padami.

 

Ten ssr2 to się nadaje do co najwyżej ręcznego odświeżenia lakieru anie do korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tobą w 100% nie mam za dużej wiedzy. Raczej zrobię to sam i będę sie uczył na własnych błędach. Czasu mam a myśle, że sama korekta trudna nie bedzie. Tnące jest juz jedna kupiona teraz szukam czegos do finiszu.

 

Co do odtłuszczeniu. BMW dało w zestawie jakis spray ktory teoretycznie służy do przygotowania powierzchni przed położeniem i usuwa wszystkie pozostałości.

 

Za tydzień zamierzam ruszyć z tematem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Uczyć sie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły izopropanol nie starczy do odtłuszczenia powierzchni pod ceramikę?

 

Dużo instruktażów jest i DIY, zanim cokolwiek zaczne nakładać chyba spędzę cały weekend oglądając różne poradniki :D Jak wyjdzie to będzie idealnie jak nie to strace 200zł które dałęm po okazyjnej cenie za ceramike :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poczytaj sobie na kosmetyce,Moim zdaniem jak nie robi sie tego dosc czesto szkoda kasy na maszyne i polerke,lepiej dac komus i pozniej tylko o to dbac.

I tak kilka stow pojdzie na kosmetyki i akcesria do zwyklago mycia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.