Skocz do zawartości

E90 320d@Alpina D3 Monaco Blau M-pakiet lci 1-wł.


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli można spytać na czym montowałeś splittery do zderzaka ? :D

---------------------------------Moja galeria------------------------------------


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339720&p=2477504#p2477504 jest


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=306494 [*] była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W garażu akurat miałem klej do spoin. Z początku myślałem, że to słaby pomysł ale jak już zaschło to jest twarde jak beton i nic się ruszy.


Po montażu wiadomo nie wszystko idealnie dolega nawet w oryginalnych solitterach i wykończyliśmy to dookoła cieniutką warstwą czarnego sylikonu ale widzę tego minus taki, że sylikon jest dość miękki i lubią się przyklepać do niego kawałeczki piasku oraz paprochow. Wyjedziemy z myjni, przejedziemy raz przez miasto i wyglada jak brudne, po prostu jest za miękki i teraz szukam innego rozwiązania które będzie miało sztywna powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu akurat miałem klej do spoin. Z początku myślałem, że to słaby pomysł ale jak już zaschło to jest twarde jak beton i nic się ruszy.


Po montażu wiadomo nie wszystko idealnie dolega nawet w oryginalnych solitterach i wykończyliśmy to dookoła cieniutką warstwą czarnego sylikonu ale widzę tego minus taki, że sylikon jest dość miękki i lubią się przyklepać do niego kawałeczki piasku oraz paprochow. Wyjedziemy z myjni, przejedziemy raz przez miasto i wyglada jak brudne, po prostu jest za miękki i teraz szukam innego rozwiązania które będzie miało sztywna powłokę.

 

hehe, wczoraj zakupiłem czarny sylikon, by u siebie te niedoskonałości pozalepiać, połatać i poukrywać. Dobrze, że przy kawie postanowiłem poczytać forum... w tym układzie porzucam pomysł sylikonu i jutro pójdę go oddać lub wymienić na coś innego.

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do poniedziałku mam wolne, a od jutra 3 dni jako słomiany wdowiec, więc z myśleniem nie będzie dobrze ;) ale kto wie, kto wie ;) jak coś to też pisz ;)

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę śledził wasze zmagania z tym problemem Panowie :D Niebawem czeka mnie to samo ;)

---------------------------------Moja galeria------------------------------------


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339720&p=2477504#p2477504 jest


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=306494 [*] była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Update'u co do zastąpienia sylikonu wokół splitterów jeszcze nie ma. Narazie się tym nie zajmowałem. Ale jest inny update, zobaczcie sami:


http://i64.tinypic.com/11mdwus.jpg


http://i64.tinypic.com/k0plhu.jpg


http://i68.tinypic.com/219s58z.jpg


A co to takiego? Jest to zestaw doposażenia w PDC Tył oraz Fog Lights z przodu. Wszystko oparte o oryginalne schematy BMW wraz z nowymi wiązkami wtyczkami pinami itp. Wszystko podłączone tak jak fabryka chciała z czego jestem bardzo zadowolony i co sam robiłem. Ogólnie wszystko wyszło mnie jakieś grosze. Moduł PDC z 40zł. Wiązka nowa przód i środek jakieś 100zł więc zostało tylko wszystko położyć i zakodować.


Nie wiem czemu moje auto mimo, że zamawialiśmy je w ASO z xenonem i pakietem oświetlenia nie miało w standardzie świateł przeciwmgielnych z przodu. Nie wiem zupełnie. Najwidoczniej taki jest minus zamawiania auta przedpremierowo, że za każdy detal trzeba zapłacić. Dodatkowo wjechał nowy podłokiednik od modelu LCI z poprawionym lakierem który już nie odpada jak głupi.


Wszystko podłaczone działa mega super. Wraz z doposażaniem świateł przeciwmgielnych zamontowałem przełącznik świateł chromowany od LCI.


http://i64.tinypic.com/30tg9qe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt roboty było od groma. Robiłem cały jeden dzień z przerwami oraz pół następnego. Nie spieszyłem się z niczym a efekt super i polecam każdemu PDC :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mając auto od nowości, a nie mając po tylu latach ciśnienia na jego sprzedaż, wiesz co masz i opłaca się taki egzemplarz doposażać i modzić. Zmiany na plus. ( a swoją drogą nieźle, tyle lat jedne auto).
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dla tego własnie nie chciałem się go pozbywać. Auto na chwile obecną ma 313tyś km i sprawuje się genialnie. Nie psuje się, nic mu nie dolega a co wakacje jeszcze zrobi trase przez pół europy 3-4tyś km. Myślałem, nad zmianą ale też nie wiem na co. Czwórka to koszt minimum 100tyś a F10 w 2.0d nie chce ze względu na rozrząd. Jak już to bym celował w 3.0 jak mam w GT ale to już koszt ogromny w porównaniu do aktualnej wartości auta. Dla tego teraz też doposażam w jakieś pierdoły które nie są drogie a troche polepsza samą satysfakcję z użytkowania.


Myślę nad kolejnymi dwiema rzeczami w doposażenie a jedna to by była składana kanapa, znajomy ma kanape za 70zł składną plus dokupiłym zamki, pare spinek i myśle, że w 150zł bym się zamknął ze wszystkim a że i tak w lipcu będę prać całe wnętrze to bym miał dwie pieczenie na jednym ogniu. Druga rzecz to szukam lusterka z wbudowanym pilotem - ciężko ję znaleźć ale mocno by mi się przydało. Najtańsze jakie znalazłem było od E60 za 150zł ale nie spieszy mi się więc czekam na okazje.


Auto za rok moze dwa przejdzie w posiadanie mojej siotry także nadal będzie w rodzinie można powiedzieć w jednych rękach. Amortyzatory wahacze tuleje są nowe, układ hamulcpwy cały nowy, to nie ma nawet co tam wymieniać :D Zanim go ode mnie przejmie chyba wymienię profilaktycznie sprzęgło, żeby kobieta miała świeże i to by było na tyle.


Aaa i zapomniałem musze w końcu poszukać spoilera carbonowego na tylną klapę. Gdzieś jest ale go zgubiłem :D




A tak z ciekawości, myślicie, że ile moje E90 jest warte? Wiem, że sprzedaż na wolnym rynku jest nie realna ze względu na przebieg i na to jak cebula patrzy na wszystko ale mam wielu znajomych z E90 czy E84 czy E60 z podobnych lat i przebiegi mają 130-170tyś gdzie wnętrzach w ich autach wyglądają jakby miały po 3mln kilometrów w porównaniu do mojego. Jakbym cofnął przebieg do jakis 90tyś to 99% z was by w niego uwierzyło :D U mnie nic nie odpada, nic nie jest podarte, nic nie jest zepsute wewnątrz. A tam? dramat :D Myśle sam, że swoje E90 bym wycenił na 35tyś - tak, wiem, że tego się za tyle nie sprzeda z tym przebiegiem ale biorąc wartośc auta a nie dopasowanie się do rynku to chyba tyle bym zawołał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod z lusterkiem z pilotem (HomeLink'iem) jest super! ale ciężki do wykonania. Mało tych lusterek w wersji EU, zaś te z USA/OZ działają na innej częstotliwości i nie wiem na ile łatwo jest je przerobić na europejskie.


Ja u siebie rozwiązałem to chowając pilota do schowka, a przełącznik wmontowałem w nieużywane miejsca w panelu, obok grzania stołków, pdc i auto start/stopu. Nie jest to rozwiązanie OEM, ale kosztuje grosze i wygląda jak OEM :)

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo to rzeczywiście też jest jakaś opcja. Musze popatrzeć jak to ugryźć od innej strony jeżeli nie znajde takiego lusterka. U mnie też jest ten problem, że nie mam tego dolnego panelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dawno mnie tutaj nie było. Ponad rok a przez ten rok dużo się działo. ci którzy obserwowali tematy E90 mieli pogląd na to co sobie robiłem i jakie miałem plany :mrgreen:


1. Doposazylem auto w składana tylna kanapę wraz z isofix

2. Doposazylem auto w PDC przod

3. Konwersja pod względem mechanicznym na Alpina D3 :8)

4. Nowa gałka zmiany biegów wraz z mieszkiem i ręcznym performance

5. Radio bluetooth wraz z USB

6. Nowe splittery Carbon przod i spoiler Carbon tył ( później opisze czemu drugi set splitterow )


Mimo, że nic nie opisywałem to zdjęcia robiłem. Wrzucę na dniach i opisze wam co się działo przez ostatni rok dokładnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno nic nie wrzucałem ale mówie, że zrobie w końcu ten update. Troche się nazmieniało więc część 1:


Cały turbo kit alpina d3 oryginalny jak nowy, turbo zero luzów jakby było kupione nowe. Intercooler także nowy od 35i. Razem z tym przyszły nowe opony Pilot Super Sport na tył i conti sport 6 na przód

MCAcP4q.jpg


update nr2:

Znalazłem po 3 latach szukania święty gral E90 czyli jasne fotele sportowe w materiale. Ogólnie jest nierealne aby coś takiego znaleźć. Pojawiły się tylko raz pod rzeszowem i gościu chciał 600zł za sam przód bez żadnych bajerów. Ja dałem 150zł za całe wnętrze wraz ze składaną tylną kanapą z zaślepkami na isofix których nie miałem oraz tunelem na narty którego też nie miałem. A teraz najlepsze. Fotele mają pompowane lędźwie, boczki i są podgrzewane :D :D :D za 150zł :D same zaślepki są więcej warte. Na zdjęciu fotele troche pomarszczone bo świeżo co wyjęte z pralki, zdjąłem całe poszycia i wrzuciłęm do pralki. Wyglądają jak nowe.

oT30p4X.jpg


update nr3:

skoro już fotele pompowane i podgrzewane to i wiązka musiała wlecieć, oryginalna ze wszystkimi pinami, ponumerowana. Wszystko pasowało plug and play i roboty mialem na 3h. Wszystko działało od ręki po założeniu. Wiązka mnie kosztowała 150zł za pare na pasażera i kierowce :D

UC2aI6e.jpg


Update nr4:

Udało mi się kupuć NOWĄ gałkę zmiany biegów od pakietu sport wraz z NOWYM mieszkiem za ile? 100zł na naszym allegro. Gałka oryginalna, mieszek to samo. Gościu dodatkowo dorzucał ręczny także oryginalny z pakietu sport który wygląda tak samo jak ten M-Performance. Na zdjęciu oczywiście jeszcze jest panel sprzed wymiany foteli na podgrzewane ale panel także jest już założony


Na zdjęciu widać takżę nową zabawkę czyli dośc rzadkie radio z BT i USB czech republic po 2010r. Kupiłem 2 sztuki za dwie dałem 300zł. Oczywiście do tego nowa wiązka mikrofonu wraz z mikrofonem i nowy kabel usb wraz z portem usb w podłokietniku

HyeQXiT.jpg


Na pierwszej stronie zaaktualizowłem cały serwis a że auto ma już 350800km to postanowiłęm właśnie troche opisać co i jak. MIałem je sprzedawać ale, że auto od nowości dobrze się sprawuje to nie chce. W jednej rodzinie to jest jakiś tam sentyment do niego :D


Przy dalszych planach myśle nad radarem ACC. Połowe potrzebnych części już mam tylko nie wiem czy jest sens montować to do manuala. zobaczymy, może mi się coś ubzdura i założe ACC


Widzę także, że poprzednie fotki się usunęły a nie pamiętam czy pokazywałem jak auto siadło na felgach styling 326 19" od Z4 i czy pokazywałem tylny spoiler z karbonu. Jutro porobie fotki i wrzucę




Serwis 3240000 (listopad 2018)

- radio wraz Professional LCI

- panel klimatyzacji LCI

- Port USB w podłokietniku

- bluetooth z mikrofonem

- olej i filtry


Serwis 3330000 (marzec 2019)

- drążki i koncowki drążków kierowniczyc

- geometria

- nowe oryginalne koło pasowe

- wymiana płynu do wspomagania


Serwis 3390000 (czerwiec 2019)

- olej

- filtr oleju

- filtr kabinowy

- filtr silnika

- składana tylna kanapa

- nowe turbo

- nowa chłodnica powietrza

- nowa odma

- geometria

- czujnik ciśnienia paliwa

- filtr paliwa

- Nowa gałka zmiany biegów sport

- hamulec ręczny performance

- nabicie i serwis klimatyzacji

- Nowak przewód klimatyzacji

- nowe piasty przód


Serwis 3500000 (styczeń 2020)

- olej + filtr oleju

- nowy płyn od wspomagania

- nowa uszczelka drzwi kierwocy

- nowe śruby od geometrii tylnej

- nowe 2 tulejki belki (te od geometrii)

- geometria tył

- nowy płyn chłodniczy

- nowa chłodnica (stara miała mikro dziurke)

- nowy akumulator Jenox Gold (grudzień 2019)

- nowy poprawiony moduł świec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niezła promocja z tym środkiem :cool2:

Obetnij po zerze z przebiegów przy serwisach, bo teraz masz 3,5 mln km? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zdejmiesz siedzisko to sama tapicerka trzyma się na metalowych kółkach. Przeginasz je kombinerkami a później zamiast nich dajesz szerokie trytyrki. Ogólnie trytytki dużo lepiej dociagają gąbkę do materiały i równomiernie rozkładają ciężar ogólnie 100x lepsze rozwiązanie niż metalowe kółka. Na jedną część fotela jest z 15 kółek. Zdjęcie 4 poszyć z dwóch foteli razem z wymintowaniem zajęło mi 1.5h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widzisz, auto masz od nowości, od 2005 roku, ale cały czas przez twoje mody się zmienia, przez to też się tak nie nudzi.

Gratulacje, fajne zmiany, aby służyło jak najlepiej.

Wklej jakieś aktualne zdjęcia itp.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będzie myte to wrzucę aktualne fotki. Właśnie przez te drobne zmiany zupełnie się nie nudzi, co chwila coś nowego czym idzie się cieszyć. Jutro może uda się wrzucić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.