Skocz do zawartości

Pomoc w konfiguracji


adam.tte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Proźba do użytkowników o poradę w sprawie konfiguracji samochodu, jestem właśnie przed zmianą samochodu, skonfigurowałem auto po swojemy, proźba czy warto coś dodać lub zrezygnować. Każda sugestia mile widziana :)

Dzięki

 

 

BMW X5 xDrive25d

Lakier i tapicerka

A52 kosmicznoszary met

LCB8 Skóra Dakota Terra

WYPOSAŻENIE STANDARD

258 Opony z jazdy awaryjnej

2PA Sruby zabezpieczajace

2VB Czujnik cisnienia powietrza w oponach

423 Dywaniki welurowe

428 Trójkat ostrzegawczy

502 Spryskiwacze reflektorów

522 Reflektory biksenonowe

534 Klimatyzacja automatyczna

575 Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V

5DA Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej z przodu

6AC Intelligent Emergency Calling (Inteligentne Alarmowe) 6AE Teleservices

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

302 System alarmowy

337 Pakiet sportowy M

2PW 20" Obręcze kół ze stopu lekkiego Double Spoke 469

3MC Relingi dachowe Shadow Line Individual, czarne na wysoki połysk

2TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów

2VF Adaptacyjne zawieszenie sportowe M

456 Komfortowe fotele przednie, regulowane elektryczne

488 Podparcie lędzwiowe w fotelach przednich

4MR Listwy ozdobne aluminium Hexagon

508 Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

710 Kierownica sportowa M, skórzana

715 Pakiet aerodynamiczny M

760 Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na

wysoki połysk

775 Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

3AG Kamera cofania

402 Szklany dach panoramiczny

417 Rolety przeciwsłoneczne dla szyb tylnychbocznych

5AS Systemy asystujace kierowcy

609 System nawigacyjny Professional

610 Wyświetlacz Head-Up

676 Zestaw głośnikowy HiFi

6WB Wielofunkcyjny zestaw wskazników na desce

rozdzielczej, (10,25")

7NH Service Inclusive - 5 years/100.000 km

8A1 Polska wersja

8AT Polska instrukcja obslugi

ZDX Rezygnacja z pakietu BMW ConnectedDrive

ZP5 Polski pakiet

413 Siatka oddzielająca bagażnik

430 Lusterka przyciemniane automatycznie,

elektrycznie

493 Pakiet dodatkowych schowków

494 Ogrzewanie foteli przednich

4UY Torba na narty i deski snowboardowe

563 Pakiet dodatkowego oswietlenia

BALCAMP.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jestes audiofilem to hi fi prof wystarcza, kamerka zwykła tez zrobi robotę. Ja bym wymienił listwy na inne, te wyglądają jak dla mnie plastikowo, i jezeli masz dziecko lub wozisz kogoś na tylnej kanapie to weź 4 strefową klimatyzację i grzaną kanapę. Co do adaptive led to zgadzam sie w 100% z przedmówcą. 6WB bym sobie darował, jak dla mnie wyglada to troche odpustowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jestes audiofilem to hi fi prof wystarcza, kamerka zwykła tez zrobi robotę. Ja bym wymienił listwy na inne, te wyglądają jak dla mnie plastikowo, i jezeli masz dziecko lub wozisz kogoś na tylnej kanapie to weź 4 strefową klimatyzację i grzaną kanapę. Co do adaptive led to zgadzam sie w 100% z przedmówcą. 6WB bym sobie darował, jak dla mnie wyglada to troche odpustowo.

 

 

Jeśli mówimy o listwach w środku to te akurat mi się podobają bo mam takie w F30 i są ok, co do wożenia to mam dziecko i jeździ jeszcze w foteliku więc grzane pośladki odpuszczę co do A/C z tyłu pomyślę, z LED nie jestem przekonany czy mi potrzebne rzadko jeżdżę w nocy a podobno wtedy się sprawdzają chyba że mam złe informacje to mnie poprawcie :cool2: co do audio to raczej słucham radia lub jakaś muza z telefonu wydaje mi się że HI FI będzie ok

BALCAMP.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepsza byłaby alcantara? Chyba że wolisz skórę bo ja jak już to skórę wentylowaną inaczej nie biorę skóry :lol:

 

 

Alcantara dyskwalifikuje fotele komfortowe taka polityka BMW nigdy nie miałem skór wentylowanych nie mam porównania ale dobra sugestia :cool2:

BALCAMP.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony:

 

1. NIE rezygnuj z Pakietu Connected Drive. W całej wartości to nie jest dużo, a kilka rzeczy przydatnych.

2. Listwy zdecydowanie inne niz Aluminium. Polecam Dąb Amerykanski. Fineline Pure też jest OK.

3. LEDy - tak. W nocy to jedno. Ale są jaśniejsze niż xenony i co ważne - mają światło w obu "żarówkach". W xenonie jedno miejsce jest puste.

4. Audio - albo H-K, albo Hi-Fi i zmiana na Bavsound (pojawi się lada tydzień dla F15).

 

T_P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony:

 

1. NIE rezygnuj z Pakietu Connected Drive. W całej wartości to nie jest dużo, a kilka rzeczy przydatnych.

2. Listwy zdecydowanie inne niz Aluminium. Polecam Dąb Amerykanski. Fineline Pure też jest OK.

3. LEDy - tak. W nocy to jedno. Ale są jaśniejsze niż xenony i co ważne - mają światło w obu "żarówkach". W xenonie jedno miejsce jest puste.

4. Audio - albo H-K, albo Hi-Fi i zmiana na Bavsound (pojawi się lada tydzień dla F15).

 

T_P

 

1. Mam teraz w swojej F30 i używałem raptem kilka razy, pogody, internet itd chyba że można coś jeszcze z tym robić o czym nie mam pojecia

2. Co do listew przemyśle mogę zmienić jeszcze do grudnia wszystko

3 .Ok ta podpowiedz mnie namawia do tego więc przemyśle to :cool2:

4. Tu raczej zostane przy Hi-Fi

BALCAMP.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zapomniałeś o najważniejszym w BMW, przedłóż gwarancje :D

wiadomo, że możesz to zrobić w ciągu 2 lat, ale przy zakupie coś się chyba ugra taniej

 

 

Gwarancje zrobie w ciagu tych 2 lat, z tego co się dowiadywałem nie maja wglądu na cenę, jest według cennika

BALCAMP.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZDX Rezygnacja z pakietu BMW ConnectedDrive

Czegoś nie rozumiem. Ta opcja w cenniku to 0zł. Więc co daje opcja ZDX?

 

Czyli rezygnacja bez ponoszenia kosztów, jeśli wybrał bym ZDX to dodatkowe koszta to dokładnie

BMW ConnectedDrive Advanced+ 14 305,00 PLN

BMW ConnectedDrive Plus+ 16 396,00 PLN

BALCAMP.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja w swojej konfiguracji wybierałem BMW ConnectedDrive Plus.

Jeżeli tego nie wezmę to co właściwie tracę bo jakoś nie przeanalizowałem tego dokładnie. Chcę oczywiście NAVI pro i pełną obsługę telefonu. Chciałem internet (przy ZDX to niemożliwe) ale mogę się bez tego obyć. Ile można zaoszczędzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przemyśl światła led.

W reflektorach led, kierunkowskaz też jest ledowy i świeci na całej długości lampy. W ksenonie kierunkowskazem jest zwykła pomarańczowa żarówka.

 

Czy wy naprawdę jesteście w stanie wydać kilka tysięcy za fakt, ze swieci sie jedna lampa a nie dwie, lub kierunkowskaz jest szeroki a nie zwykła żarówka ???? :duh:

 

Ja uważam ze lampy ledowe warte są każdej złotówki jakie kosztują ale nie za wygląd , ale za działanie . Dla kogoś kto jeździ dużo w nocy , szczególnie asystent świateł drogowych jest po prostu genialny. Pewnie przy zwykłych ksenonach tez można dołożyć asystenta, ale nie jest on pewnie tak zaawansowany jak przy ledach.

BTW bardzo jestem ciekawy jak sprawują się laserowe lampy w 7ce. Pewnie jakby były w X5 jak zamawiałem to bym dołożył, bo jest to IMO jeden z ważniejszych elementów bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy naprawdę jesteście w stanie wydać kilka tysięcy za fakt, ze swieci sie jedna lampa a nie dwie, lub kierunkowskaz jest szeroki a nie zwykła żarówka ???? :duh:

 

Ja uważam ze lampy ledowe warte są każdej złotówki jakie kosztują ale nie za wygląd , ale za działanie .

 

 

Ciekawa wymiana zdań może się rozwinąć.

 

Otóż oczywiście LEDy w pierwszej kolejności działają fantastycznie. I z punktu widzenia praktycznego w sposób który mnie samego zaskoczył - podnoszą bezpieczeństwo. A system adaptacyjny LED jest mistrzostwem świata. Rocznie różnymi autami pokonuję 50-100kkm (zależy od roku) i jazda w nocy F15 z LEDami to naprawdę poziom wyżej.

 

Ale - zupełnie nie widzę problemu aby ktoś kto jeździ głównie w dzień kupił je za wygląd. Czy jest cokolwiek wstydliwego w tym, że wydajemy jakąś kwotę z powodów estetycznych. Ja takiego problemu nie widzę. Buty, krawat, marynarkę i inne kupujemy bo nam się podobają a nie szukamy czegoś co nam tylko zakryje stopy czy ciało.

Czy nam się to podoba czy nie auto kupujemy głównie emocjami. A wszystko inne sobie racjonalizujemy. I nie ma w tym nic złego, że kupujemy emocjami.

 

Ja osobiście chcę jeździć autem, którego właściwości jezdne mi odpowiadają, ale które mi się również podoba. I to nie tylko podoba jako całość, ale podobają mi się detale, na które mogę mieć wpływ. I dlatego nie widzę problemu w wyborze koloru, który mi się podoba, felg, które mi odpowiadają, listew które oglądam przez X godzin będąc w środku auta, itd. Przecież za felgi również dopłacamy (i to niemało) a standard - z praktycznego punktu widzenia - oferuje to samo co wzór i rozmiar, który nam odpowiada.

 

W życiu również kupujemy rzeczy, które są (1) praktyczne i ich estetyka nam odpowiada, albo (2) są estetyczne, ale praktyczność już mnie; ale kupujemy, bo cenimy estetykę, albo (3) są praktyczne, ale z estetyką to różnie bywa.

 

Oczywiście nie można popaść w żadną skrajność. Ja nie przepadam za bylejakością i uważam, że powinniśmy zawsze szukać tego co (1) na co nas stać; (2) co spełni oczekiwania / założenia praktyczne podjęte przed zakupem; (3) co będzie estetyczne. Łącznie.

 

Gdybyśmy kierowali się tylko i wyłącznie praktycznym aspektem to - przepraszam za uproszczenie - ale wino za 10 PLN daje ten sam efekt co wino za 50 PLN i dokładnie taki sam efekt co wino za 100, 200, czy nawet 1000 PLN :-)

 

Gdybyśmy pomijali estetykę to cała sztuka (może prawie cała) nie miałaby sensu. A co powiedzielibyśmy ludziom, którym podobają się "ghost chairs" skoro praktycznie tak samo siedzi się na krześle za sumę stanowiącą ułamek.

 

Nie idźmy na kompromisy tam gdzie sobie tłumaczymy - a po co mi to. Nie zawsze musi być po to, żeby było praktycznie. Albo - jeżeli estetyka idzie w parze z praktyką (jak z LEDami, ale pewnie już mniej z kolorem - za który często dopłacamy :-) - to tylko powód do radości.

 

Zobaczcie fora innych modeli - ile pojawia się pytań w stylu "jak dołożyć ABCABC", "czy da się zmienić CDECDE"

 

Uff.... Rozpisałem się. Ale to po porannej wzmocnionej kawie :-)

 

T_P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zaczyna się robić wątek filozoficzny ;)

 

A czy ktoś odpowie na mojego poprzedniego posta w tym wątku?

Ja w swojej konfiguracji wybierałem BMW ConnectedDrive Plus.

Jeżeli tego nie wezmę to co właściwie tracę bo jakoś nie przeanalizowałem tego dokładnie. Chcę oczywiście NAVI pro i pełną obsługę telefonu. Chciałem internet (przy ZDX to niemożliwe) ale mogę się bez tego obyć. Ile można zaoszczędzić?

Tak się zastanawiam jak się wykonuje aktualizację map jak nie ma się opcji Connected Drive?

Czy transmisja danych jest w cenie opcji? Jeżeli tak to na jak długo i ile kosztuje później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jak się wykonuje aktualizację map jak nie ma się opcji Connected Drive?

Czy transmisja danych jest w cenie opcji? Jeżeli tak to na jak długo i ile kosztuje później?

 

 

aktualizacja map nie jest zdalnie poprzez Connected Drive, tylko przez serwis,

Connected Drive dla nawigacji daje RTTI, czyli obciążenie dróg.

 

nie ma chyba ograniczenia w transmisji danych, ja nie słyszałem o jakiś ograniczeniach.

usługi Connected Drive wykupuje się na określony czas - jest na to dodatkowa umowa, na 2 czy 3 lata przy zakupie auta,

 

na Connected Drive składa się kilka usług, które możesz sobie wybrać według potrzeb - na stronie widziałem, że można kupować według potrzeb na różne okresy, nawet na 1 miesiąc, ale najważniejsze, żebyś przy zakupie wziął CD nawet ten najprostszy, bo masz wtedy w fabryce włożoną łączność z internetem, a konkretnie kartę SIM, inne opcje tj. internet czy remote możesz sobie później dokładać

Edytowane przez zan1zan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale - zupełnie nie widzę problemu aby ktoś kto jeździ głównie w dzień kupił je za wygląd. Czy jest cokolwiek wstydliwego w tym, że wydajemy jakąś kwotę z powodów estetycznych. Ja takiego problemu nie widzę. Buty, krawat, marynarkę i inne kupujemy bo nam się podobają a nie szukamy czegoś co nam tylko zakryje stopy czy ciało.

Czy nam się to podoba czy nie auto kupujemy głównie emocjami. A wszystko inne sobie racjonalizujemy. I nie ma w tym nic złego, że kupujemy emocjami.

 

Ja osobiście chcę jeździć autem, którego właściwości jezdne mi odpowiadają, ale które mi się również podoba. I to nie tylko podoba jako całość, ale podobają mi się detale, na które mogę mieć wpływ. I dlatego nie widzę problemu w wyborze koloru, który mi się podoba, felg, które mi odpowiadają, listew które oglądam przez X godzin będąc w środku auta, itd. Przecież za felgi również dopłacamy (i to niemało) a standard - z praktycznego punktu widzenia - oferuje to samo co wzór i rozmiar, który nam odpowiada.

 

T_P

 

oczywiście każdy kupuje co mu odpowiada :D

i o ile rozumiem Twoje argumenty za listwami, kolorem czy felgami, bo widzisz to za każdym razem jak idziesz do auta, to kupno LEDów pod kątem wyglądu jest tylko dla innych :mrgreen:

przecież jadąc, czy siedząc w środku, ani idąc do auta tego nie widzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Connected Drive kilka odpowiedzi:

 

1. Sam Internet zdecydowanie NIE. Miałem taki plan, że będę sobie trasy wytyczał w mapach Googla. I nawet wytyczyłem (zniósłbym to czekanie bo ten internet jest wolny), ale mój plan legł w gruzach jak ruszyłem. Internet wyłączył się ze względu na bezpieczeństwo.

 

2. Ceny Connected Drive. Tu sugerowałbym o sprawdzenie w konfiguratorze o co kaman. Bo same CD to koszt kilka kPLN. Być może konfigurator z automaty dodaje duży ekran i dopiero jak się wybierze opcje to widać, że po wzięciu dużej navi usuwane jest kilkaście tysięcy.

 

3. Do czego używam CD:

 

a) remote services - super wygodne wysyłanie tras bezpośrednio do auta; możesz to zrobić sam z poziomu telefonu ale też bezpośrednio z Google Maps; a wyobraź sobie, że ktoś Ci umawia spotkanie (np. sekretarka) i od razu wysyła Ci trasę / adres miejsca docelowego do auta. Wsiadasz do auta i nie martwisz się o nic. Mała rzecz a cieszy.

 

b) włączenie wentylacji - czasem.

 

c) wszystkie aplikacje; czy zdarzało się Wam dotrzeć do nieznanego miejsca docelowego i szukać tego "numeru 34". Live view miejsca docelowego rozwiązuje ten problem. Albo poszukanie online najbliższego bankomatu.

 

d) jako że ja dużo jeżdżę i najczęściej w miejsca których nie znam dobrze - Concierge. Wybierasz i sympatyczna Pani lub Pan znajduje Ci miejsce w którym zjesz, kuchnia którą chcesz i jakoś którą chcesz (czy slow food, czy coś na szybko), sprawdzi czy jest czynne i od razu ustawi Ci jako cel w nawigacji.

 

e) serwisy muzyczne - to jak działa Deezer i Apple Music poprzez CD to jest miodzio. Spotify podobno również, ale akurat nie jestem subskrybentem.

 

Plus - nie wiemy co przyszłość nam da. Niektóre aplikacje można dokupić później poprzez działający już Connected Drive Store.

 

T_P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Connected Drive kilka odpowiedzi:

 

1. Sam Internet zdecydowanie NIE. Miałem taki plan, że będę sobie trasy wytyczał w mapach Googla. I nawet wytyczyłem (zniósłbym to czekanie bo ten internet jest wolny), ale mój plan legł w gruzach jak ruszyłem. Internet wyłączył się ze względu na bezpieczeństwo.

e) serwisy muzyczne - to jak działa Deezer i Apple Music poprzez CD to jest miodzio. Spotify podobno również, ale akurat nie jestem subskrybentem.

Plus - nie wiemy co przyszłość nam da. Niektóre aplikacje można dokupić później poprzez działający już Connected Drive Store.

 

T_P

 

zamiast opcji internetu - jest w CD "wyszukiwanie online" i jest to po prostu wyszukiwarka googla bez przeglądarki, więc będąc w aucie możesz wyszukać cel jak w internecie i to dodatkowo w czasie jazdy :mrgreen: i wrzucasz do navi jako cel - działa OK :cool2:

 

no właśnie nie bawiłem się jeszcze serwisami muzycznymi - czy to co podajesz to jest tylko dla Appla ? czy ogólnie ?

 

właśnie to pisałem wcześniej, żeby wykupić choć minimalny CD, aby nie blokować się na przyszłość, bo usług i korzyści będzie pewnie coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuje dwie drobne rzeczy... albo zagmatwam, ale wtedy chetnie dopowiem. Otoz wysylanie adresu do samochodu z google maps dziala bez remote services choc tylko z komputera/laptopa. (Trzeba miec oczywiscie ogolny pakiet podstawowy Connected Drive). Natomiast remote services rozszerzaja te funkcjonalnosc dodajac mozliwosc wysylania z google maps z urzadzen mobilnych typu smartfon i tablet.

 

Streaming muzyki. Rozne aplikacje dzialaja roznie u roznych ludzi. U mnie Spotify dzialal w kratke (czesto nie wyswietlal tytulow i wykonawcow), Deezer wyswietlal tytuly i wykonawcow zawsze, super, ale nigdy nie mialem okladki albumu. Do Spotify i Deezera potrzebna byla appka BMW Connected i iPhone/iPad, gdyz na androidzie nie chodzilo. Teraz mam Apple Music i dziala bezblednie, zupelnie tak jak muzyka z twardego dysku lub z USB, wszystkie nazwy i tytuly, okladki, nic sie nie wiesza, wznawia odtwarzanie tam gdzie skonczyl, bajka. Co wiecej, dziala niezaleznie od appki BMW Connected i niezaleznie od Connected Drive. Czego chciec wiecej? Moze tylko tego, zeby Apple Music dzialalo z Androida (apple udestepnilo te usluge na androida na poczatku listopada). Niestety z androida (mam LG G2) nie dziala, uzywam iPoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.