Skocz do zawartości

BMW X3 30d - duży przebieg


artistman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

otrzymałem propozycję kupna BMW X3 Xdrive30d 258 KM.

Choruję na ten samochód już od dwóch lat.

Ten egzemplarz posiada wszystko na czym mi zależało: 3-litrowy silnik diesla, automatyczna skrzynia biegów, m-pakiet, kolor biały, dach panoramiczny, światła xenonowe z doświetleniem zakrętów, head-up-display, itd.

Wyposażenie jest bardzo bogate. Ta wersja kosztowała ponad 350 tyś zł.

 

Auto jest 3-letnie (10/2012), ale posiada przebieg 169.000 km - większość kilometrów zrobiona na autostradzie.

 

Co sądzicie o takim przebiegu?

Gwarancja się właśnie skończyła.

Jakie naprawy mogą być przede mną?

 

Samochód nie jest tani (170 tyś zł - dobrze, że żona nie wie, ile chcę zainwestować :-), zatem mam obawy, że już niedługo będzie trzeba znowu sporo wyłożyć.

Auto było serwisowane w BMW, ale nie mogę się doprosić historii samochodu.

 

Czy mógłby mi ktoś opisać, co jaki czas wymienia się podzespoły w tym samochodzie (rozrząd, hamulce, turbo, zawieszenie, itd.).

 

Byłbym bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jesteś świadom, że przy takiej cenie za niewiele więcej można mieć nówkę po lifcie tylko że 20d ? :)

Chyba że silnik to must have. Szkoda że ktoś nie przedłużył gwarancji przed końcem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie znasz historii serwisowej (tzn. nie masz wglądu to co widzi gość z serwisu) to by sobie odpuścił. To może być skarbonka... poza tym serwis 3.0d jest znacząco droższy... choć ten silnik jest uznawany za mało problematyczny.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zestawienie wyposażenia i cena katalogowa samochodu wyniosła 398 tyś zł.

Sąsiad mówił, że dał 360 tyś, co by się zgadzało, jak się uwzględni rabat.

Z tego wynika, że samo wyposażenie wyniosło 162 tyś zł.

Nie wszystko jest mi potrzebne, ale z niektórych dodatków nie mógłbym / nie chciałbym zrezygnować.

Jak robię sobie zestawienie 20d z moim min. wyposażeniem, to dochodzę do ceny katalogowej 252 tyś nowego auta.

 

Także wolę kupić auto starsze, z lepszym silnikiem i bardzo obfitym wyposażeniem.

Obawiam się tylko tego przebiegu.

Wiem, że z samochodem jest wszystko OK, ponieważ znam je od nowości. Auto jest bardzo zadbane. Zawsze było serwisowane na czas, ale sąsiad nie wie, co było w nim robione, ponieważ się tym nie interesował, on tylko jeździł (znam go długo, on taki jest).

W BMW nie dostanę historii, jak nie przyjdę z właścicielem auta, a sąsiad jest ciągle na wyjeździe.

 

Najgorsze jest to, że mam czas tylko do tej soboty, ponieważ już dwóch innych sąsiadów ostrzy sobie zęby na to auto.

 

Czy mógłby się ktoś ze mną podzielić informacjami, jak wygląda serwisowanie tego auta? Czy możecie powiedzieć z doświadczenia, ile wytrzymują podzespoły i co ile trzeba je wymieniać? Jakie kosztowne naprawy mogą mnie czekać?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś sąsiada o dowód rejestracyjny to Ci go sprawdzą bez bólu.

A orientowałeś się jak stoją te roczniki?

Na pewno sąsiad dał ciała że nie przedłużył gwarancji. Ale przy tym przebiegu kosztowało by to pewnie kolo 20k. To chyba główny powód.

Osobiście bał by się kupić bez żadnego zabezpieczenia auto w granicach 200k. Nawet jak serwis jest ok. Jak coś ci pierdnie to w ASO masz jak na marsie, albo latanka i kompletowanie samemu.

Czy duży przebieg? Zaczynamy jeździć, trzy autostrady :) i kilka ekspresówek i 60k km w roku trzaśnie. Przestajemy się już dziwić przebiegom aut u zachodniego sąsiada :)

Poczytaj forum użytkowników F10,F11 tak sporo jest 3.0d.

Jeżeli się nic nie psuło to może to dobry egzemplarz, ale jak napraw było dużo to może mieć wadę wrodzoną. Zdarzają się takie egzemplarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dwóch lat interesuję się X3 F25, od pół roku szukam bardzo intensywnie (sam szukam + zlecenie w BMW + u 5 handlarzy, którzy sprowadzają samochody).

To jest pierwszy egzemplarz z takim wyposażeniem. Do tej pory zawsze czegoś brakowało - przeważnie albo dachu panoramicznego, albo silnik był 20d.

 

Cena takiego samochodu w Niemczech (po opłaceniu akcyzy i wyrównaniu VATu 19-23%) wynosi 140-200 tyś zł, ale żaden egzemplarz nigdy nie był aż tak dobrze doposażony jak ten. Większość samochodów w Niemczech posiada podobny przebieg. Nawet Auta BMW Premium nie mają mniej przejechane, a kosztują więcej.

Czasem zdarzają się wyjątki z przebiegiem poniżej 100 tyś, ale wtedy albo mają słabe wyposażenie, albo są po prostu za drogie.

 

Problem z silnikiem 30d (i 35d) jest ten, że tylko 8% wszystkich diesli X3 F25 posiada ten silnik, reszta to 20d.

A ogólnie ponad 50% wszystkich X3 F25 na całym świecie, to 28i 245 km (tylko Europa kupuje diesle).

 

Z tego względu zacząłem się rozglądać za 28i, ponieważ one mają dużo mniej przejechane - przeważnie od 20 do 60 tyś. W zeszłą sobotę był piękny egzemplarz 28i 245 km z m-pakietem, dachem i jeszcze paroma dodatkami za 115 tyś zł. Został wystawiony na OLX i po 3 godzinach już go nie było.

 

Od pół roku siedzę codziennie rano i wieczorem (7 dni w tygodniu) i szukam w Polsce, Niemczech i Austrii. Reaguję natychmiast, jak coś się pojawi, ale niestety większość aut jest powypadkowych lub "kręconych".

 

Wcale nie jest prosto kupić dobry używany samochód. Nawet jak chce się zainwestować trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

1. Jeśli sąsiad podchodzi do tematu tak że "tylko jeździł" to olej był zmieniany raz na 30 tyś przez całe życie auta - to nic fajnego.

2. Pomyśl o ewentualnej odsprzedaży, za rok - dwa to auto będzie miało bliżej do 300 tyś i utrata wartości będzie koszmarna (chyba że mało jeździsz - wtedy po co taki diesel ?).

3. Na nowe X3 można wynegocjować fajny rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sąsiad jest pedantem i bardzo dba o wszystko. Ale nie wnika w szczegóły. Dla niego samochód ma być wygodny i się dobrze prezentować. Wszystko inne zostawia profesjonalistą. Także olej był na pewno wymieniany wg wskazań komputera.

 

2. Szukam samochodu na dłużej - min 5 lat. Nie stać mnie, żeby ciągle kupować coś nowego, poza tym nie mam czasu na takie poszukiwania. To by było zupełnie coś innego, jakbym kupował nowe samochody - to jest łatwiejsze.

 

3. Nawet przy 15 % rabacie musiałbym zapłacić co najmniej 260 tyś za 30d.

 

To jest naprawdę ciężka decyzja, ponieważ samochód ma "wszystko" i wiem, że nie miał żadnego wypadku.

Ja jeżdżę około 15-20 tyś rocznie. Ale od przyszłego roku może to być znacznie więcej - nawet do 40-50 tyś rocznie.

Także przez następne 200 tyś będzie na pewno sporo do zrobienia.

 

Silnika mają bardzo dobrą renomę - 300-400 tyś robią bez problemów. Ale samochód nie składa się tylko z silnika.

Pytanie jest, czy opłaca się wziąć piękny samochód, bardzo dobrze wyposażony i ewentualnie w niego inwestować?

Myślę, że to będzie i tak dużo taniej niż wziąć nowy samochód, stracić na nim co najmniej 100-150 tyś przez 3 lata (po 3 latach wartość samochodu spada o 50 %).

Przez 5 lat miałbym stratę około 250 tyś na dwóch nowych samochodach.

 

Dlatego pytam o koszty wymiany części, ponieważ takiego wyposażenia nie będę miał w nowym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1. Sąsiad jest pedantem i bardzo dba o wszystko. Ale nie wnika w szczegóły. Dla niego samochód ma być wygodny i się dobrze prezentować. Wszystko inne zostawia profesjonalistą. Także olej był na pewno wymieniany wg wskazań komputera.

 

 

Właśnie w tym rzecz że według wskazań, a to nic pożytecznego dla silnika. Znasz interwały serwisowe BMW prawda ? Są tak ustawione żeby w ramach pakietu inclusive zbyt dużo razy tego serwisu nie zrobić :)

 

Oczywiście nie znaczy to że jest to złe auto, może jeszcze 10 lat będzie bezawaryjne. Ale przy zakupie na 5 lat i planowanych przebiegach wolałbym zaczynać od niższego przebiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ja bym Tobie powiedział żebyś to auto brał , a tego przebiegu to się naprawdę nie boj. Kurczę ludzie to przecież nie jest polonez :D :D A druga sprawa to tak naprawdę 90% aut sprowadzonych, maja dużo większe przebiegi i ludzie jeżdżą i są zadowoleni nawet jak te liczniki są skręcone i pokazują 98 tys km. A za piec lat jak będziesz o auto dbał to i tak je sprzedasz, nawet jak będzie miała 300tys ale oryginalnego przebiegu . Tu auto masz takie jak sobie wymarzyłeś :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak,jesli to Twoje wymarzone auto to po prostu kupuj. Czy to,ze znamy historie auta oznacza,ze wiemy,co bedzie z nim w przyszlosci ? Sam odebralem fabrycznie nowe auto i skonczylo sie na wymianie...Co do porownania z nowym samochodem,to nie ma ono sensu. Zawsze mamy ten dylemat ( u mnie X3 35i wygralo z golym X5).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kolego a ja bym Tobie powiedział żebyś to auto brał , a tego przebiegu to się naprawdę nie boj. Kurczę ludzie to przecież nie jest polonez :D :D A druga sprawa to tak naprawdę 90% aut sprowadzonych, maja dużo większe przebiegi i ludzie jeżdżą i są zadowoleni nawet jak te liczniki są skręcone i pokazują 98 tys km. A za piec lat jak będziesz o auto dbał to i tak je sprzedasz, nawet jak będzie miała 300tys ale oryginalnego przebiegu . Tu auto masz takie jak sobie wymarzyłeś :cool2:

 

Przebieg 300 tyś będzie miała jeśli by teraz miała do 50 tyś :)

Ta będzie miała bliżej 500 (jeśli autor spełni założenia kilometrów które napisał) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił.Jeśli to sąsiad to jak coś było by nie tak to by ci nie sprzedał.Ja sam sprzedaję moje auta w rodzinie lub wśród znajomych i mimo dużych przebiegów nikt nie żałuje.Przez ostanie 20 lat tylko jeden samochód sprzedałem handlarzowi bo był z nim problem i nie chciałem nikogo znajomego wsadzić na minę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem najnowsze oferty i w chwili obecnej, ani w Polsce, ani w Niemczech, nie ma X3 F25 30d z przebiegiem mniejszym niż 90-100 tyś. za cenę niższą niż około 200 tyś zł. W Polsce w ogóle nie ma nawet jednej sztuki z dachem panoramicznym (obojętne jaki przebieg).

 

Tylko niecałe 10 % wszystkich X3 posiada 3-litrowy silnik. Z tego niecałe 20 % posiada dach panoramiczny.

To znaczy, że tylko niecałe 2 % wszystkich X3 miałoby konfigurację, jaką bym chciał. Do tego dochodzi jeszcze kolor (chcę tylko biały lub czarny), to w efekcie końcowym pewnie niecałe 1 % by mnie usatysfakcjonowało.

 

Teraz analizując dalej, jak w ciągu 5 lat przejadę 200 tyś km, to nawet jakbym kupił samochód z przebiegiem 100 tyś, musiałbym na pewno coś przy nim zrobić.

Jak w tym aucie coś mi wyjdzie za rok (lub wcześniej albo później), to jak to naprawię, to prawdopodobnie będę miał spokój do końca użytkowania.

 

Auto szukam od dwóch lat, od pół roku bardzo intensywnie (dwa razy dziennie, 7 dni w tygodniu) i jak dotąd nie trafił mi się podobny egzemplarz, a wszystkie, które do tej pory widziałem, były tylko jakimś kompromisem i przeważnie nie miały mniej przejechane.

 

Zatem myślę, że znam odpowiedź na moje pytanie.

 

W sobotę przyjeżdża sąsiad, pojadę z nim jeszcze do BMW, żeby obejrzeć historię i wieczorem podpiszę umowę kupna/sprzedaży.

 

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji. Parę Waszych wpisów pomogło mi dojść do ww. wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie lubisz używać klimy to dach jest genialny, w te bzdury że dzieciaki oglądają gwiazdy bym nie wierzył bo WOW kończy się po drugim otwarciu zasłony- ty prowadzisz więc nie zawracasz sobie nim głowy.. ale plus kiedy jest ok 20C i całe ciepło uchodzi w 10 sek bez otwierania okiem . Ja obecnie mam w każdym dach szklany.. żyć bez tego można jak z Webasto.. jeden ma garaż i użyje 2 razy , drugi 100..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli jeszcze nie kupiłeś tej X3 to zadzwoń do Fusa w Warszawie, mają kilkanaście X3 (m.in. 28i, 30d, 35d) z rocznika 2015 z upustami rzędu 20%.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sobota, kupiłeś ? ;)

Niestety nie. Aż mi się nie chce pisać...Przyszedł szwagier sąsiada i wziął auto...

 

Jestem wkurzony, ponieważ w zeszłym tygodniu były 3 białe X3er M-pakiet z dachem panoramicznym u jednego handlarza w Niemczech, z bardzo podobnym wyposażeniem, za około 155 tyś i z podobnym przebiegiem - 167, 172 i 202 tkm. Teraz muszę znowu szukać od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.