Skocz do zawartości

stuki F30


magdaf30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jako kobieta proszę o radę -w moim nowym F30 z tyłu dochodzą dziwne stuki-przy wolnym przejeżdzaniu nierówności lub np.na krawężnik-albo jak szybko z szrpaniem ruszam.---gdzies okol.tylna szyba-lub z koła -jak myślicie co to jest?? serwis pewnie powie że ten typ tak ma a poza tym przegląd mam za pół roku i nie chce mi się teraz jechać. a przy normalnej jeżdzie czyli szybko nic nie stuka.Pozdro..Magda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak na prawdę przyczyn może być wiele, trudno jednoznacznie stwierdzić. Może gdybyś dokładniej opisała objawy lub do czego jest podobny dźwięk tego stukania? Jak duży masz przebieg?

To może być coś z zawieszeniem może tuleje, może coś z kołami.

Ciężko Ci będzie się obejść bez wizyty u kogoś kto się na tym zna, niekoniecznie serwis. Najlepiej jakbyś miała kogoś znajomego kto się zna w temacie to wtedy mógłby zerknąć co jest nie tak.

Koledzy z forum pewnie lepiej Ci doradzą, ja w tych sprawach nie jestem wybitnym orłem :lol:

 

PS: sprawdź jeszcze czy nie masz czegoś w bagażniku co może wydawać dziwne dźwięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki zawieszenia w f3x to temat rzeka na zagranicznych forach. Najcześciej przyczyna są poduszki amortyzatorow, ale czasami nawet wymiana całego zawieszenia nie przynosi efektu. U mnie stuki pojawiają się przy temperaturach poniżej 5 stopni, ale nie mam zbytnio ochoty się tym zając i męczyć dealera

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
chyba za mały przebieg żeby coś z zawieszenia(5 tys,km) ,mam wrażenie że to tylna półka albo cos w mocowaniu pasów-czy mogli coś żle zamontować??? I faktycznie latem było to mniej słyszalne a w niskich temp.jest to wkurzające.Najbardziej słychać stuk jak jest przechył nadwozia tzn najadę jednym tylnym kołem na jakąś dziurę lub nierównośc -macie jakieś pomysły please???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Do użytkownika magdaf30

 

Mam taką samą sytuację co Ty. Natomiast mam bmw f34, stuki praktycznie od nowości 0 km, w chwili obecnej mam 60tyś. Ściągnąłem tylne półki które są fatalne, kilkukrotnie zgłaszałem to do serwisu, wiadomo auto na gwarancji pewnie znajdą usterkę. Nawijali mi makaron na uszy, że to klapa bagażnika się poluźniła. Myślałem, że ze względu na temperaturę blacha staje się sztywniejsza, wiadomo brak ramek, inaczej może pracuje buda. Kilka dni temu zgłosiłem to do swojego mechanika, z góry powiedział, że to jest zawieszenie. U mnie pojawia się taki krótki strzał metaliczny, w podobnych granicach temperaturowych co koledze u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam .Do użytkownika Matikes.U mnie stuka przy przechylach nadwozia albo jak ruszam ze skrzyżowania pod kątem prostym--więc nie tylko na dziurach-czy u ciebie podobnie-????--mam odczucie jakby metal uderzał o plastik-półka alko pasy tylne za kanapą.Dzięki za info i widze że nie tylko moja bmka tak stuka--jak by mechanik doszedł co to jest i wymiana przyniosła skutek to daj znac-podpowiem w serwisie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rozkładaną tylną kanapę czy zwykłą bo u mnie w starej f30 miałem zwykłą tez coś pukało stukało odkręciłem oparcie podkleiłem taśmę szmacianą na te elementy które są przykręcane i była cisza w obecnej f30 mam rozkładaną kanapę i nie ma tego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
U mnie podobnie od jakiegos czasu, zazwyczaj po nocy gdy samochod stał w ogrzewanym garażu. Po postoju na dworze w tych temperaturach cisza. Nie jest to upierdliwe, znika po przekroczeniu 10-20 km/h. Obstawiam tylną kanapę (a mam rozkładaną), albo akcesoria które wożę w dodatkowych schowkach w bagażniku, ale nie chce mi się robić śledztwa :)
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie w f34 bez wzgledu na temperaturę i warunki pogodowe, zawsze tak samo - na nierównościach z lewej strony w bagażniku, przy półce lub podszybiu, jakby coś lekko stukało o tylną szybę (coś jak metal o szybę). Wszystko z bagażnika wyjęte, na serwisie mówią, że nie ma problemu. Zawieszenie jest w pełni sprawne - przebieg 13k, ale zaczęło stukać już po paru k km. Wszystko sam sprawdzałem trzyma się sztywno, półka, elementy łatwo dostępne również.


W serwisie poproszono mnie żebym nagrał stuki. Oni niech się w głowę stukną... :mad2: Dobrze wiedzą, że istnieje taki problem i sami o tym mówią, a umywają ręce.


Ktoś wie może co to jest? stawiam, że jakaś mikro pierdoła. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja u siebie w f34 tez miałem stuki. Stukało na nierównościach. Zaczęło się po wizycie w Aso, odłączali akumulator. Stuki nie były metaliczne. W Aso stwierdzili, ze to siłowniki klapy, ponoć standard. Zmieniałem czujnik od poziomowania xenon wiec odłączyłem aku. Po złożeniu tapicerki w bagażniku do kupy, w aso nie założyli jednej spinki musiałem sam kupić i założyć, stuki ustały. Okazało się ze fachowcy źle złożyli tapicerkę nad aku. Może komuś pomoże.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hehe, samo zaczęło samo przestało :wink: Czy to był taki metaliczny stuk? Coś jakby aluminiowa puszka lekko zgniatana? U mnie słychać to ewidentnie z zewnątrz. Jak mam zamknięte okna nic nie słyszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dokładnie to samo. Wczoraj byłem na diagnozie zawieszenia-wszystko sztywne jak z fabryki. Dzisiaj przejade się jeszcze raz, gdyż wyczytałem na f30post.com że może być to osłona cieplna tłumika-ostatnio wymieniali mi dyfry to może coś zruszyli. Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Mam to samo w F32 przy przebiegu 65 tyś. Głuche stuki puki zaczęły się, gdy temperatura spadła poniżej 10*C, praktycznie cały czas po asfalcie przy niskich prędkościach. Mam wrażenie, że dochodzą tyłu.


Najgorzej jak wjadę w taką kostkę parkingową, wtedy jest 2 razy głośniej i puka ze wszystkich stron :)


parking-lutomia-629x420.jpg


Chyba najlepsze rozwiązanie :P :P


1511210687xyz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj byłem na SKP-nic nie znaleźli. Jutro w końcu jadę do zaufanego mechanika a nie do ASO, ma podnieść auto i włączyć napęd bez kontroli trakcji oczywiście i będziemy nasłuchiwać. Pytanie teraz takie, czy na podniesionym aucie i włączonym D z xdrive, nic z układem jezdnym nie powinno się stać?

Poniżej załączam filmik z odgłosami.

@strzempa-mam nadzieję że miałeś dokładnie taki sam odgłos, bo wtedy jest szansa że i u mnie przestanie samo z siebie :wink:


:arrow:




:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gdybym widział ten post wcześniej, to bym bożenarodzenie w spokoju przeżył :wink: Mi w końcu udało się to zdiagnozować mocując mikrofon kierunkowy i ustwaiając na rózne elementy... Ehhh, czego się nie robi dla świętego spokoju :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.