Skocz do zawartości

Jakie Amortyzatoty Gas czy Olej ???


rm23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Moje pytanie jak w temacie jakie amortyzatory do mojego bmw E36 320i 24v gas czy olejowe?? przegladam sobie allegro jest duzo firm ale wszystkie gas? nie rozumie czy juz olejowe wyszly z produkcji czy po prosty gazowe sprzedaja bo maja na tym wiecej zarobku? doradzcie mi bo na nasze drogi nie wiem czy gazowe sa dobre? i jak jest z gwarancja w gazowych przejade sie szybko po torach kolejowych gas mi ucieknie i co nadaja sie do gwarancji czy powieda ze z mojej winy ucierpialy? co to za gwarancja? bo juz moj kolega mial podobny przypadek!

 

dzieki za sugestie pozdro. !

jak kochac to Ksiezniczke jak krasc to Miliony jak jezdzic to tylko BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz ... gaz ucieknie? nigdy nie słyszałem ... chyba, że z głowy - nie trzeba szybko jeździć po torach, bo można sobie zniszczyć cały zawias i pokrzywić felgi

 

co się tyczy wyboru gaz czy olej, to wszystko zależy od tego czego od nich oczekujesz czyli jak twarde chcesz mieć zawieszenie

poza tym są różne amortyzatory gazowe - zarówno jeśli chodzi o producentów, co przekłada się na jakość jak i pod względem twardości ... ale to temat rzeka i pewnie nie raz był poruszany

 

... osobiście jeżdżę na gazówkach i jestem zadowolony - obecnie chyba większość osób pogina na gazówkach

 

napisz czego oczekujesz od amortyzatorów, a może łatwiej coś będzie doradzić

pzdr

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rm23:

Na nasze drogi to tylko gazowe (prawidłowa nazwa to gazowo-olejowe). bo jest to jeden wielki odcinek specjalny, gdzie amortyzatory mają naprawdę co robić.

W olejowych przy intensywnej pracy pieni się olej i szybko tracą skuteczność tłumienia i właśnie po to zostały wymyślone gazowo-olejowe.

Nad olejem jest sprężony gaz, którego ciśnienie nie dopuszcza do zbytniego pienienia się oleju. Weź sobie butelkę z pepsi to zobaczysz co się stanie jak odkręcisz i ciśnienie pod korkiem spadnie.

A tak na marginesie jakby nawet gaz uciekł z amortyzatorów "gazowych" to nadal będą to zwykłe olejowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to gazowe amorki beda sztywniejsze, natomiast olejowe dadza wiekszy komfort (tak wynika z mojej obserwacji)

Jednak zdecydowanie gazowe sa tansze i jest ich wiekszy wybor.

No fakt temat rzeka

bo niestety z mojej obserwacji wynika odwrotnie

Ja do siebie założyłem AlKO czy coś takiego, 200zł sztuka to mnie zachęciło, są one raczej miękkie

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mnie interesuja orginalne osiagi autka salonu bmw nie mam kolo siebie w promilu 200 km, nie chcialem modernizowac auta zeby byl sztywniejszy czy lepiej trzymal sie na jezdni interesuje mnie zamiennik taki zeby jak najdluzej pojezdzil i byl dobrej marki, dodam ze z tylu auta mam monrola i bolec chromowany u gory rdzewieje to parodia a maja moze 3 lata haa wiecej tej firmy nie kupie nic, doradzcie mi jakie jednoglosnie kupic i jakiej firmy bo szykuja mi sie do wymiany caly komplet pozdrawiam !
jak kochac to Ksiezniczke jak krasc to Miliony jak jezdzic to tylko BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kowalem. To będzie najlepsze wyjście.

Co do zaś samego wyboru gaz, czy olej to wybrać musisz sam.

Amorki olejowe w swych parametrach są twardsze od gazowych, w wyniku czego ich trwałość może być krótsza, ale nie musi.

Gazowe maja lepsze właściwości tłumienia, przez co uważam, że są trwalsze.

 

Niestety nasze drogi pozostają największym problemem. Gdybyśmy mieli je takie jak nasi sąsiedzi to amorki byłyby na aucie 12 lat i wciąż będą sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.