Skocz do zawartości

e46 330i Uszkodzony tylny zderzak, klapa


zent

Rekomendowane odpowiedzi

skoro Pan tak sugerował to chyba bedziesz zmuszony oddac do ASO

a jak to u nas bywa moze byc albo tanio albo dobrze :|

tylko to lakierowanie w aso... może nauczyli sie malowac ? :roll:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i się zaczyna jazda. W BMW powiedzieli, że mogę oddać do nich na naprawę, ale jeśli TU nie zaakceptuje ich faktury, a robią na oryginalnych częściach, to ja będę musiał pokryć różnicę. Najpierw muszą zrobić własne oględziny, które są bezpłatne jeśli podpisuję u nich umowę, ale jeśli zrezygnuję, to muszę za tę czynność zapłacić 600 zł :shock: Co robić, umawiać się w innym warsztacie BMW, czy uruchomić AC ( ubezpieczenie bez amortyzacji części, opcja warsztat w PZU) z regresem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzecznik praw ubezpieczionych, zapytaj i wszystko bedziesz wiedzial, czy ubezpieczalnia ma prawo odmowic naprawy zgodnie z przedstawionym kosztorysem w ASO.

 

PZU to są złodzieje i będą kombinować na 25 sposobów aby jak najmniej zapłacić. Moja wycena była w tym samym miejscu, dostałem identyczny papier z identyczną (śmieszną) wyceną. Studiując internety wyszło, że z nimi to tylko naprawa bezgotówkowa ( jak ma być robione na oryginalnych częściach z nie śmieciowych zamiennikach ) lub sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkodę spowodował kierowca ubezpieczony w Warcie, ja natomiast skorzystałem z tzw. BLS u mojego ubezpieczyciela PZU. Liczyłem że skoro jest długoletnim, bezszkodowym kierowcą, to się postarają ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddając na naprawę bezgotówkową nie interesuje Cie co powie PZU. To sprawa między ASo a PZU. Nie mogą nie zapłacić za FV. A kolejność jest taka, że oddajesz auto do ASO na wycenę, oni wysyłają to do PZU, PZU IM to akceptuje. Oddajesz samochód i odbierasz zrobiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być, ale dzisiaj w BMW Dobrzański powiedziano mi że, cyt. "istnieje możliwość niezatwierdzenia ich ewentualnego kosztorysu przez ubezpieczyciela" wówczas będę zmuszony dopłacić różnicę. Asekuracja, bojaź ASO BMW, czy realna groźba? Sugerowano żebym może zrobił z własnego AC regresem, skoro mam zniesioną amortyzację na części i opcję warsztat. :worried:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszaj swojego AC. To dla nich wygodne a dla Ciebie juz nie. Szkoda OC to szkoda OC. Nie wiem czy groźba, ja miałem stłuczkę w moim drugim samochodzie w zeszłym roku. Drzwi do wymiany. W PZU na wycenie wyszło im 2400, kiedy same drzwi w ASO kosztowały 2800 a uszczelka tychze 1000 i trzeba ją wymienić ponieważ jest klejona i nie nadaje się do ponownego założenia. W PZU usłyszałem że albo biore to co daja albo przedstawiam FV/robię bezgotówkowo. Oddałem do ASO Volvo, zrobili swoja wycenę, wysłali do PZU. Wycena 250zł, jeśli zostawiam u nich to wliczaja w koszty naprawy i płaci ubezpieczyciel. Po paru dniach oddzwonili ze maja zielone światło z PZU. Samochód odebrałem po tygodniu, malowanie 120 mikronów jak z fabryki. I tak musi być i w Twoim przypadku. Obowiązkiem ubezpieczyciela jest przywrócić samochód do stanu przed wypadkiem. Nie daj się zbyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. 4 lata temu miałem szkodę również z OC, ale w innym ASO BMW realizowałem naprawę ( porysowana maska, reflektory, zderzak) i na początku InterRisk dawał 3200 zł, a skończyło się na 12 000zł ( wymiana bixenonów na nowe 8400zł), dlatego dzisiejsze sugestie pana z serwisu trochę mnie zatkały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do innego serwisu i okazuje się, że nie ma problemu z przyjęciem mojej staroci. Jest to również ASO BMW M Cars, nowy oddział, na ul. Josepha Conrada 20 w Krakowie, ale nie mam pojęcia jak z jakością usług lakierniczych Ktoś coś wie na ich temat, rekomenduje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być, ale dzisiaj w BMW Dobrzański powiedziano mi że, cyt. "istnieje możliwość niezatwierdzenia ich ewentualnego kosztorysu przez ubezpieczyciela" wówczas będę zmuszony dopłacić różnicę. Asekuracja, bojaź ASO BMW, czy realna groźba? Sugerowano żebym może zrobił z własnego AC regresem, skoro mam zniesioną amortyzację na części i opcję warsztat. :worried:

I dobrze ASO powiedziało, taka ewentualność zawsze istnieje, a ASO standardowo się asekuruje i wpisuje takie klauzule w umowy. Im na rękę jest naprawić jak najszybciej, nie ważne kto zapłaci, byle był ruch w interesie. Ty musisz pilnować swojego interesu.

Dlatego nie naprawiasz samochodu dopóki ASO nie uzyska pełnej akceptacji kosztorysu przez ubezpieczyciela.

Proponują likwidację szkody z AC bo prawdopodobnie jest im łatwiej, tylko Ty się później bujasz z regresem albo tracisz zniżki.

Czekaj na pełną akceptację kosztorysu ASO. jak Będą mieli akceptację to wstawiasz auto na naprawę i bierzesz zastępcze. Gdyby podczas naprawy okazało się, że są usterki nie przewidziane w kosztorysie, to ASO wysyła do ubezpieczyciela kolejny wniosek o akceptację, a Ty im mówisz żeby nie naprawiali przed uzyskaniem akceptacji. Itd.

W ten sposób masz czym jeździć, a ubezpieczyciel stara się zlikwidować szkodę jak najszybciej, bo ponosi koszty samochodu zastępczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dam zielone światło do pracy jak się zgra ASO z ubezpieczycielem. Mam pytanie, czy po tym wstępnym kosztorysie, który podlinkowałem wyżej, mogę podejmować próbę naprawy bezgotówkowej, czy mam czekać na dodatkowe pisma od ubezpieczyciela? Na stronie która obsługuje moją szkodę brakuje jeszcze aktywnej zakładki "decyzja":

 

http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/strona.jpg

 

Dowiedziałem się w międzyczasie, że wybór BLS jest nietrafiony, bo wszystko przebiega bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dla potomnych. Jeśli cenicie swój czas i pieniądz, oddawajcie na bezgotówkową naprawę i raczej omijajcie system rozliczenia szkody w tzw. BLS. Wszystko trwa dwa, trzy razy dłużej niż tradycyjną metodą zgłaszania szkody u ubezpieczyciela sprawcy. Ostatecznie od dzisiaj realizuję szkodę w nowym ASO BMW M-Cars w Krakowie. Nie było problemów z przyjeciem zlecenia, czekałem tylko dwa tygodnie na akceptację ich wyceny u ubezpieczyciela. Nie wiem tylko dlaczego szacunkowy koszt tak małej szkody to 8750 zł brutto? :shock: Naszczęscie mam samochód zastępczy (Mercedes A180), który z pakietem stylistyczny AMG słabo się odpycha :mrgreen: , ale jedzie z punktu A do B. Jak będzie polakierowane to się okaże za jakiś czas. Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To całkiem normalne pieniądze, zobacz co ASO zakwalifikowało do wymiany ale sam zderzak to 1/4 tej kwoty. Z drugiej strony TU woli zapłacić więcej ASO naprawę bezgotówkową niż mniej kowalskiemu gotówką do ręki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze samochód czekają dodatkowe ogledziny już w ASO, bo nikt nie rozbierał zderzaka, a to co dziś podpisywałem, to tylko dokument zlecenia:

 

http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/asobmw.jpg

 

Dziwi mnie ta kwota, bo lakierowanie dwóch elementów, bez cieniowania nie może kosztować 3500 - 4000 zł, a raczej klapy nie zakwalifikowali do wymiany. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze czas załozyć ;) skoro auto juz w aso hehehe

kwestia dogadania :wink:

 

a co do ceny to taka polityka, wiadomo dokładać nie beda, czesci nowki, ceny zgodne z ASO ;P jak klepną ponad 8k pzu zgodzi się a realnie wyjdzie 4k to czysty zysk, tak zrobią ze w kwitach bedzie 8k i tyle

stąd też mozna sie dogadać w sprawie czujników ;) o ile pracują tam normalni ludzie....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest to koncepcja, ale zderzak jest inny i pewnie do czujników musiałbym dołożyć z własnej kieszeni. Pozbyłbym się szyberdachu elektrycznego na rzecz wspomnianych czujników i ... haka :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może jest to koncepcja, ale zderzak jest inny i pewnie do czujników musiałbym dołożyć z własnej kieszeni. Pozbyłbym się szyberdachu elektrycznego na rzecz wspomnianych czujników i ... haka :twisted:

 

To musisz załatwić dachowanie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.