Skocz do zawartości

4-er który wybrać?


piotrc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 581
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Podawanie VIN na forum to największa głupota chyba że chce się stracić auto. W poniedzialek jak będę w firmie wkleje zdjęcia auta prosto po zjechaniu z lawety u mnie na miejscu. Uszkodzony był tak jak pisalem zderzak i lampa. Dodatkowo w transporcie zderzak, uszkodził przedni błotnik. Wszystkie części kupione nowe z aso poza skorupą zderzaka tu kupiłem idealny używany poza tym, plastiki, kratki, błotnik itd wszystko nowe z serwisu faktury do wglądu dla kupującego.

Jeżeli leasing opłaca się bardziej niż zakup za gotówkę to nie mam pytań przecież to zawsze dodatkowe koszty.

Odliczenie vat od aut osobowych to też teraz bezsens.

Przyjmijmy że kupiłem nowe bmw za 200tyś odpisałem 50% vat czyli odpisalem połowę 38tyś vatu czyli 19tyś. Sprzedaję jako 3 letnie auto za 100tyś netto i płacę 23tyś vat. Jak ktoś zmienia często auta to na vacie jeszcze dołoży. Każdy liczy po swojemu wg mnie jak ktoś ma gotówkę leasing się nie opłaca zresztą ja lubie sam decydować kiedy sprzedam auto, gdzie ubezpieczę, jak naprawię w razie szkody itd a w leasingu jesteśmy umiązani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie vinu to głupota ;) nie mam pytań ale kombinujesz jak ktoś nie ma nic do ukrycia podaje go na aukcji na forum żeby klient mógł zobaczyć a nie tracić czas na topielca z stanów a nie czajenie.Kto ci co z tym vinem zrobi ? Zdjęcia z lawety w Polsce już nic nie dawają bo mogło być poleczone do zdjencia.



Każda porządna aukcja posiada vin nie kombinowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak byś miał pojęcie o sterownikach to byś wiedział co można zrobić z vinem. Podaj mi swój a mój czlowiek od kodowania podejdzie ze swoim sterownikiem i odjedzie twoim autem.

Spokojnie powiedziałem że wkleje zdjęcia to tak będzie. Z aukcji też pewnie znajde choć ich nie zapisywałem poszukam w internecie po numerze vin jak będę miał dowod w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto to tajne cudo:

WBA4J71050BN89988


Czekam na żeczonego człowieka :lol:

 


Teraz nie czaje ? Co to za VIN od małego który go tak bardzo strzeże ?



Ps: co do vinu i sterowników że autem ktoś ci odjedzie to ładnych bajek się nasluchales.Jak można kupić samochód bez sprawdzenia VIN-u totaly Kot w worku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak ktoś przyjedzie na oględziny to przecież ma dostęp do numeru vin ale nie musi mieć pół internetu.

Dostaje też ode mnie zdjęcia uszkodzonego auta tak jak przyjechało, faktury za części i serwis, zdjęcia z naprawy krok po kroku bo też robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że warto zaoszczędzić czas innym i odrazu odpuścić topielca lub mega bity samochód szkoda czasu twojego i innych (nie mówię że twój samochód jest taki) druga sprawa często samochody są podłączone i trafiają właśnie na lawetę u nas i ktoś myśli że jest to tylko lampa i zderzak.


Ja obserwując aukcje odpuszczam jak ktoś nie podaje vinu chyba że mi zależy to dzwonie i jeszcze nikt nigdy nie odnowił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam dla kupującego całą teczkę z historią samochodu pełny carfax, historię i wszelkie wydruki z aso bmw, rozkodowany vin, wydrukowane zdjęcia z aukcji, naprawy i odbioru samochodu oraz faktury i rachunki na części do naprawy i serwis oleje filtry itd.

Poniżej zdjęcia z aukcji i po odebraniu auta. Samochód oczywiście jeździł i wszystko działało miał kategorię run & drive.

222690d2c76d.jpg b82a08ea5488.jpg e1bce8ce699b.jpg 70d9b843d593.jpg


1fa8b4ab3732.jpg dcf1ad369a02.jpg 4985ec302279.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No ta czerwona skóra to nie jest szczyt marzeń, ale reszta wyposażenia i silnik robią robotę. Wg. historiapojazdu.gov.pl liczba właścicieli do tej pory to: 1. Pytanie, czy pomijając kwestie wyposażenia to warto ładować się w ten samochód jeśli chodzi o silnik, napęd i tak dalej? Jakie mogą być zagrożenia jeśli chodzi o codzienne użytkowanie? Na co najlepiej zwrócić uwagę? Co sprawdzić w pierwszej kolejności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Panowie przymierzam się do zakupu 420i xdrive 2019 184KM Szukalem wprawdzie auta 250KM+ ale dostałem korzystną oferte na ten samochod i zacząłem brać go pod uwagę.



Czy ten motor nie jest zbyt słaby do tej budy ? Jak z chipem do tego modelu ? Rozumiem, że decydując się na program, tracę gwarancje? Nie ma możliwości zmiany softu bez utraty gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nawet nie wiesz jak będziesz tego załował...chip niby jest ale jak sie wgłębisz w temat to w sumie nic konkretnego i duże ryzyko. Cała esencję i frajdę będzie zabierać ci ten zamulaty silnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z trochę innej beczki.


Jakiś czas temu w necie można było wyczytać, że serii 4 Gran Coupe już nie będzie bo sprzedaż była niezadowalająca.

Będąc ostatnio w ASO usłyszałem od pracownika, że ten temat wcale nie jest taki przesądzony ponieważ sprzedaż np w Polsce GC była dużo większa niż Coupe. W innych krajach już niekoniecznie ale ogólnie sprzedaż GC była na dobrym poziomie i pracownik sam był zaskoczony taką decyzją włodarzy BMW.

Czy natrafiliście w sieci na jakieś przecieki w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoznacznych informacji brak, ja bedąc zapraszany na jazde próbną G20 (gdzieś w Kwietniu) która mnie średnio interesuje podpytałem o 4ke i sprzedawca powiedział że wiele nie wiedzą, ale wstępnie na jesień ma być refresh, co mnie zdziwiło bo patrząc na swoje LCI nie widze specjalnie opcji na podciągnięcie jej pod nowy, nijaki język stylistyczny..

Natomiast niedawno w zwiazku z wymiana CEO byla wzmianka iz line'up ma byc proszczony i skupienie stricte na nowych modelach elektrycznych, a wcześniej w Auto Swiecie zapowiadając G20 pisali wprost ze 3 GT i 4ka GC idą pod młotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w 2016 już o tym pisali, że nie będzie nowego modelu. wychodzi na to, że poszedł lift i tyle

stąd moje pytanie bo sprzedawca powiedział, że to wcale nie jest przesądzone. skoro wyszła nowa seria 3 to jeśli 4gc miałoby nie być przesądzone to powinno wyjść w przeciągu roku lub trochę dłużej no i oczywiście przez cały ten czas to jakieś prace musieliby nad nią prowadzić


http://moto.pl/MotoPL/7,88389,21017094,bmw-seria-4-gran-coupe-to-juz-koniec.html#sondaz


skoro sprzedaż 4 coupe jest słaba a przynajmniej słabsza od GC i w związku z wycofaniem modelu 4 GC rodzi się pytanie- po co w ogóle seria 4? tylko po to aby podtrzymać tradycję, że "trójka" ma odmianę coupe? czy może likwidując 4GC chcą zwiększyć sprzedać coupe?


https://carbuzz.com/news/new-bmw-4-series-will-be-a-stunning-coupe

o Gran Coupe wzmianki nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.