Skocz do zawartości

BMW E90 2.0i N46 Automat gaśnie na zimnym.


dada_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Szanowny kolego jak na razie to żądasz, ponaglasz i oczekujesz natychmiastowej pomocy. Musisz pamiętać że użytkowników silników benzynowych w stosunku do diesli to jest mniej niż 1na 100, a do tego wersji silnikowych jest kilkanaście. Sam wielokrotnie pytałem o rożne rzeczy i wiele pytań pozostało bez odpowiedzi. Po prostu nie na każde pytanie uzyskasz odpowiedź, to tylko forum i tu nikt nic nie musi, a jak komuś się chce coś napisać to chwała mu za to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale błędy wskazują na VVT ? Zaznaczę że auto potrafi też samo zgasnąć jak włączę wsteczny ®. Kurde nie mam jak podmienić bo przecież nikt mi ze swojej fury tego nie wyjmie, człowieku... Czy ktoś ma pomysł jaki to czujnik po tych błędach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że dziś na zimnym zabujało obrotami, a po sprawdzeniu błędów był tylko 29f4 Wyd. katalizatora bank 1. Zauważyłem że auto zaczęło palić około litr- półtora więcej, oraz jest minimalnie zamulone, czy mam się szykować na wymianę kata ? Czy używka wchodzi w grę ? Czy to spalanie większe i troszkę mułu to wina katalizatora ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupiłbym Tesle - tam auto samo wysyła raport z błędami do producenta i oni w ramach możliwości naprawiają auto ( zmianą oprogramowania lub wysłanym mechanikiem ) .

 

A tak na poważnie to same forum Ci tego nie naprawi. Dostałeś dużo podpowiedzi , ale jak Tobie się nie chce odpalić INPY i odpiąć servomotor albo zamienić zawory vanosa miejscami lub pozamieniać czujniki wałków rozrządu to już nic nikt nie pomoże .

Może załóż wątek - Zapłacę kumatemu mechanikowi za dojazd i naprawę mojego auta .

Kolega OlegBMW dobrze pisze - sprawdź wtrysk . W ASO dostaniesz preparat do benzyny czyszczący wtryski i katalizator. Co do falowania obrotów to pompa vacum też ma tam coś do powiedzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie, chodzi o to że ja po prostu chcę rozwiązać ten problem, a po drugie nie mam nawet garażu ani czasu na to aby rozdłubywać auto. Dodam że komputer pokazuje spalanie rzędu 15.2 litra, i na bank nie jest to normalne. Tym bardziej że jej nie duszę pod czerwone bo nie ma w mieście warunków. Jutro oddaje auto tym razem do gościa który zna się na BMW. Ja obstawiam albo serwomotor vvt, albo czujnik wałka mimośrodowego. Ps. czy warto kupić ori używkę w bdb stanie z małym przebiegiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.