Skocz do zawartości

BMW E90 2.0i N46 Automat gaśnie na zimnym.


dada_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż po pojawieniu się niskich temperatur (od około trzech dni) pojawił się problem. Najczęściej pojawia się rano po odpaleniu auta i wrzuceniu na D auto się dławi i gaśnie. Natomiast na wolnych obrotach na P auto pracuje normalnie, muszę poczekać około minuty i wszystko jest ok. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Dodam iż posiadam INPĘ ale nie wiem za co się zabrać i troszkę się boje bo ostatnio rozłączyłem EWS :) Proszę o pomoc. Pacjent to : BMW E90 2005 rok, 2.0i 150 KM (N46 B20B).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sprawdź połączenie na silniku valvetronic'a ( ten srebrny elektryczny motor na gorze silnika ) .

 

Sprawdź kabel GND - masa silnika . Może być stary połamany i po zapaleniu , traci się prąd i gaśnie ( znajduje się on za przednim kołem kierowcy ) .

 

Podepnij auto pod INPE i daj live data i sprawdź zasilanie paliwowe . Możesz też odłączyć valvetronica i zobaczyć czy na zimnym gaśnie także bez niego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do inpy to mam problem taki że jak sprawdzam parametry na odpalonym silniku to po jakiś 5 sekundach rozłącza mi komunikacje. O co może biegać ? A no i tych dwóch porad sam nie umiem zastosować:( Ale dzisiaj odpaliłem auto ruszyłem odrazu i tego nie było. Możliwe że wymiana świec pomogła ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Niestety dzisiaj po odpaleniu auta (ale nie po nocy lecz też na zimnym całkowicie) auto odpaliło, pochodziło parę sekund po czym zgasło (skrzynia była w położeniu P) czyli nawet nie zmieniłem na Drive. A już myślałem że po wymianie świec będzie wszystko ok... Pomocy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Akumulator mam fabryczny BMW a auto jest z 2005 roku, więc w tym miesiącu go zmienię. A jaki polecacie do 2.0 i N46 akumulator ?

 

Najlepiej taki sam jak był, czyli firmy Baner lub Varta. Po wymianie trzeba akumulator "zarejestrować w systemie", bo Ci padnie znacznie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przed godziną odpaliłem auto po nocy, oczywiście przez minutę w pozycji P dławił się i cała buda drżała. Potem jak zwykle wszystko ustało. Ale po przejechaniu paru km, parkowałem pod blokiem i auto mi zgasło na wstecznym ®. Dodam że zdarza się to ale bardzo, bardzo rzadko. Czy ma to wpływ i powiązanie z tą nierówną pracą zaraz po odpaleniu ? Może to czujnik położenia wału korbowego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś filtr powietrza ? może jest już tak zapchany , że nie ciągnie na tych 700 obr/min.

 

Po zapaleniu auta włącza się ssanie i silnik ma około 900 - 1100 obr/min więc i ciśnienie większe, i coś ciągnie ! Jak silnik po chwili się podgrzewa to obroty spadają i się dławi .

Filtr kosztuje 60zł więc to taka optymistyczna naprawa :norty:

 

Następnie jeżeli filtr jest ok , zostaje valvetronic i jego adaptacja. Zdiagnozować to można za pomocą jego odłączenia .

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_3179-pokrywa-glowicy/i48481/kL/sN/r2006/m05

Tu masz obrazek pokrywy głowicy , zaraz koło korka wlewu oleju masz uszczelkę nr 7 na tym obrazku . W tej uszczelce siedzi wtyczka czujnika Val... Wyciągnij ją i zobacz czy jest tam olej ,jeżeli tak - wyczyść ,jak nie to odłącz ją i zapal auto .

Auto wyświetli parę błędów i zredukuje moc ale jeżeli nie będzie gasło to masz winowajce .

Oczywiście aby dostać się do pokrywy zaworów musisz sciągnąć ten plastik z góry silnika , jest on tylko wciśnięty na gumowych uszczelkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.