Skocz do zawartości

[E39] Stukanie z przednich kół.


arturo199667

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od razu napiszę ze od 2 dni szukam po całym internecie odpowiedzi na moje pytanie, na tym forum sprawdziłem wszystkie tematy ze stukaniem w przednim zawieszeniu. Lecz takiego głupiego przypadku nie trafiłem..

Otóż gdy jadę po kostce brukowej, słyszę z przednich kól dźwięk jakby jakaś malutka sprężynka/blaszka uderzała o inna blaszkę, ten sam dzwięk na obu kołach,byłem na stacji diagnostycznej, 45 minut trzepali samochodem, wszystko w stanie idealnym... druga stacja kontroli, znowu trzepali samochód 25 minut i dalej nic.. gdy uderzam w oponę na postoju, dźwięk jest dobrze słyszalny, lecz nie mogę dociec z jakiego miejsca się on wydobywa, po ściągnięciu koła i uderzaniu gumowym młotkiem we wszystko, dźwieku praktycznie nie słychac, przytrzymywalem klocki kluczem i walilem w kolo, dzwiek byl dalej, przyciskalem hamulec i uderzalem dalej ten sam dzwiek, po sciagnieciu kola zwalilem zacisk, załozyłem kolo bez zacisku, uderzam w kolo dzwięk jest nadal, sciągałem tarcze, uderzałem w tarcze z nadzieją ze może cos do niej wpadlo, nic .. uderzałem w amortyzator, zero dzwięku.. mysłałem ze może osłona termiczna od tarczy po przytrzymaniu jej, dzwiek dalej wystepuje.. Czy ktoś miał z czymś takim problem? internet przeglądam i przegladam u 3 mechanikow byłem bo juz sam zglupiałem na kanale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No najbardziej to bym podejrzewał balszane osłony tarcz.

Ale skoro piszesz , że nie one to ...? :think:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najbardziej to bym podejrzewał balszane osłony tarcz.

Ale skoro piszesz , że nie one to ...? :think:

 

U mnie też na bruku brzdękały osłony tarcz ale te małe - przy samej piaście, po wywaleniu ich cisza. Sprawdzałeś dokładnie czy nie masz wyrwanej jednej albo dwóch śrubek na tych małych osłonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w ogolę tych osłon, były skorodowane na maxa to je wywaliłem i szukam jakiśw bardzo ładnym stanie i mam zamiar je założyć przy wymianie piast (bo nie widze innego sposobu zeby to dziadostwo oryginalnie założyć. Niestety stukanie mam dalej.. zastanawiam się ciągle czy coś może wydawać taki dźwięk w samej piaście..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.