Skocz do zawartości

BMW E91 Wyciek oleju z intercoolera


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zauwazylem dosc spora plame oleju pod autem :( Wyciek ewidentnie pochodzi z rury intercoolera,mechanik twierdzi ze to na 100% turbina wkrotce do wymiany,czy ma racje? Czy moze byc jakas inna przyczyna?

Ma całkowitą rację, szykuj się lepiej do wymiany :(

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m57d30 zawsze miałem olej w intercoolerze . Nawet po wymianie turbiny - nadal tam był . Już jest 3 turbinka od 4 miesięcy i nadal jest tam olej . W f11 jest tam suchutko , tz. da się palcem wyczuć że ścianki są obślizgłe ale oleju nie ma tyle co w dieslu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie,delikatne pocenie na tej rurze bylo zawsze,ale zeby az kapalo :shock: To chyba cos nie tak :cry: Jak narazie turbo ani nie gwizdze ani osiagi sie nie pogorszyly,mechanik ma narazie sprawdzic i wyczysci tam wszystko,jesli wyciek powroci to chyba nie pozostaje jak zmieniac turbine :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda plam pod samochodem jeszcze nie ma, ale widac co nie co oleju na rurce. Mechanik mowil ze wystarczy wymienic o-ring.

 

Co o tym sadzicie ?

 

u mnie wymienili o-ringi 10tys km temu i na razie sucho...też były zapocenia oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzewam kotleta!

 

Zauważyłem dzisiaj olej zbierający się na rurze z turbiny do intercooler'a.

 

Łączenie opisane numerem 2 na poniższym diagramie nie jest super szczelne - da się poruszyć rurą, obrócić ją i da się wyczuć pewien luz.

 

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VU51-EUR-12-2007-E91-BMW-320d&diagId=11_4100

 

Czy to jest normalne, czy mam to doszczelnić?

 

Czy jest sens zdejmować całą rurę intercoolera celem inspekcji?

 

Wiele osób na forach również wskazuje na odmę jako potencjalne źródło problemu, ale w N47 jest ona zintegrowana.

 

Czy może ktoś podpowiedzieć jakiś test, który zawęzi zakres potencjalnych źródeł problemu (turbina umiera, odma przepuszcza, etc...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Turbina puszcza, ale jak nie wylewa się olej z węża to nie ma tragedii, warto zdjąć i sprawdzić. Zobacz czy jest tam uszczelka, może pękła.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem intercooler wraz z rurami - na szczęście nic się nie wylało, więc chyba nie jest strasznie :norty: :norty: :norty:

 

Martwi mnie jednak, że łączenie między turbiną a rurą nie jest szczelne, ale nie widzę możliwości dodatkowego uszczelnienia, oprócz wymiany uszczelki (zaznaczona poniżej)...

 

rura.png

 

Czy u innych posiadaczy e90 z N47 ta rura siedzi ciasno, czy również jest wyczuwalny luz? Może u mnie brakuje jakiegoś dodatkowego uszczelnienia?

 

Ta sama sytuacja na łączeniu AGR...

 

Dzięki za pomoc! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem uszczelki, jest nieco szczelniej , ale nadal nie jestem pewien czy jest tak jak powinno być.

 

Czy może ktoś wkleić swoje / nominalne wartości ciśnienia doładowania na wolnych obrotach oraz przy 2k rpm?

 

Analiza porównawcza :-)

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.