Skocz do zawartości

termometr pokazuje temperatury minusowe (np - 40) a jest +20


avior

Rekomendowane odpowiedzi

termometr w moim bmw e39 za kazdym razem gdy go odpalam informuje mnie ze sa temperatury minusowe, od - 15 do - 40 a w rzeczywistosci jest grubo powyzej +10

czy to da sie naprawic czy mam kupic nowy termometr? ile to bedzie mnie kosztowalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Albo padł termometr zewnętrzny,albp odłączyła się od niego wtyczka lub uszkodzeniu uległ przewód i dlatego pokazuje Ci minusowe temperatury!

Pozdro!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do kanału i pod lewym reflektorem w przednim zderzaku jest czujnik, odepnij go i dokładnie przeczyść styki, sprawdź czy masa dobrze łączy i powinno być ok. Miałem to samo u siebie i pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.

Coś jest nie tak z samym czujnikiem, wtyczką lub przewodami i jak napisali przedmówcy - potwierdzam.

Lecz co do lokalizacji samego czujnika to mieści się on z prawej strony pod zderzakiem, a przed kołem w powiedzmy trójkątnym fragmencie nadkola ( przeważnie najczęściej ulega on zniszczeniu, dojeżdżając np do krawężnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za wszystkie wskazówki!

czujnik temp znalazlem za halogenem po prawej stronie

byl czysty i dobrze podlaczony, odlaczylem i zawiozlem go do elektryka zeby sprawdzic czy jest sprawny, niestety nie zna on jaka wartosc powinien on wskazywac

czy zna ktos jaka powinna byc wartosc czujnika temperatury w bmw e39?

teraz jest ok 4,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e36 sa dwa czujniki, wiec jak znalazles jeden czujnik, to poszukaj drugi czujnik, mniej wiecej w tym samym miejscu po drugiej stronie auta.

 

Mi jak sie jeden czujnik kiedys odlaczyl to mialem dokladnie to samo. W e36 czujniki sa umieszczone we wlotach powetrza skierowanego na tarcze hamulcowe, po lewej i po prawej stronie.

Oba czujniki sa rozne, jeden jest plaski a drugi w postaci takiego bolca.

Bardzo mozliwe ze masz drugi czujnik, i moze akurat z tym drugim jest cos nie tak.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.