Skocz do zawartości

F20 LCI b&w


mazziek

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna jest, biały kolor według mnie jeden z najlepszych :cool2:

Myślałeś może o dodatkach w czarnym oprócz nerek, typu felgi, lusterka, dach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piękna jest, biały kolor według mnie jeden z najlepszych :cool2:

Myślałeś może o dodatkach w czarnym oprócz nerek, typu felgi, lusterka, dach ?

 

Najprędzej to chyba felgi. I raczej nie czarne a jakieś ciemno szare / grafitowe. Są dostępne te co mam w wersji Ferric Gray, albo coś pokombinuje z tymi z M135i. Myślałem też o dodatkach M-Performance, nakładki na progi i spliter przedni. Ale to nie wcześniej niż zawita tu z 200 koni pod maskę. A to najwczęsniej po gwarancji.

 

Nie może być tak, że groźnie wygląda a wolno jeździ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wzór felg to zawsze kwestia gustu ale orginał to zawsze orginał ja drugi komplet mam też orginalny na 17 run flat

 

jasne, że wolę oryginał, ale tutaj wyboru praktycznie nie ma żadnego...a te coś mi przypominają :P:P

felgen-golf7-volkswagen-5-doppelspeichen-dijon-7x1-11839-xl.jpg

http://specials.bmw.ch/accessories/skr/fileadmin/tires/1er/A0135416-Turbinenstyling-381.jpg

 

Ja tam wole zeby felga dobrze wygladała niż miała oryginalny znaczek. Jak sie bardzo chce to dekielek mozna przełożyć. A to ze masz "zamiennik" który w tej szerokości i w tym ET nie występuje do tego modelu to będzie wiedzieć jakiś 1% ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jazda na rft szczególnie w jedynce nie jest przyjemna, dlatego kolejne opony jakie założyłem na 18" to zwykłe bez rft.

 

Jazda RFT w F20 jest aż tak niekomfortowa???

 

W E81 mam R18 RFT (mieszane ogumienie) i jest naprawdę rewelacyjnie. Jeździłem również w E87 na M-Pakietowym zawieszeniu na R18 RFT i też zero zastrzeżeń.

Na zimę kupiłem komplet - również RFT - niestety tylko R16. Nie wiem jaka jest jazda na zwykłych oponach w serii 1 i bałem się słabego czucia auta na kierownicy (jak to często bywa w autach zaprojektowanych pod opony ROF).

 

W E91 miałem fabryczne RFT z mieszanym ogumieniem (Bridgestone Potenza RE 50 A II*), i tu rzeczywiście było kiepsko na naszych drogach. Nie ukrywam że w E9x jest gorzej z wyczuciem i prowadzeniem auta na zwykłych oponach (XL), ale za to komfort stał się akceptowalny na 226A).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jazda na rft szczególnie w jedynce nie jest przyjemna, dlatego kolejne opony jakie założyłem na 18" to zwykłe bez rft.

 

Jazda RFT w F20 jest aż tak niekomfortowa???

 

W E81 mam R18 RFT (mieszane ogumienie) i jest naprawdę rewelacyjnie. Jeździłem również w E87 na M-Pakietowym zawieszeniu na R18 RFT i też zero zastrzeżeń.

Na zimę kupiłem komplet - również RFT - niestety tylko R16. Nie wiem jaka jest jazda na zwykłych oponach w serii 1 i bałem się słabego czucia auta na kierownicy (jak to często bywa w autach zaprojektowanych pod opony ROF).

 

W E91 miałem fabryczne RFT z mieszanym ogumieniem (Bridgestone Potenza RE 50 A II*), i tu rzeczywiście było kiepsko na naszych drogach. Nie ukrywam że w E9x jest gorzej z wyczuciem i prowadzeniem auta na zwykłych oponach (XL), ale za to komfort stał się akceptowalny na 226A).

 

Ja raczej z RFT nie zrezygnuje (nawet na zimę), więc jest do przeżycia;)

 

Generalnie jest OK, wiadomo że jest trochę bardziej twardo. A czasami jak człowiek zje dobry obiad/kolację to lekko źle osadzona studzienka może być krytyczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że w F20 jest dużo twardziej niż w E81/87. Np w F10 na R20 RFT i M-Pakietowym zawieszeniu jest zadziwiająco komfortowo - porównując do serii Exx. Myślę że za jakiś czas (może kilka lat) już nikt nie będzie narzekał na opony RFT, bo opony nowszych generacji jak i zawieszenie są coraz bardziej dopracowane. W E9x na RTF jest totalnie twardo, ale w E81/87 czy F10/11 już wystarczająco dobrze.

W E81 gdy skończą mi się opony Good Year RFT, to na pewno kupił bym takie same, tylko ta cena około 3 tys zł za komplet dosyć skutecznie zniechęca :duh:

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wynik z tym spalaniem :) Mi się chyba nie udało tak nisko zejść, na trasie miałem 6,4 najniższe :D

 

Wcześniej było 5.7 jak przez jakies wioski wszyscy grzecznie jechali 60-80.

 

Na pewno taki mały silnik plus automat ma w tej dziedzinie spory potencjał. Jednak po takiej jeździe chyba jednak mnie bardziej interesuje druga strona tego potencjału;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra już z tym spalaniem :)

 

Lepiej powiedzcie gdzie polecacie na hamownie podjechać w okolicach Krakowa - Katowic. Mam ochotę zobaczyć w końcu czym ta butelka wody mineralnej pod maską została obdarzona :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobra, dobra już z tym spalaniem :)

 

Lepiej powiedzcie gdzie polecacie na hamownie podjechać w okolicach Krakowa - Katowic. Mam ochotę zobaczyć w końcu czym ta butelka wody mineralnej pod maską została obdarzona :D:D

 

W Katowicach masz 4turbo z hamownią awd.

Ogarniają zwykle inne grube tematy, ale hamownia to hamownia.

Albo jedź do Compsport'u do Bielska.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ja się dopytam przy okazji o takie miejsce w okolicach Warszawy :) Podobno zwykle dają więcej mocy :)

W Warszawie każdy dobry tunner ma hamownie.

Sportmile np

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra już z tym spalaniem :)

 

Lepiej powiedzcie gdzie polecacie na hamownie podjechać w okolicach Krakowa - Katowic. Mam ochotę zobaczyć w końcu czym ta butelka wody mineralnej pod maską została obdarzona :D:D

 

W Katowicach masz 4turbo z hamownią awd.

Ogarniają zwykle inne grube tematy, ale hamownia to hamownia.

Albo jedź do Compsport'u do Bielska.

 

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dobra, dobra już z tym spalaniem :)

 

Lepiej powiedzcie gdzie polecacie na hamownie podjechać w okolicach Krakowa - Katowic. Mam ochotę zobaczyć w końcu czym ta butelka wody mineralnej pod maską została obdarzona :D:D

 

W Katowicach masz 4turbo z hamownią awd.

Ogarniają zwykle inne grube tematy, ale hamownia to hamownia.

Albo jedź do Compsport'u do Bielska.

 

:cool2:

 

MedicuS, 4turbo chcą hamować tylko awd impreza/evo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piękna jedynka :cool2:

 

dzięki!

 

tymczasem w ramach przygotowań do zimy doszły dwie rzeczy.

 

http://i.imgur.com/NnivESX.jpg

 

O ile odmrażacza prędko nie użyje bo patrząc na pogodę to ciągle szkoda nawet zimówki zakładać. Profilaktyka, na czarną, mroźną godzinę:)

 

Za to silikon do uszczelek polecam jak najbardziej.

 

A propos zimówek, ktoś się jeszcze wstrzymuje? Czy jestem ostatni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.