Skocz do zawartości

Wymiana/ regeneracja przednich reflektorów???


sword1908

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, tak jak w tytule, mam straszny dylemat co robić. Posiadam zwykłe oryginalne lampy ZKW, ich stan jest naprawdę tragiczny, całe zmatowiałe i zżółkłe. Teraz do rzeczy znajomy mechanik mówi żeby wysłać do regeneracji, koszt ponoć około 300zł ale kompleksowa, sam zastanawiam się nad DEPO soczewkowych na h7 z ringami, widziałem takie lampy na żywo i nawet dają radę, i tu słyszałem od tego samego mechanika że te odbłyśniki po 3miesiacach się wypalają.Pytanie brzmi jak jest z ich trwałością? Ewentualnie może ori używki?Choć nie powiem te soczekowe robią wrażenie. Proszę o pomoc i z góry przepraszam za błędy, ale piszę z telefonu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wymieniać lampę bo masz zmatowiałe szkła? Wystarczy wymienić szkła na nowe, bardziej się opłaca wydać 500zł na klosze niż za 300zł oddawać do regeneracji, pewnie problem i tak powróci niedługo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czasem nie idzie jedno z drugim w parze, u kolezanki polerowalem reflektory bo miala klosze tak zmasakrowane ze nie bylo przez nie widac zarowki w srodku, a odblysniki okazaly sie jeszcze w miare bajka. A w moim E36 jest tak ze klosze sliczne a odblysniki matowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie słabo wyglądają, gość który zajmuje się tylko bmw stwierdził że jakby był upierdliwy policjant to dowód bym stracił :). Coś muszę ogarnąć z tymi lampami, około 1k złotówek mogę poświęcić, tyle że kwestia w co najlepiej iść, klosze, lampy depo z ringami czy używki w jakimś dobrym stanie lub polerka. Stąd założenie tematu, żebyście pomogli wybrać, bo sam nie jestem w stanie podjąć decyzji, jedni mówią że polerka to max pół roku, w depo się ponoć soczewki przepalają w 3mc i człowiek chodzi skołowany, co by było najlepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikumu polerka na dłuższą metę niczego nie dała.

Tu nie tyle co są rysy, a stare poszarzałe szkło.

 

Jeśli nie chcesz rzeźbić i przerabiać - to moim zdaniem nowe klosze - cena zależy od tego czy przypasujesz czy al-e, byleby nie podróbka.

Regeneracja odbłyśników i dobre żarówki - phipilpsy gt150 dają radę i powinni być jak nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerowanie reflektora, mycie w środku , konserwacja i są jak nowe , dobre żarówki h7 i koniec tematu , ciężko cos powiedzieć o odbłyśnikach , szkło reflektora jest tak brudne/sproszkowane że nie widać za bardzo, jak by były wypalone/wysmażone to mamy na miejscu nowe oryginalne , Zapraszamy ,
Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśniki popalone nie są, całe srebrne, nie zauważyłem defektów, choć jak bym się decydował na regenerację, to już kompleksową. Poproszę o kosztorys jeśli można i w jaki sposób odbywa się konserwacja.

 

kompleksowa regeneracja kosztorys:

 

polerka szkła+ochronna warstwa 2szt 300zł

regeneracja odbłyśnika 150zł 1szt

mycie/płukanie/konserwacja 50zł 1szt

 

Razem 700zł

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe szkła bez zniżek to 300zł/szt

Regeneracja odbłyśnika 50-100zł szt, ale z tego co pamiętam to 50zł.

Ori philipsy gt150 tez coś koło 100zł kosztowały kiedyś - a warto je założyć.

 

Żadna polerka to nie to samo co nówka.

 

Co do odbłyśników - jak pisałem, to że są srebrne to nie znaczy że są ok - powinny być idealnie lustrzane.

 

Przerobiłem ten temat w styczniu tego roku, tyle że w xenonie i dorzuciłem nowe uszczelki reflektorów - niczego nigdzie nie wysyłałem a pojechałem osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowo zrobiona polerka + naniesienie lakieru bezbarwnego powinno dac rade rok moze dwa ale tak jak napisał mikan żadna nawet najlepsza robota nie da efektu co nowe klosze

 

miedzy innimi dlatego kupiłem sobie kilka lat temu nowe klosze :cool2:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo , nowe to zawsze nowe, nie da się ukryć, tylko dobra polerka z ochroną wytrzyma co najmniej 3 lata , wiem bo sam to robie pare lat i sąsiad który sprzedawał nie dawno E46 po 5 latach takowej usługi nic sie nie działo , jedynie to rzecz normalna nagminne skamyszkowane szkło , ale jak zobaczył pracę przed i po polerce , oczy opadły , wszystko tez zależy ile mamy na to $ przeznaczone ,

 

Polerowanie nie wystarczy , trzeba jeszcze umyć/zakonserwować wnętrze reflektora , bez tego ani rusz , dlaczego ?

To tak jak bym zmienić bielizne nie myjąc się :) pozdrawiam :wink:

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.