Skocz do zawartości

Problem z Ringami BMW E92 Coupe


Sandi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja kupiłem markery coś około 270 zł za parę i powiem Ci tak .....założyłem odpalam, jedna lampa świeci super oba ringi a druga ten wewnętrzny słabiej , myślę sobie musze jeszcze raz sprawdzić montaż i faktycznie w trakcie montowania markeru jeden ze światłowodów wysunął się z blokady i lekko się schował co spowodowało, że marker nie styka się z jednym z nich co za tym idzie świecił dużo słabiej , poprawiłem i teraz wszystkie świecą idealnie. Trudno mi powiedzieć jak bedzie w super słoneczny dzień ale w tej chwili jest mega. Mam lampy przed liftem ze skretnym xenonem może dlatego świeci lepiej niż po lifcie.... nie wiem trudno mi powiedziec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Co powiecie o tych w porównaniu do poprzednich propozycji?:

http://allegro.pl/h8-led-philips-zestaw-zarowek-2400-lumenow-6000k-i5627333673.html

 

Mam u siebie, całkiem fajny efekt, w słoneczny dzień jednak słabiej wyglądają niż zwykłe żarówki - zewnętrzny ring ciemniejszy. Zrobię fotki i pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/h8-led-philips-zestaw-zarowek-2400-lumenow-6000k-i5627333673.html

 

To sa H8 do przeciwmglowych a nie do reflektorow....

Sprzedawca jednak napisal w tabelce: Światła Dzienne, Przeciwmgielne,Ringi

 

Na opakowaniu jest napisane:

"LED FOG UPGRADE"

 

Ogolnie ciekawe bo markowe ale one sa dedykowane do przeciwmglowych, dlatego na ringach slabo swieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Faktycznie w słoneczny dzień, nie urzekają za mocno - zwłaszcza zewnętrzny ring, bo ten środkowy świeci bardzo mocno ale jak już jest trochę ciemniej to jest bardzo fajny efekt, zwłaszcza z ksenonkami jest idealny kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bardzo ładnie świecą :wink: Dla mnie nie muszą świecić "mocnij" od seryjnych , dla mnie mają świecić w kolorze najbardziej zbliżonym do białego a nie jak seryjne na żółto :D

 

Może się na nie skuszę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim zdjeciu to wyglada calkowicie inaczej, ciekawe jaka one maja moc w Watach?

Dwa ringi swieca tak samo "?"

 

W specyfikacji jest 700 lm I 6000k

Maja 6 diod, ciekawe o jakiej mocy kazda?

 

http://www.philips.com.sg/c-p/12834UNIX2/x-treme-ultinon-led-car-lamp/specifications

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie polecam LEDów z allegro. Kupowałem w sumie 3 komplety: najpierw te tańsze, w okolicach 100zł, potem coraz lepsze = droższe za ok 250zł. Problemem jest trwałość - padają po około pół roku używania, niezależnie od ceny. I niestety nie ma znaczenia które kupisz. Wszelkie info typu "Ledy CREE" można spokojnie olać :) Również "moc" podawana przez sprzedawców nie miała specjalnego znaczenia - świeciły podobnie.

 

Kupowałem u trzech różnych sprzedawców (chociaż wszyscy i tak mają de facto to samo czyli jakieś chińskie badziewie). Po trzeciej wymianie poszperałem po zachodnich forach i kupiłem markowe, japońskie MTEC - świecą już bez problemu 2,5 roku.

Nie wiem czy to jakiś wyznacznik ale tak na oko to ważyły jakoś 2 razy tyle niż LEDy z allegro - może ma to związek z odprowadzaniem ciepła.

 

Minusy MTECów są dwa:

 

-w Polsce chyba nie do dostania. Ja kupowałem w niemieckim sklepie internetowym avaxo.de Ale to akurat mały problem bo przyszły za 2 dni

 

- cena: z przesyłką 110 EUR :)

 

Tyle, że na dłuższą metę nie widzę innego rozwiązania chyba, że komuś nie przeszkadza demontaż nadkoli i wymiana co 6-8 miechów. Oczywiście zanim doszedłem do starego wniosku, że "chytry dwa (a właściwie 3) razy traci" zrobiłem pełną diagnozę mojej instalacji - napięcie mam prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie masz zadnych japonskich ledow. MTEC to nie made in Japan. Wszystkie sa produkowane min. w Malezji, Chinach itp.

Japonskie moga byc tylko diody w nich uzyte. Racje masz co do trwalosci I jakosci wiekszosc to przyslowiowy badziew...

Jedne sa lepiej wykonane z lepszymi diodami itp a inne to sam wiesz skoro miales. Te same sa sprzedawane w opakowaniach roznych sprzedawcow I tylko tyle.

 

Tu masz LUX marka amerykanska I zgadnij gdzie je produkuja?:

 

http://www.avaxo.de/led-corona-lichtringe/5er-reihe/234/lux-h8-led-umruestsatz-v4

 

 

Te drozsze sa lepiej wykonane I tyle, moze montowane sa nie przez "dzieci" tylko przez nastolatkow :D

 

 

 

Tox1c

 

Ja myslalem, ze to sa te Philips-y :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się szczegółów :) Zresztą czy ja pisałem gdzieś, że to było robione w Japonii? Firma jest (chyba) z Japonii bo na jakimś forum to wyczytałem. A że robią w Chinach... Apple też robi iPhony w Chinach i co z tego? Firma jest amerykańska. Głównie to chodziło mi o to, że to co oferuje allegro to nonamy słabej, jak się okazało, jakości mimo, że ceny niektórych zbliżają się do 400zł :roll:

 

A generalnie to chciałem po prostu przestrzec. Po co robić sobie koszty i dodatkową pracę. Ja na tym wtopiłem więc innych ostrzegam. Po to również jest forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Różnica jest w odprowadzaniu ciepła, lekkie ledy zawsze się będą grzały bo materiały odprowadzające ciepło są ciężkie. Co ciężkie to trudniej się produkuje i transportuje, ale ledom bardzo szkodą nadmierne temperatury.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A generalnie to chciałem po prostu przestrzec. Po co robić sobie koszty i dodatkową pracę. Ja na tym wtopiłem więc innych ostrzegam. Po to również jest forum.

 

A ja wlasnie kupilem z allegro. I jestem pewnien, ze to co kupilem wiele sie nie rozni od tych niby markowych DTEC, zreszta czas pokaze :D

Spoko, po to jestesmy aby sobie pomagac :D

 

 

Różnica jest w odprowadzaniu ciepła, lekkie ledy zawsze się będą grzały bo materiały odprowadzające ciepło są ciężkie. Co ciężkie to trudniej się produkuje i transportuje, ale ledom bardzo szkodą nadmierne temperatury.

 

Niektore te LEDy maja wentylatorki nawet.... A skoro te diody sie tak grzeja to jest to bezpieczne dla obudowy I reflektora?

Moje ostatnie markery sie nie grzaly...

Te Phillipsy sa ciekawe :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
[A skoro te diody sie tak grzeja to jest to bezpieczne dla obudowy I reflektora?

Moje ostatnie markery sie nie grzaly...

 

"Grzanie" w tym sensie, że przekraczana jest temperatura pracy LED. LED to elektronika, temperatury pracy optymalnie nie powinny przekraczać 80 stopni (większość tanich LED ma 55-60). Jak porównasz to do pracy halogenów (nawet zwykłych H8), które są generalnie grzałkami z produktem ubocznym w postaci światła :) , to to są żadne temperatury. Nic nie powinno się topić.

 

Nawiasem mówiąc jest to jedna z przyczyn trendów w lampach przednich, w których DRL zrobione na ledach są odsuwane maksymalnie od żarówek halogenowych/ksenonowych - po to żeby jedne drugich nie paliły. Jakiego chłodzenia nie zastosujemy to jeżeli tuż obok ledów pracujących do 60 stopni jest halogen robiący spokojnie kilkaset stopni temperatury to dobrze nie będzie.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.