Skocz do zawartości

E46 N46 słabe ogrzewanie na biegu jałowym


tolo84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

obstawiam pompę niewydolną na niskich obrotach ale chciałem się upewnić.

 

Auto osiąga temperaturę w odpowiednim tempie i utrzymuje pion na wskaźniku we wszelkich warunkach.

 

Ogrzewanie w czasie jazdy jest idealne ale na postoju słabe (ale jest). Wystarczy przytrzymać 1100 obrotów i grzanie już jest normalne również na postoju.

 

Płynu nie ubywa ani ciśnienie nie wali w układ, który jest odpowietrzony (odpowietrznik na chłodnicy i na króćcu przy pokrywie zaworów, a może jest jeszcze jakiś?)

 

Silnik to Valvetronic N46 bez gazu ani innych modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też zapchana nagrzewnica która niewiele przepuszcza przez siebie, spróbuj użyć jakiejś chemii do czyszczenia układu chłodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło podłączyć kompa - błąd AUXILIARY WATER PUMP. Dodatkowa elektryczna pompka wspomagająca cyrkulację wody na postoju i przy niskich obrotach, jest zintegrowana z elektrozaworem.

 

Takie coś:

 

images?q=tbn:ANd9GcSpmcy4rOWa7PVQUM4bSwE6VLAQ4tIx5slWeakae7M8JZytUSs8jnpvPZD3

 

Uwaga - sprawdzanie na krótko pod akumulatorem to za mało, moja działała ale i tak błąd był...

 

Używka pierwsza lepsza i działa ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Też tak miałem- w tej dodatkowej pompie wody zużywają się szczotki i silniczek przestaje kręcić, albo raz działa a raz nie - można je tanim kosztem wymienić i nie trzeba kupować nowej pompy. Szczotki za 5 zł lutownica i po temacie - jak ktoś lubi pogrzebać:)

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
diesel. jest do niej latwy dostep? (szukam jakiegos zdjecia, bo na razie deszcz leje i nie mam jak tego zobaczyc "na zywo") wywala blad i musze sprawdzic. to nowy blad, wczesniej go nie bylo. nie wiem czy cos przestalo stykac czy pompa powiedziala papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ok, wiec pompe zlokalizowalem, jest na takich gumowych wieszakach przy kielichu kierowcy. po przekreceniu zaplonu robila sie dosc ciepla, ale nie czuc bylo ze pracuje. do pompy sa podlaczone dwie kostki. poprawione styki, kortki zapiete. po przekreceniu kluczyka od razu czuc ze pompka chodzi. wyglada na to ze wszystko gra. w rodku od razu cieplej. :) jeszcze tylko podlacze komp i sprawdze czy nie wywala bledu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.