Skocz do zawartości

Amortyzatory przód


grabek992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem więc będzie w stanie mi pomoc.

 

Moja Beata potrzebowała zmiany amortyzatorów. Postanowiłem więc kupić nowe firmy SACHS.

Ich oznaczenia

Amorki przód:

 

- prawy: SACHS 311 404

- lewy: SACHS 311 403

 

Po demontażu starych nr: 82 4903 001 420 okazało się że są dłuższe(te stare oryginalne) o 5-6 cm. :duh:

Nr nowych: 82 4903 003 484

 

Firma twierdzi że są to dokładnie te zamienniki jak również ludzie z InterCarsu.

 

Stąd mój strach czy montować te zamienniki czy próbować szukać co innego.

 

Z góry dziękuje za pomoc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie dobre żadnych luzów ?

Te pomiary amortyzatorów to pic na wodę. Miałem na szkoleniu z amortyzatorów, że te badania to tak po części bada amortyzatory i jak masz jakiś luz na gałce czy inny to będzie pokazywało że amortyzatory są wadliwe. Sam się o tym przekonałem, miałem rok lejący się amortyzator, pojechałem na diagnostykę i wyszedł na 80%.

Przed założeniem mam rozumieć że rozpompowałeś nowe amortyzatory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas montażu amorów kazałem przejrzeć przy okazji cale zawieszenie żadnych luzów nie ma, autko ładnie jeździ i nic nie puka.

Mimo to na badaniach wychodzi jakaś lipa straszna a pojechałem na dwie stacje diagnostyczne i na obu pokazywało +/- to samo :?

 

Również nie oszczędzam na tym aucie i części dostaje z górnej półki tym bardziej moje zdziwienie co do pomiarów.

Gościu na stacji mówił abym polatał na nich przez tydzień i znów przyjechał sprawdzić czy coś się poprawiło. :roll:

 

Montaż był zrobiony jak należy co do tego nie mam wątpliwości.

 

Może to przez ten problem co pisałem na samym początku postu, brakowało im 3-5 cm w porównaniu z tymi starymi.

 

I teraz sam już nie wiem co robić.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem bądź ma jakieś sugestie co może być tego przyczyna ?

 

Amortyzator nowy przy montazu sie na "sucho" tloczyskiem jedzie dol-gora 8-10 razy zanim sie go wklada w sprezyne.

Wielu paparuchow mechanikow nie ma o tym pojecia ze nalezy go "ulozyc" zanim sie go zamontuje.

Czesto sie tez im nie chce tego robic bo sa uwaleni robota.

Jesli sie tego nie zrobi to amortyzator uklada sie sam dopiero po kilku tygodniach jazdy na aucie.

Czesty problem.

Amortyzatory dochodza do pelnej sprawnosci wiec nikt nie robi z tego afery i taki klient ktory bada ich stan zaraz po wymianie to tez rzadkosc...

Teraz powinines sprawdzic/ustawic geometrie i wywazyc na nowo opony jesli masz kase na inwestycje.

 

 

 

 

PS.Rozpompowuje :) co to za okreslenie R420?

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem bądź ma jakieś sugestie co może być tego przyczyna ?

 

Amortyzator nowy przy montazu sie na "sucho" tloczyskiem jedzie dol-gora 8-10 razy zanim sie go wklada w sprezyne.

Wielu paparuchow mechanikow nie ma o tym pojecia ze nalezy go "ulozyc" zanim sie go zamontuje.

Czesto sie tez im nie chce tego robic bo sa uwaleni robota.

Jesli sie tego nie zrobi to amortyzator uklada sie sam dopiero po kilku tygodniach jazdy na aucie.

Czesty problem.

Amortyzatory dochodza do pelnej sprawnosci wiec nikt nie robi z tego afery i taki klient ktory bada ich stan zaraz po wymianie to tez rzadkosc...

Teraz powinines sprawdzic/ustawic geometrie i wywazyc na nowo opony jesli masz kase na inwestycje.

 

 

 

 

PS.Rozpompowuje :) co to za okreslenie R420?

 

 

W taki razie jeszcze poczekam i odezwę się za jakieś 2-3 tygodnie :)

Może rzeczywiście się przez ten czas "ułożą" :P

 

geometrie sprawdzę na dniach co do wyważania opon z tym jeszcze chwile poczekam i tak zima idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Rozumiem, że sprawdzałeś ciśnienie w oponach przed pomiarem :wink: U mnie też na stacji diagnostycznej wyszło, że mam bardzo zuzyte amortyzatory jednak diagnosta powiedział, ze to wina opon typu ROF które mam założone i żebym pojechał na stację diagnostyczną która ma nowszy sprzęt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony sie wywaza co 7-15tys. kilometrow a nie przed zima kolego :)

Amortyzatory moga sie "ukladac" nawet do 6 tygodni w skrajnych przypadkach.

Ogumienia nie komentuje bo zakladam ze jesli wymieniles amorki to twoje opony sa prawie nowe max do 10-15tys przebiegu.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony sie wywaza co 7-15tys. kilometrow a nie przed zima kolego :)

Amortyzatory moga sie "ukladac" nawet do 6 tygodni w skrajnych przypadkach.

Ogumienia nie komentuje bo zakladam ze jesli wymieniles amorki to twoje opony sa prawie nowe max do 10-15tys przebiegu.

 

no to akurat na zime :)

 

Pierwsze słyszę że aby zmieniać amorki trzeba mieć nie wiadomo jak dobre opony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na prawie lysych kilkuletnich kartoflakach najlepiej amortyzuje nowy SACHS :)

Opona tez odpowiada za amortyzacje wiec musi byc w super stanie jesli chcesz uzyskac najlepsza charakterystyke tlumienia nierownosci.

Nie jest mozliwe wymienic tylko jeden z elementow zawieszenia i cieszyc sie perfekcyjnym zawieszeniem.

Wklej zdjecie swojej opony od czola jak i DOT a zobaczymy co jest warta.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu mi teraz kupować nowe opony letnie, skoko musze kupić na zimę jakieś :)

Przy okazji możesz jakieś polecić :8)

 

Opona odpowiada za amortyzacje ale na pewno nie w takim stopniu jak mi wykazało na stacji diagnostycznej, gdyby były to rzeczywiste już straszne kapcie odrazu bym się ich pozbył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.