Skocz do zawartości

Kamera cofania


episode

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

Na dniach zamierzam zakupić

 

http://www.ebay.de/itm/7-Android-4-4-Car-Autoradio-GPS-Navi-Navigation-Fur-5er-M5-E39-X5-E53-WIFI-USB-/301419238423?hash=item462dfc9417

 

lub coś podobnego - nieważne...

Ale chcę od razu podłączyć kamerę cofania ,może być taka z ramki tablicy rejestracyjnej - nieważne. Pytanie którędy puścić kabel do radia przez całe auto

a największy problem to jak wejść tym kablem pod radio aby nie trzeba było pół tunelu rozbierać. Czy jest jakiś patencik którędy można go szczelinami wpuścić za deskę pod radio?

Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odnośnie kamery to powiem jedno. Aktualnie żadna ale to żadna się nie nadaje. Sens posiadania kamery jest wtedy jak możesz z niej skorzystać a z tych z które są na rynku możesz korzystać ale tylko wtedy jak jest super czysto. W zime parują lub są zachlapane, w deszcz tak samo a latem jak jest sucho to wali kurz. Więc generalnie to trzeba za każdym razem przecierać.

 

Rozwiązania są dwa. Albo kupić jakiś oryginał który jest na jakimś mechanizmie i chowa sie jak nie jest użytkowana albo kupić taką do wnętrza i zamontować tak aby widziała jak zbiera tylnia wycieraczka bo inaczej to bedzie bajer który nie przynosi większej korzyści. Ale to już zostawiam do twojej oceny.

 

Jak dla mnie to prucie i tak Cie czeka bo trzaby zgrać ją z wrzuceniem biegu wstecznego - bo chyba ze chcesz manualnie wrzucać ale to sensu za bardzo nie ma....

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Am kamerkę na tablicy i nie narzekam. Filmu kręcić nią nie będę a spełnia swoją funkcję.

Poszukaj czy nie ma kamerki pasujące w podswietlenie rejestracji.

Na tablicy jest jedna wada. Albo będzie widać kabel który idzie do góry (trzeba wcisnąć go w oświetlenie rejestracji) albo wiercić dziurę za tablicą. Ja tak zrobiłem ale to w transicie. Wół roboczy :wink:

 

Ogólnie będziesz mieć sporo do rozkręcania w klapie i puszczanie kabli przez tunel z klapy do środka a później to chyba najlepiej bokiem i pod progami ją puścić tylko żeby Ci kabla starczyło.

Żeby za dożo nie rozbierać w środku to jakiś sztywniejszy drut by się przydał żeby złapać kabel i pociągnąć go przez strzeliny No i dużo cierpliwości

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż w BMW seryjnie kamerki cofania nie zawsze są chowane. W X6 tak mam, zresztą tych kamer na aucie jest 5 - brudzą się, i co z tego? To problem tylko jak jest chlapa tego typu, co pełny zbiornik płynu do spryskiwaczy zużywa się co 200km :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am kamerkę na tablicy i nie narzekam. Filmu kręcić nią nie będę a spełnia swoją funkcję.

Poszukaj czy nie ma kamerki pasujące w podswietlenie rejestracji.

Na tablicy jest jedna wada. Albo będzie widać kabel który idzie do góry (trzeba wcisnąć go w oświetlenie rejestracji) albo wiercić dziurę za tablicą. Ja tak zrobiłem ale to w transicie. Wół roboczy :wink:

 

Ogólnie będziesz mieć sporo do rozkręcania w klapie i puszczanie kabli przez tunel z klapy do środka a później to chyba najlepiej bokiem i pod progami ją puścić tylko żeby Ci kabla starczyło.

Żeby za dożo nie rozbierać w środku to jakiś sztywniejszy drut by się przydał żeby złapać kabel i pociągnąć go przez strzeliny No i dużo cierpliwości

 

 

Hmm Wiem właśnie ,że z ramki tablicy będzie kabel widać a wiercić blachy nie będę.

Coś takiego styknie ,żeby było jakiś słupek czy coś chodziarz widać przy cofaniu.

 

http://allegro.pl/kolorowa-kamera-cofania-do-bmw-1-3-5-x5-x6-i5565624493.html

 

http://www.ebay.de/itm/BMW-X5-E53-E70-Series-Car-Reversing-Reverse-Parking-Rear-View-Camera-Safety-2GT-/181774116614?hash=item2a5294e706 fajne gówienko z transmiterem za pare groszy więcej. Odpada ciągnięcie kabla Video.

Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę zamówić jakiegoś androida do auta. A siedzę cały weekend i nie mogę się zdecydować którego. Mam do wydania na to ok 400 euro.

Tylko niemiecki ebay

Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie jest źle, od czasu do czasu wystarczy przetrzeć i tyle a mój wół roboczy myjnie rzadko widzi od środka :mrgreen:

 

Co do kamerki przez funk to na pewno dobry pomysł. Też myślałem o takiej ale nie byłem pewny czy to dobrze działa i zdecydowałem się na kabel.

Kabel i tak będziesz musiał ciągnąć do wstecznego ale to już nie taka akcja jak przez cały samochód.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w ramce i kabli nie widać (przy zamkniętej klapie). A ten kabel który u mnie widać, w niczym nie przeszkadza.

Co do zabrudzeń, to gorsza jakość jest tylko w czasie ulewy, bo jak to w X5 wszystko na tył leci :).

Ale za każdym razem jak coś wyjmuję z tyłu, albo przechodzę, odruchowo przecieram kamerę palcem. I obraz ponownie czysty :).

 

http://solaria.nazwa.pl/kmk/IMG_0899.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi MK4, kable mam poprowadzone z dolnej klapy bezpośrednio do tunera TV.

Nie jest z tym dużo zabawy, bo to jakieś 1,5m kabla maks i wszystko jest w jednym miejscu.

Podłączenie to jakieś 2 godziny. Co do zdjęć to jakieś mam ale musiałbym w telefonie starym pogrzebać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Episode, zamontowałeś ostatecznie kamerę? Też się nad nią zastranawiam, tylko nie wiem przede wszystkim który model kupić. Najlepiej byłoby zastąpić kamerą lampkę oświetlenia tablicy, tylko nie wiem czy do e53 będzie pasować uniwersalna kamera z innych modeli BMW bo fabryczne klosze lampek są chyba dedykowane tylko do e53.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

nie wiem kto Wam takich głupot naopowiadał że nie działa,

brudzi się itd.

Popatrzcie no moją galerię e53 mam kamerę od jakiegoś czasu,

w ogóle jej nie przecieram, nie ma mgły, zawsze widok jest rewelacyjny,

nawet w nocy, Parkuję na pudełko zapałek bo widać akurat obrys zderzaka.

Mam zamontowaną w miejscu lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Mało tego ORYGINALNY pakiet retrofit kamery do BMW X5 e53 jest w podobnym

miejscu podłączany do tunera TV.

Wzbudzanie jest oczywiście automatyczne po wrzuceniu biegu wstecznego

 

Tutaj zdjęcie kamery:

http://i.imgur.com/nm5iwE6.jpg

 

po włączeniu biegu wstecznego, pojawia się obraz z kamery plus wycisza się muzyka:

 

http://i.imgur.com/4bU6umk.jpg

 

teraz można parkować na milimetry

 

http://i.imgur.com/ogLf0B3.jpg

www.radiocar.pl - profesjonalne nagłośnienia, elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam.Od grzeje temat.Chce podpiac kamerki z przodu i z tyłu. Chce użyć modułów bezprzewodowych.Wiem ze kable od kamery łącze z modułem a moduł z wstecznym światłem. Zapytanie bardziej o wizję. Czy muszę odbiornik podczepic do tunera czy wystarczy ze znajdę wizję za radiem w kablach.Jak Wy koledzy macie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

no wasnie x5 z 2006 roku nie posiada tunera tv oraz wtyczek do tunera i jak tu kamere wpiac kupilem zestaw adapter co niby mial pasowac pod nawi mk4 i nie pasuje :duh:

kamerke dostaem na ebay de orginal w lampce podswietlenia tablicy no a nie mam jej gdzie wpiac

a mialo byc proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.