Skocz do zawartości

Gaz w 3,5 m30


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem mam piatke 3,5 kupiłem ją z gazem instalacja jest firmy "BRC"{Nie jest to sekwecja} wkręca mi sie tylko do 4 tys i dalej nie chce iść nie wiem co z tym zrobić słyszałem o jakiś mikserach ale nie wiem pomocy :modlitwa: :) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo przerabiałem.. wkręcał się na gazie tylko do 4 tys. diagnoza za mały parownik czyli ten reduktor, wstrętne gazowe ustrojstwa! Był do 90 KW a moje autko ma 132KW, taki SZAJS mi założyli w Toruniu w warsztacie na placu św. Katarzyny %&*#!
http://img410.imageshack.us/img410/9554/m5hire1nt1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest raczej problem parownika tylko miksera, który naturtalnie zmiejsza przewkrój rury, (zakładając ze dobrze masz wyrególnową instalke, sprawny silnik krokowy, sondy i jezeli masz to zawór za mikserem. Zrób próbe i daj po garkach na benzynie, jezeli takze bedzie ciezko sie zbierał powyzej 4000 to masz problem z zamałym mikserem. Ale zazwyczaj jest tak ze po 4 tys juz nie ma takiego ciagu gdzie w zasadzie bmw dopiero zaczyna odddychac przy tych obrotach dlatego instalacja z mikserem w BMW przy takiej charakterrystyce nie zabardzoi sprawdza sie.

Powiem tak ze kiedys sciagnąłem sobie mikser i dopiero poczułem ze od 4 tys to auto zaczyna pracowac na benzynie, a na gazie juz kończy

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że mikser "dusi" silnik, ale na bęzynie da sie pojechać powyżej 4 tys. da sie przez całe obroty przejść tylko z mizernym skutkiem w porównaniu do nie zagazowanego silnika, ale na gazie dojdzie do ok 4 tys. i koniec jakby sie paliwo kończyło poprostu obrotomierz staje! U mnie przyczyna-za mało wydajny parownik.
http://img410.imageshack.us/img410/9554/m5hire1nt1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przerabiałem to u siebie. Ale powiem ci od razu że szkoda kasy i nerwów. U mnie był za mały parownik kupłem nowy duży troche lepiej ale to i tak nie jest to co powinno być.Dosyć znaczna strata mocy dalej pozostaje. Więc ja założyłem sobie wtrysk i moje problemy znikneły. Teraz jezdzi sie jak na benzynie i jescze spalanie troszke spadło. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja tu nic nie da ja próbowałem zakładać różne pareownik i efekt był taki sam do 4 tyś tylko się wkręcała teraz mam założone dwa parowniki i gazu mu nie brakuje wkręca się bez problemu do 6500 tyś narazie mam te dwa paromniki podpięte pod jeden silnik krokowy ale już za około dwa tygodnie (zbieram potrzebne elementy) chciałem zamontować dwa silniczki krokowe podpięte pod jeden sterownik (leonardo)kazdy do osobnego parownika obecnie mam mixer o średnicy fi 37 mm na benzynie chodzi w miare dobrze ale i tak traci wiele mocy jeżdziłem też na średnicy fi 32 mm ale na benzynie strasznie go zalewa ale jest bardziej elastyczny na gazie chciałem jeszcze sprawdzić na fi 34mm myślę że ta średnica by była najbardziej optymalna jak ktoś zak.ładał do tego silnika dwa silniczki krokowe to proszę o opinie jak to się sprawdza pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko do kolegi sherifffa masz założony sekwencyjny wtrysk jakiej firmy masz wtryskiwacze podobno do tego silnika potrzebne są szybkie nie na każdych będzie jeżdził tak jak powinien jak byś mógł opisał byś swoją instalke jaki parownik jaka elektronika jakie spalanie itd z tego co zauważyłem problemy z zagazowaniem tego silnika aby jezdził powiedzmy w miare normalnie jest bardzo dużo jezdziłem tez po gazownikach ale niestety bez efektu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam załozony wtrysk ale jeszcze nie sekwencyjny czyli nie mam listw wtryskowych ,tylko mam jeszcze załozone tzw silniczki krokowe (4szt)..Instalacja jest firmy TARTARINI.Spalanie kształtuje sie różnie trasa prędkośc 120km/h i wyżej w granicach 13l , miasto trudno mi powiedziec bo zawsze jeżdże 50/50 czyli 50% trasa 50% miasto i w granichach 15-16 l sie zamykam.Samochód dobrze sie sprawuje na tej instalacji i co dla mnie było najważniejsze po przełączeniu na benzyne mam fabryke czyli żadnych zwężek i tego typu rzeczy. Nic na temet wtryskiwaczy nie słyszałem. Kolega ma u siebie też w 3,5 sekwencje OMVL i też żadnych problemów nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,a ja mam pytanie ,jakiej firmy instalacje gazowe sa najleprze do 535i????? chodzi mi o to,ze moje autko ma przejechane dopiero 180tys ,i silniczek jest w perfekcyjnym stanie.autko obecnie mi pali 9.5litrow benzyny na trasie,przy predkosci 130 km/h natomiast w miescie przy normalnej jezdzie do 14.5. i nie chcialbym po zalozeniu instalacji gazowej.zeby samochod stracil swoja dynamike i przyspieszenie.nie chcialbym rowniez,zeby samochod palil 5 czy wiecej litrow gazy,kosztem utrzymania takiej samej dynamiki jak na benzynie.

wiecie ,mialem problem w passacie kombi mojego ojca.

zalozylem gaz BRC za 2.500zl i samochod zrobil sie takim mulem,ze strach bylo wyprzedzac,bo trwalo to wieki.w Krakowie wyregulowano mi instalacje tak,ze teraz auto jezdzi tak samo jak na benzynie,nie widze zadnej roznicy,natomiast pali teraz prawie 5 litrow gazu wiecej.

W CZYM TKWI PROBLEM????????????????

CZY WOGOLE OPLACA SIE ZAKLADAC GAZ DO 535I.????????? :modlitwa: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja mam sekwencje EASY JET(4700zł) od roku i jest SUPER, a co do wkręcania na obroty to yrzeba sprawdzic filtr gazu czy nie jest zatkany bo to częsta przyczyna.

 

a ile polyka Ci gazu????? czy odczuwasz jakas roznice jezdrzac na gazie??? chodzi mi o to ,czy auto "zbiera"sie tak samo ,jak mu dasz "buta",czy trwa to troszke dluzej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bmw 520i rok 1994. I po założeniu gazu, zaczął on mi palić olej, czy jest to normalne, i pali on go nie mało, bo jakies 2 litry na 10tys km. Pytam, bo wczesniej, gdy nie miałem jeszcze gazu to nigdy nie spalał mi ani kropli oleju......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same problemy, z tą małą różnicą że auto wkręca mi sie do 5000 obrotów... Walcze z tym problemem dość długo - najpierw zmiana parownika na większy (140kW), potem mikser o większej średnicy (aktualnie 37mm). Sukcesywnie doszedłem do tych 5000, ale to ciągle mało, i przedewszystkim strasznie długo trwa zanim tą wartość osiągnie w porównaniu do benzyny. W tej chwili myśle nad bezczelnym patentem wpuszczenia dolotów gazu bezpośrednio w gumową rurę bez żadnego miksera. Moze to coś zmieni...

http://a.imageshack.us/img541/7055/repsolp186x50.jpg


Pełna oferta olejów REPSOL dla motoryzacji

tel.: 888 233 740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rurkę puszczoną ze zbiornika fi 8 mm i przerobiony wielozawór żeby nie blokował przepływu gazu trochę to pomogło ale załozenie dopiero dwóch parowników dało pożądany efekt wkręca się bez problemu do końca dzisiaj też podlączyłem 2 silniczek krokowy tak że teraz mam dwa parowniki i dwa silniczki podpięte pod jeden komputer gazowy też szukałem pszyczyn bardzo długo teraz mu nie brakuje gazu mieszanka nawet przy 6000 tyś obr podczas jazdy na każdym biegu jest optymalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile polyka Ci gazu????? czy odczuwasz jakas roznice jezdrzac na gazie??? chodzi mi o to ,czy auto "zbiera"sie tak samo ,jak mu dasz "buta",czy

trwa to troszke dluzej???

 

spala mi 12,5-13,5 na trasie

miasto i trasa 16l

samo miasto bez uzywania 4 biegu 20-25l

 

pali tyle co musi

a co do osiagów to nie ma różnicy-warunek dobra i dobrze wyregulowana sekwencja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele, 25litrow gazu :jawdrop: masakra :duh: w sumie roznica w cenie miedzy gazem ,a benzynka jest duza,ale biorac pod uwage ,ze spalanie gazu jest tak olbrzymie,czy jest sens zakladac instalacje gazowa???????????????????????????. ja w ogole nie uzywam 4tego biegu jezdzac po miescie i autko nigdy mi nie spalilo wiecej niz 14.5litrow benzyny. ZASTANOWIE SIE. Awiesz moze,gdzie moglbym zasiegnac wiecej informacji na temat tej instalacji??????? POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.