Skocz do zawartości

Aktualizacja nawigacji


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda moje F34 jest z marca 2014 roku ale mapy w nawigacji coraz częściej pokazują, że jeżdżę w polu a nie po drodze więc stwierdziłem, że już czas na aktualizację. Przy ostatniej wizycie w serwisie spytałem o cenę i dowiedziałem się, że są trzy opcje:

1. Upgrade obecnej mapy (cena obejmuje 4 kolejne aktualizacje)

2. Wgranie map Europy Zachodniej od nowego dostawcy (podobno lepsze)

3. Wgranie map Europy Wschodniej od nowego dostawcy (j.w.)

Nie potrafili mi wyjaśnić na czym ta 'lepszość' polega więc tradycyjnie pytam na forum: czym różni się nowa mapa i czy faktycznie jest lepsza/dokładniejsza/ładniejsza/jakakolwiek?

Ceny wszystkich opcji są takie same - kosztuje to jakieś 450 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio była jakas akcja promocyjna( nie wiem czy u wszystkich dealerów) i aktualizacja nawi kosztowała coś ok. 340 zł brutto. Ale będąc ostatnio w salonie, dowiedziałem się, że występują z nią jakieś problemy(ponoć nie pokazuje mniej ważnych dróg). Nie wiem na ile to powszechny problem, ale warto dopytać w aso przed aktualizacja czy coś wiedza na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Bawarii Motors na Czerniakowskiej - aktualizacja 540 PLN brutto i w pakiecie aktualizacja przez dwa lata za 80 PLN.

Zdecydowałem się bo według informacji, które mam, zmiany są znaczące i warto zrobić update

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem cos takiego z bmw poznan:

 

"Od 1. Lipca klienci samochodów BMW poza standardową pojedynczą aktualizacji mapy drogowej (439zł brutto – cena obejmuje usługę) mogą również skorzystać z nowego produktu: 2-letniej subskrypcji map drogowych. Subskrypcja obejmuje nawet 4 aktualizacje rocznie (zazwyczaj dostępnych jest ok. 2-3, ale nowe mapy mogą pojawiać się nawet raz na kwartał). Koszt takiej subskrypcji dla klienta to 445zł brutto. Cena nie obejmuje każdorazowej instalacji mapy w serwisie. Koszt wgrania aktualizacji wynosi 89zł brutto.

 

 

 

Przykładowo, jeśli klient zakupi subskrypcję dnia 18. Lipca 2015 to subskrypcja kończy się 31.07.2017 (zawsze do końca danego miesiąca), co oznacza, że jeśli ostatnia aktualizacja pojawi się 31 lipca to klient może z niej skorzystać płacąc w serwisie 89zł (ważne: klient musi dokonać instalacji w czasie subskrypcji, czyli gdyby przyjechał do serwisu 1. Sierpnia to musi zakupić kolejną subskrypcję). ""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest obecnie promocja np. w W-wa Inchcape na navi 440zł + robocizna 89zł.

Pytanie, czy jeśli samochód nie jest na gwarancji fabrycznej opłaca się zainstalować map nie w ASO i czy jest jakies ryzyko z tym związane? (mam gwarancje euro plus na europe)

 

Nie ma żadnej różnicy miedzy aktualizacją wykonaną w ASO a taka która oferujemy my i inne firmy czy link wrzucony na forum dane map na pendrive. Chodzi o kod FSC który jest potrzebny do zainicjowania procedury aktualizacji.

Dostępne są kody jednorazowe i kody lifetime które umożliwiają nastepne aktualizacje bez wpisywania ponownie kodu.

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.