Skocz do zawartości

E91 325d Black Sapphire by DeVi str 3 detailing


DeVi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początku chciałbym przedstawić krótką historie,odkąd zaczełem przygode z szybszymi samochodami zakochałem

się w jednej marce Audi,zaczełem od Audi S3 8L,następnie Audi S3 8P po sprzedaży 8P przyszedł czas,żeby zrobić krok dalej

Pierwsza myśl e92 335i,niestety w Polsce ciężko o zadbany,bezwypadkwoy egzemplarz,w większości rownież wersje USA itd...

Rok temu kupiłem dla ojca e91 325d auto spodobało mi sie odrazu,w szczególności środek i inne aspekty,to była pierwsza styczność z marka bmw

po rocznych poszukiwaniach 335i natrafiłem ponownie na e91 325d ale z lepszym wyposażeniem,m pakietem,LCI,pierwsza myśl touring i diesel

to nie dla mnie,ale może warto obejrzeć,oczywiscie sprawdzone przed zakupem bezwypadkowe z oryginalnym przebiegiem wszystko mi odpowiadało i tak stałem sie posiadaczem e91.

Z autem dopiero się zapoznaje wyposażenie,dodatkowe rzeczy typu tarcze + zaciski o które chcę zasięgnac informacji,chip itp..

W marce bmw dopiero tak naprawde raczkuje mam nadzieje,ze dzięki forum i wiedzy forumowiczów zapoznam się jeszcze szybciej z wszystkim.

 

Auto oczywiście na start dostanie standardowy pakiet oleje,filtry i rzeczy które wymagają wymiany z względów eksploatacyjnych.

Ale plan który chcę jeszcze zrealizować,licze tutaj również o dobre rady i pomoc :

 

-Felgi 19

-Zawieszenie gwintowane

-Dystanse

-DP out

-Downpipe 3''

-Chip

-Black nerki

-Detaling

- .... ? ? ?

 

Model description: 325d

Market: Europa

Type: VU71

E-Code: E91

Chassis: touring

Steering: links

Doors: 5

Engine: M57D30U2 - 3,00l (145kW)

Drive: Heckantrieb

Transmission: manuell

Body Color: Black Sapphire Metallic (475)

Upholstery: Leder Dakota/schwarz (LCSW)

Production date: 06.02.2007

Assembled in: München

 

 

S2CYA BMW LM Rad Sternspeiche 158

S321A Exterieurumfänge in Wagenfarbe

S4AGA Interieurleisten titan matt

S520A Nebelscheinwerfer

S548A Kilometertacho

S851ASprachversion deutsch

S1CAA Selektion COP relevanter Fahrzeuge

S249A Multifunktion für Lenkrad

S255A Sport-Lederlenkrad Airbag

S313A Aussenspiegel Anklappfunktion

S320A Entfall Modellschriftzug

S322A Komfortzugang

S386A Dachreling

S402A Panoramadach elektrisch

S423A Fussmatten Velours

S428A Warndreieck und Verbandstasche

S431A Innenspiegel automatisch abblendend

S441A Raucherpaket

S494A Sitzheizung Fahrer/Beifahrer

S4AEA Armauflage vorn verschiebbar

S502A Scheinwerferreinigungsanlage

S508A Park Distance Control (PDC)

S521A Regensensor

S522A Xenon-Licht

S524A Adaptives Kurvenlicht

S534A Klimaautomatik

S544A Geschwindigkeitsregelung mit Bremsfunkt

S563A Lichtpaket

S609A Navigationssystem Professional

S612A BMW Assist

S620A Spracheingabe

S633A Vorbereitung Handy Business

S672A CD-Wechsler 6-fach

S676A HiFi Lautsprechersystem

S6AAA BMW TeleServices

P7R7A Innovationspaket

P7RSA Paket Comfort

L801A Länderausführung Deutschland

S863A Händlerverzeichnis Europa

S879A Bordliteratur deutsch

S8SPA Steuerung COP

S964A Navi DVD bei Auslieferung anfordern

S9AAA Aussenhautschutz

 

http://www.fotem.pl/data/0623eec51fba061d3fed2586b6774bb.jpg

 

http://www.fotem.pl/data/9993661c223eb5f94a1522bff1a499.jpg

 

http://www.fotem.pl/data/3779371c96ae73c189ff30afec4.jpg

 

http://www.fotem.pl/data/287facce7af140d8a37561b3b56.jpg

 

http://www.fotem.pl/data/c25d8fb7a7ac8663856b8cf0990.jpg

 

http://www.fotem.pl/data/72c5c0a449ddf1a26a101bcd7f3.jpg

 

http://www.fotem.pl/data/91c29d9c4c54a3784166bb18e6d887.jpg

Edytowane przez DeVi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak auto naprawde doinwestowane przez poprzedniego właściciela z DE,jego historia skoniła mnie do zakupu ale szkoda,ze to nie 335i :P

 

Dowiedziałem się,że tarcze są od modelu 335d z przodu gładkie,z tyłu są nacinane,ale może ktoś mi powie co to za zaciski,niestety nie mam innego zdjęcia

 

http://www.fotem.pl/data/3237b1c87f9a74571ffe6d239da4.jpg

 

http://www.fotem.pl/data/686597fcb9580fbaf81105bb4e4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie fura sie prezentuje na zdjeciach :cool2:

 

ale trzeba zwerifikowac dane pojazdu.

 

A/ To nie LCI tylko Pre LCI zrobiony wizualnie na LCI zewnetrznie, wewnetrznie handlarz pozostawil wnetrze w pre lci, silnikowo, technicznie i elektronicznie to pre lci oprocz navi cic.

B/ deska nie jest orginalna, zostala calkowiciewymieniona prawdopodobnie dlatego ze w starej wypalily poduszki powietrzne tylko ze mowisz ze sprawdzales ze ne jest postwypadkowa. W jaki sposob ?

C/ Kierownica nie jest z M3 tylko to kierownica M pakiet przeszyta na M3 style nieumiejetnie i dodana blenda z M3. Prawdopodobnie dlatego ze wystrzelil airbag i blenda oraz skora kierownicy ulegly zniszczeniu w mniejszym lub wiekszym stopniu.

D/ Sadze ze warto zdjac kola tylnie wsadzic go na podnosnik i sprawdzic ile jest rdzy pod tylna osia. Koszt usuniecia rdzy i zabezpieczenia podwozia to jakies 1500 zl a pozwola dluzej sie cieszyc samochodem. Tu akurat to sprawa normalna przy 200/300 tys km w tych autach przed liftem w zaleznosci od sposobu garazowania.

E/ tarcze nie sa z 335D wedlug mnie po zdjeciach (za male jezeli to felga 17 cal) za to zaciski jezeli to nie nakladki to performance fajna sprawa ale wlodi lub czerwony maja lepsze oko do tych spraw.

 

jak bys podal Vin (7 ostatich cyfr) to bedzie mozna zweryfikowac to wszystko.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A/ Jeżeli chodzi o światła to cięzko mi powiedzieć,na przetwornicach są nalepki z data z 2008r,na palistkowych żaslepkach są plomby z papieru jakby nikt ich nie otwierał,1 własciciel z Niemiec przeprowadzał modyfikacje,Auto ogladałem również w Niemczech nie posiadało żadnych uszkodzen blacahrskich na tamten moment

B/ Auto było sprawdzane czujnikiem lakieru,na wszystkich elementach po 80 - 120 mikronów,jedynie maska jest grubiej pomalowana 160,auto było na stacji diagnostycznej,również było podpinane pod kompa przez mojego znajomego który zna temat oraz na stacji,podłużnice,wzmocnienia,spawy,śruby lub inne elementy z przodu nie było żadnej ingerencji,potwierdzany przebieg w ASO BMW zgadza się z tym co znajduje się w ksiażce serwisowej,oraz posiadam wszystkie TUV od 2007 do 2015 na których rownież można potwierdzić autentyczność przebiegu

C/ Tu sie nie znam czy to real M3 czy z mpakietu widać,ze była obszywana ponownie skóra oraż nicią w kolory M

D/ Również było sprawdzone od spodu,wiadome auto ma 8 lat ale poważniejszych oznak korozji które ingerowałby mocno w oś lub inne elementy,koło dyfra,wachaczy itd.. nie ma

E/Tutaj właśnie chciałem zasięgnać informacji bo informacje od gościa z Niemiec,oraz później od osoby która sprowadziła mi auto,że są to tarcze od najmocniejszej wersji diesla,oczywiscie moge sie mylić będzie trzeba to sprawdzic dogłebnie,tarcze również jak nowe z przodu gładkie z tyłu nacinane,a sprawa zacisków juz się chyba wyjaśniła

 

VIN : KC11724

 

Rownież auto jest niższe od e91 mojego ojca,chociaż nie zauważyłem,żadnego gewinde,więc raczej to coś z oryginlanych obniżej mpakietowskich,narazie naprawde auto zaskakuje mnie wyposażeniem z niektórymi rzeczami już sie spotkałem,z niektórymi nie jak pompowane boczki,panorama,prawe lusterko z funkcja szukania krawężnika itp..

W podłokietniku również znajduje się wszystko na telefon,lecz go nie ma,sama Navi CIC jest o wiele lepsza niż przedliftowa.

W aucie również jest zamontowane blow off,podczas jazdy jest bardzo cichy lecz na postoju słychac go bardziej,zastanawiam się nad usunięciem,w audi miałem zawór forge ale również byłem średnio zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec Vin mowi wszystko i deska nie byla wymieniana , to wersja dla duzych odbiorcow (floty roznego typu) dlatego mnie to wprowadzilo w blad. Podstawowo to barrdzo podstawowa wersja pre lci ktora zostala zrobiona na polifta zewnetrznego + CiC

 

tak pojazd wygladal przed tuningiem :

http://www.bmwarchiv.de/images/exterieur/kc11724.png

http://www.bmwarchiv.de/images/interieur/kc11724.png

 

Osobisci uwarzam ze tuning jest bardzo jakosciowy w tym wypadku na zewnatrz a zaciski to duzy plus. Wewnatrz mi sie osobiscie m pakiet nie podoba ale kierownice mozna np tak przezyc aby byla nie od odroznienia od M3, te okropne listwy mozna poprawic itd. Jak chodzi o tarcze trzeba zmierzyc czy maja 348 mm czy mniej.

 

Jak chodzi o rdze na tylnej osi pojawia sie ona miedzy 200 a 300 tys km w zaleznosci czy samochod stoi na zewnatrz czy w garazu, trzeba ja usunac i tyle nie jest to grozne zjawisko.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za wyjaśnienie,takie rady się przydają,teraz trzeba tylko dbać :)

 

Zastanawiam się nad felgami w rozmiarze 19,w szerokosciach min 9J,a max 10'5

upatrzyłem na allegro ciekawie pasujące felgi firmy Ispiri http://allegro.pl/felgi-ispiri-isr10-19-8-5j-9-5j-bmw-3-i5324722500.html

lecz zastanawiam się również nad czymś bardziej markowym np. rotiform,prowadze już pewne rozmowy w tym kierunku,jak wam to sie widzi lub co możecie zaproponować? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci radzil pojsc w felgi markowe i z fabrycznymi wytycznymi BMW jak chodzi o ET i szerokosc tyl przod. Osobiscie dobra relacja ceny do jakosci sa np felgi z performance (http://www.z-performance.com/) ale sa tez inne oczywiscie albo rozwaz zakup np uzywanych felg BMW performance do twojego pojazdu.

 

i tak dla jasnosci, link ktory wrzuciles z felgami to oszustwo podatkowe, gosc sprzedaje felgi bez vatu jako sprzedaz wewnatrz spolnotowa a to sprzedaz polska-polska czyli objeta vatem. Tak naprawde ciebie tez naciaga bo de facto ta felge ci sprzedaje 23% drozej niz jest.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dobra pierwsza czesc zdania, krytyka, tak trzymac tylko brak drugiej czesci zdania kontrapropozycji no bo do tego sluzy forum zeby powiekszac swoja wiedze miedzy innymi. Tylko nie wykladaj czegos za 2 x cena bo tak wszyscy wiedza za 10/12 tys zl mozna miec lepiej to nie o to chodzi.

 

Kolega dal pewny pulap cenowy, i w tym pulapie cenowym padla propozycja z perfo albo uzywanych styling 313 bo nie ma sensu mu proponowac czegos za 12 tys bo to nie jego target i wiekszosc ludzi na tym forum wie ze stnieja lepsze felgi za 2 x ta cene :mrgreen:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z performance,Ispiri,quantum 44,3sdm większość na tym samym poziomie i trzeba bedzie sie na cos zdecydować,niestety nasz rynek jest ubogi wiec trzeba szukac za wielka woda lepszej felgi.

Mam pytanie odnośnie ringów w reflektorze,świeca na żółto chciałbym to zmienić na led czy wystarczy zakup samych żarówek ledowych czy tylko cos dedykowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup dedykowane dobrej marki nie bedziesz musial ich kodowac i nie bedziesz mial bledow. W twoich postliftowych lampach mozna robic uda, wez cos z gornej polki bedziesz zadowolony. Jest temat na tematow ringow.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
ja bym ci radzil pojsc w felgi markowe i z fabrycznymi wytycznymi BMW jak chodzi o ET i szerokosc tyl przod. Osobiscie dobra relacja ceny do jakosci sa np felgi z performance (http://www.z-performance.com/) ale sa tez inne oczywiscie albo rozwaz zakup np uzywanych felg BMW performance do twojego pojazdu.

 

i tak dla jasnosci, link ktory wrzuciles z felgami to oszustwo podatkowe, gosc sprzedaje felgi bez vatu jako sprzedaz wewnatrz spolnotowa a to sprzedaz polska-polska czyli objeta vatem. Tak naprawde ciebie tez naciaga bo de facto ta felge ci sprzedaje 23% drozej niz jest.

 

Żadne oszustwo, felgi lecą z UK, faktura też z UK, kupowałem wiele razy u nich felgi dla kontrahentów. Poza tym ten sprzedawca jest naprawdę bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ringów w reflektorze,świeca na żółto chciałbym to zmienić na led czy wystarczy zakup samych żarówek ledowych czy tylko cos dedykowanego?

możesz kupić LED markery H8 najlepiej z diodami xml. niestety nigdy nie będzie to w e9x świecić jak w f3x ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żadne oszustwo, felgi lecą z UK, faktura też z UK, kupowałem wiele razy u nich felgi dla kontrahentów. Poza tym ten sprzedawca jest naprawdę bardzo OK.

 

no niebardzo felgi leca z uk jezeli odbior osobisty jest deklarowany w polsce chyba ze to tylko wpis dla allegro

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żadne oszustwo, felgi lecą z UK, faktura też z UK, kupowałem wiele razy u nich felgi dla kontrahentów. Poza tym ten sprzedawca jest naprawdę bardzo OK.

 

no niebardzo felgi leca z uk jezeli odbior osobisty jest deklarowany w polsce chyba ze to tylko wpis dla allegro

 

Przesyłaja felgi z UK do PL do swojej siedziby i handluja proste, muszą mieć felgi na stanie żeby nie trzeba było czekac 2 tyg. na felgi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.