Skocz do zawartości

Ile oleju i jaki do e90 325i


Mateusze90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki olej polecacie do tego modelu ? obecnie jeżdżę pierwszy sezon od zakupu na liqui moly top tec 4600 5w30 i wydaje się on całkiem znośny. Autko ma przejechane jakieś 250k i wiadomo że teraz trzeba dbać o nie szczególnie zadbać żeby w przyszłości nic nie posypało, a że lubię pośmigać ostrzej oraz jeżdżę trochę po autostradach to chciałbym wybrać olej możliwie jeden z lepszych. Zastanawiam się nad VALVOLINE SynPower Xtreme XL-III C3 5W30 lub VALVOLINE MaxLife 5W30...Czekam na opinie znawców :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki olej polecacie do tego modelu ? obecnie jeżdżę pierwszy sezon od zakupu na liqui moly top tec 4600 5w30 i wydaje się on całkiem znośny. Autko ma przejechane jakieś 250k i wiadomo że teraz trzeba dbać o nie szczególnie zadbać żeby w przyszłości nic nie posypało, a że lubię pośmigać ostrzej oraz jeżdżę trochę po autostradach to chciałbym wybrać olej możliwie jeden z lepszych. Zastanawiam się nad VALVOLINE SynPower Xtreme XL-III C3 5W30 lub VALVOLINE MaxLife 5W30...Czekam na opinie znawców :) .

 

Temat walkowany na forum dziesiatki razy.

 

Ja do tego silnika leje Mobil1 New Life 0w-40 pelen syntetyk - 6.5litra i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Ostatnio wymieniłem olej w swojej e90 325i po 16tys kilometrów. Olej wcześniejszy był Liqui Moly TOP TEC 4200 5w30 i taki też zalałem. Po tym przebiegu wygląd jego napawa optymizmem :) był bardzo klarowny więc wszystkim polecam! silnik pracuje bardzo cicho i nie słychać żadnych popychaczy itp. które niestety są dość częstym odgłosem w silniku n52 i które również miałem wcześniej po kupnie auta. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leję Millersa XF 5W40 z HVA również teraz mam spokój i błogą ciszę. Gdy miałem zalany Motul XClean 5w30 HVA dawały o sobie znać w upalne dni. Działo się to tak, że gasiłem zagrzany już silnik i np po godzinie gdy go odpaliłem sporadycznie zacykały kilka sekund. Wygląda to tak jakby olej był bardzo rzadki i momentalnie z nich spłynął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam , Piszecie o oleju Millers 5w40 chcialem sprobowac ale sa rozne z tymi oznaczeniami , ktory wybrac( Nanodrive EE LongLife 5W-40) czy moze ten ? (Millers NANODRIVE CFS 5W-40 NT) pomozecie ? Mam ten sam problem , silnik troszke slychac i dolewka co 1000km ok 1l

W tym momencie uzywam Valvoline10w60

Taki zostal mi polecony ...

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.