Skocz do zawartości

525 tds 92r. Benzyna w baku


Jarosław Broniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa Serdecznie

Krótko, nalałem benzyny do baku :mad2: - niechcący-10 L przy ok 4 L w zboirniku(ciężka rezerwa). Odzyskałem przez wężyk ok 10 L do baniaka i dolałem 12 L oleju napędoweg . Sorka za ta matematyke :modlitwa: . Po przejechaniu ok 4km jak puszczam pedał gazu to najczęściej gaśnie. Pytanie zasadnicze :?: Czy to od tej mieszanki bęzynowo-olejowej , czy cos innego sie .......zepsuło :D . Wlałbym więcej oleju ale najbliższa stacja jest 12 km i boje sie taki kawał jechac z tym rosołem.Wszystkie rady przyjme z pokorą i jeszcze raz prosze o wybaczenie :modlitwa: ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic wielkiego nie powinno się stać. Jeżeli zapala to nie jest tak źle. Gdyby benzyny było dużo, to by nie zapalił ze względu na wysoką liczbe oktanową benzyny (nie doszłoby do samozapłonu). Kiedyś widziałem podobny przypadek. Tyle, że na odwrót - zamiast benzyny koleś nalał ropy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już sobie poradziłeś, ale jako ciekawostkę podam ci, że w starszych modelach diesli Mercedes zalecał dolewanie w zimie benzyny do ropy w ilości do 9% w celu poprawienia rozruchu na mrozie.

Myslę, że jakby to było 20% to też by się nic nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dzięki za dobre słowo . No to jade. Niepokoi mnie jednak to , że jak puszczam pedał gazu to silnik gaśnie , ale może to temat z całkiem innej bajki.....jak myślicie????

:doh:

Pozdrawiam

 

Zero stresu nic mu nie bedzie, gasnie bo ciagnie chwilami benzyne, auto bedzie napewno slabsze, ale taka ilosc nie zaszkodzi mu, skutki tego bedziesz odczuwal jeszcze troche nawet po dolaniu pelnego baku ale wszystko wroci do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki . Jakby ktoś musiał spuszczać paliwo przez wężyk ,to do płukania jamy ustnej tylko gorzała , polecam :D . Natomiast można odłączyć przewód paliwowy przy pompie wtryskowej i skorzystać z pompy paliwowej .

Pozdrawiam i zdróweczka życzę :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.