Skocz do zawartości

Amortyzatory x5 e70 adaptive drive


AG1929

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam pytanie odnośnie regeneracji amortyzatorów w X5 E70 z adaptive drive.

Czy można takie amorki wogóle regenerować?Czy ktoś miał do czynienia z regeneracją takich amorków i gdzie można je zregenerować.

Koszt nowych amorków na przód to koszt ponad 6 tysięcy zł,dlatego przeleciał mi przez głowe pomysł z regeneracją.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
Po odpaleniu, za chwilę wyskakuje ikonka że adaptive drive niesprawny...uważaj..itd. Przycisk nie reaguje na wciśnięcie, zero reakcji zawieszenia. Poza tym nic się nie dzieje.. Mechanik sprawdzał po kolei każdy amor i z tylnym lewym nie mógł się połączyć. Sprawdziłem kostki podłączenia amora...żadnych niepokojących spękań czy zaśniedzeń. Teraz nie wiem, czy wina amora i do wymiany, czy szukać innych kostek/ połączeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Poprzez lutowane przez poprzedniego właściciela przewody i źle zabezpieczone przewody, wilgoć dostała sie do modułu i stąd te problemy. Czy ktoś się orientuje w dostępności samych modułów? Może być używany. Jakie ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dynamic drive to drazek reakcyjny z silownikiem który niweluje przechył auta na zakręcie, adaptiv drive to połaczenie kilku systemów plus elektryczne amortyzatory

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Powiedzcie proszę jak z tymi amortyzatorami?

Są jakieś zamienniki? Można gdzieś regenerować? Czy tylko mega drogie oryginały?

Aż taka różnica jest jeżdżąc E70 z Adaptive Drive a bez tego systemu na zwykłym zawieszeniu?

Jak jest jak chodzi o komfort (adapt.dr

a bez) bo rozumiem, że prowadzenie jest na korzyść AD. A komfort na naszych dziurawych drogach?

www.nemo.dot.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Miałem E70 z Adaptive Drive. W porównaniu do E53 Sport zawieszenie na nivo z tyłu...za dużej różnicy nie widziałem. Może nie jeździłem ekstremalnie, a komfort był dla mnie mniej ważny niż trzymanie się zadanej drogi. Teraz jeżdżę Range Rover Evoque 2015r HSE Dynamic, Black Edytion.... iiii... nie czuję się tak pewnie na zakrętach jak w BMW z tym systemem. Teraz dopiero widzę jaką pracę wykonywał DD :cool2: Nie to, że się boję bo RR jest fajnie sztywny...ale w BMW zero przechyłów na zakrętach. Nie jeździłem E70 bez tego systemu...ale z nim, polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
Ta firma z Gdańska regeneruje koszt 1300zl za sztukę. Sam się zastanawiam dlatego dzwoniłem do nich ostatnio. Powiedzieli że nie ma problemu. Zastanawiam się na nad montazem amortyzatorów z X5M mają co prawda inny numer ale chyba nie powinno być problemów a jest ich trochę na allegro. Czy ktoś zgłębiał ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ta firma z Gdańska regeneruje koszt 1300zl za sztukę. Sam się zastanawiam dlatego dzwoniłem do nich ostatnio. Powiedzieli że nie ma problemu. Zastanawiam się na nad montazem amortyzatorów z X5M mają co prawda inny numer ale chyba nie powinno być problemów a jest ich trochę na allegro. Czy ktoś zgłębiał ten temat?

 

Sprawdziłes to info ??

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie i Panie


Mam x5 e70 4.8i 2009 amortyzatory z systemem VDC świeci mi się komunikat że DMC nie dzieła, kable zjedzone przez kuny tak że zostaje tylko wymiana bo okazało się że po przegryzieniu w środku otulina sparciała, przewodów, o czunika i elktrozaworu aż po wtyczki.

Czy któś ma takie gotowe zestawy, czy zostaje tylko wymiana amortyzatorów?

Czy ta firma z gdańska podczas regenerecji wymienia też te przewody czy nie?

Czy może ktoś pomóc w tym temacie ?

Nr amortyzatorów to 37 12 6 785 373 a czujniki mają numer 6785380


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.