Skocz do zawartości

Automatyczne otwieranie klapy.


Buczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koledzy i koleżanki :D właśnie stałem się ponownie szczęśliwym posiadaczem Buni tym razem X5czki. I mam takie pytanie czy ktoś spotkał się z możliwością zamontowania sprężyn na teleskopach klapy bagażnika górnych tak by przy otwieraniu z pilota sama podnosiła się do góry?? Coś jak tu

Wiem, że to bajer ale małym nakładem można sobie nieźle ułatwić życie jak sie ma rynce zajęte :)

 

Jak zawsze POMOCY!!

 

Pozdrawiam

 

PS generalnie czy ma ktoś pomysł gdzie takie sprężyny kupić??

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tutaj raczej będzie kiepskoby znaleźć kogoś kto ruszył temat w e53 :/

Zauważyłem, ze w Polsce te auta służą głownie do wożenia dzieci lub ziemniaków :lol: i nikt przy nich nie modzi.

 

Temat spręzynek był poruszany na rożnych forach, m.in. tu: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=138514&start=100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, domyślam się ale spróbować warto. Czytałem, że chłopaki z 5tek coś kombinowali ale problem jest taki ze te sprężyny są na ebayu lub amazonie a jak nie ma pewności czy bedzie działać to szkoda kasy na przesyłki...
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączę się do tematu, a jak by np wykorzystać z E70 układ, tam są elektryczne siłowniki o ile by pasowały na długość do E53 do tego wiązkę, sterownik, przycisk i programowanie jeśli oczywiście się da.

 

A co do filmików na YB znalazłem takie coś:

https://www.drive2.ru/l/6325097/

http://www.drive2.ru/l/4062246863888398354/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bajer mega. Ale jak widać nie jest takie proste bo bajer polega też na tym że jest zamek sam odbijający i dociagający. Klapa jet dość lekka więc tak widze a nie mam okularów :) to nawet jeden elektryczny siłownik daje rade. Jak ktoś lubi i umie to zrobi :)

 

Ale nie wiem czy e 60 to pójdzie. Mnie to sie widzi ze to mechanizm z Volvo XC60 bo tam w standardzie bagąnik się zamyka i otwiera z kluczyka i na taki przycisk w klapie. W sedanie masz inne rozwiązanie otwierania klapy tzn teleskopy są odwrotnie i są krótsze.

 

Kiedyś w e36 próbowałem to zrobić i poległem...

 

PS Ruscy qwa wszystko zrobią. Jebaniutcy ....

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ciekawostka :)

 

Jedynie zastanawia mnie czy tam w kompie nie bedzie problemu. Zeby nie było jak z felgami ze niby pasuja z X6 do X5 a w rzeczywistości nie ma opcjii...

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Super! Świetny materiał. Fajnie działa ale faktycznie wkruwiające może być to odbijanie się sprężyny po otwarciu. Musisz coś wymyśleć jeszcze na to. :)

Ja za dwa dni jadę na urlop do kraju. Miałem też kupić ale doszedłem do wniosku ,że gdy jeżdżę z psem w bagażniku to gdy sama klapa się otworzy to menda zaraz chce wyskakiwać przez burtę a w jego wieku to już niebezpieczne :) 12letni owczarek.

 

P.S. Mnie martwi w mojej podpiskiwanie z okolic alternatora plus lekkie klekotanie również z tej strony z głębi. :(

Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn z wewnątrz tego nie słychać i az tak nie jest to uciążliwe jednak występuje i juz.

 

Co do terkotania to jeżeli jest to przy uruchomieniu szczególnie rano to jest / są to vanos / y. Jak masz pare euro to możesz zrobić ale generalnie jak nie jest to nagminne podczas normalnej pracy silnika to spokojnie można poczekać. Ale wymienić lub zregenerować prędzej czy później trzeba będzie.

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to podczas uruchamiania. Na ciepło i na zimno. I mam wrażenie ,że zaczęło lekko klekotać razem z podpiskiwaniem alternatora. Za parę dni będe chciał zregenerować łożyska w alternatorze to zobaczymy czy zniknie.

 

Coś takiego ale na maksa ciszej niż na filmiku !

Byłem w garażu ,prawie tego nie słychać ale jest https://www.youtube.com/watch?v=_kiMB0Ii4cA coś takiego z okolic alternatora. (wiem ,że auto inne ale dźwięk prawie identyczny) Wiesz jak tam ciężko ucho wsadzić żeby dobrze zdiagnozować. Ale dwa tygodnie temu byłem u mechaniora i wymienił mi napinacz i rolkę prowadzącą oraz pasek ale powiedział ,że jeszcze alternator robi hałas. Myślałem ,że po rolkach to podpiskiwanie zniknie. Dlatego sądzę ,że alternator mnie wkurza :)

Próbowałem teraz poszarpać rolką alternatora ale albo zero luzu albo za słaba witka moja :)

 

 

Zobaczymy :)

Edytowane przez episode
Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów / koleżanki :8)

 

Tak, jak mówiłem - zakupiłem i jest:

:D

Oko cieszy i dusza spokojna.

 

Jakby jakieś dodatkowe pytania to piszcie i pytajcie.

 

Świetna robota :cool2:

Daj namiar na sprawdzone Amortyzatorki i sprężynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki masz tu http://allegro.pl/bmw-x5-e53-teleskopy-bagaznika-silownik-klapy-i5574869827.html a sprężynki podawałem wcześniej. Niestety są tylko na Amazonie niemieckim i jest troche zachodu żeby je ściągnąć gdyż nie ma bezpośredniej wysyłki do Polski. Jak wpiszesz w googla jak kupować na amazon de to wyskoczy blog kolesia ktory ładnie wszystko opisuje krok po kroku. Na Allegro czy polskim e-bayu takich nie znalazłem. jak coś to łoczysko ma 8mm więc sprężynka musi mieć min. 8,5 -9mm wewnątrz.
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.