Skocz do zawartości

Gaśnie,problem z odpalaniem ,E36 m52b20


cisiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dawno tu nie wchodziłem,ale mam problem z bmką, wiem ze najpierw należy jechać na kompa itd,ale na pewno jest ktoś kto mógł mieć podobny problem.Otóż bmka gaśnie na ciepłym silniku,gdy zgaśnie już raczej nie odpali,na pych tez nie odpali,dopiero gdy temp silnika idzie w dół bmka pali :) I chyba jeśli dobrze zauważyłem,dzieje się to przy niskich obrotach,np na swiatłach ,ale to może zbieg okoliczności.No i tak jak mówię silnik nie pali na popych . i co to cholera może być ? chyba nic poważnego ? a może ma ktoś lub zna kogoś z komputerkiem w okolicy sosnowca ? bo jakoś do najbliższego serwisu bmki mi się nie uśmiecha jechać,raz zostałem trochę nabity w butelke .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też takie objawy miałem przy czujniku wału aczkolwiek mi się zepsuł tak że mogłem jeździć tylko właśnie ciepłe ciezko paliło no i czesto gasło ciepłe. Ogólnie auto chodziło do pierwszego zgaszenia.

 

Wymiana w miare prosta ale czasochłonna bo trzeba pare rzeczy zdjąć czy rozebrać. Do tego nadjłużej w moim przypadku zeszło żeby czujnik wyszedł ze swojego gniazda. Aluminium sie jakoś ze sobą fajnie spiekło i dopiero oprysk penetratorami i zostawienie na dłuższy czas poluzowało czujnik.

 

aczkolwiek warto diagnoze potwierdzić komputerem żeby mieć 100% pewności. Tym bardziej że kabel kosztuje pare złotych, a programy są dostepne. Nie trzeba sie prosić mechanika i płacić za każde odczytanie grube miliony.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki panowie,też tak myślę :) już go kiedyś wymieniałem,ale widocznie po paru latach padł,obstawiałem jeszcze czujnik wałka rozrządu,ale pewnie to będzie czujnik wału korbowego,jutro jade na kompa więc się dowiem i dam znać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup kabel najlepiej z przejsciówką, do tego zainstaluj inpe i gotowe :)

 

mozesz zwrocić uwage czy kabel ma funkcje sprawdzania zapłonu czy nie ale to nie jest specjalnie potrzebne, raczej do bardziej skomplikowanych rzeczy w innych programach.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jakbyś chciał to możesz podskoczyć mam interfejs delphi ds150e to można sprawdzić :) okolice bledowa^^

Dzięki za zainteresowanie :) ale już zamówiłem interfejs jakiś z allegro ,kiedyś coś takiego podłączyłem i błędy pokazywał więc powinno być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod kompa,INPA trochę mi wariuje bo wywala jakieś błędy ,co się namęczyłem z instalacją tego to masakra :D Coś nie zawsze chce się łączyć z silnikiem,ale mniejsza z tym.

Wylazło to ( 83 engine speed/crankshaft position sensor ) rozumiem że to własnie czujnik położenia wału korbowego ? czyli czujnik położenia wałka rozrządu kupiłem sobie chyba na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
czyli czujnik położenia wałka rozrządu kupiłem sobie chyba na zapas.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale masz pewność, że z 10 lat masz spokój z nim :8) Pisałem Ci, że to czujnik wału.

Trzeba było napisać...mam czujnik wałka- używkę, niestety nie sprawdzoną bo wyjęty był z uszkodzonego motoru, ale na 99% jest ok.

Co do...

Czujnik Halla ma to do siebie, że może nie dawać żadnego błędu, a nie będzie działał prawidłowo.

PS.Chce ktoś czujnik wałka za 40 zł? :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wału wymieniony,czujnik wałka wymieniony,odpalił ładnie ,silnik się rozgrzał i zgasł i już nie odpalił :) Macie jakieś pomysły co dalej ? wygląda to trochę jak przedtem, jak ciepły to gaśnie i już nie chce odpalić, i chyba dzieje się to na wolnych obrotach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.