Skocz do zawartości

Dzwon w krawężnik koło stoi tak /


Rafauuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dałem dziewczynie pojeździć swoją bunią było mokro co tu dużo mówić wjeżdżała na rondo około 25-35 km/h przy mocnym skręcie w lewo zarzuciło ją na prawo uderzyła przednim kołem w krawężnik równolegle dodam ze koła były maksymalnie skręcone w lewo lecz prawe koło po uderzeniu wyglądało jakby było skręcone w prawo i przechylone w dol jak ten znak / oraz dopchnięte mocno do wewnątrz że aż trochę próg odszedł skończyło się na lawecie bo nie można było nawet skręcić kołami (koło się zablokowało o błotnik jakby się oparło tak mysle )odleciał kawałeczek felgi teraz pytanie ile będzie kosztował zabieg takiej naprawy lub co mogło się stać a co sie stało najprawdopodobniej dodam że siła uderzenia w sam krawężnik wynosiła już około 20 km/h proszę o pomoc bo inaczej kobieta nie przeżyje nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc bo inaczej kobieta nie przeżyje nocy
jak ładna to oszczędź.... przyda się :cool2:

 

a tak powaznie to nikt nie jest wróżką

pewnie w 1500zł sie nie zamkniesz, raczej napewno, wahacz, drążek kierowniczy, motylek, felga, może amor, może tarcza, może błotnik uszkodzony (lakiernik), próg, porządna geometria.... i pewnie jeszcze coś, nie wiadomo co tam urwało/pogieło, jakie będą koszty i nakład pracy aby auto zostawiało 2 slady na drodze zamiast 4

 

zrób zdjęcia jesli chcesz normalnych odpowiedzi, w tej chwili to wróżbita maciej zostaje....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzonn czuwa i dobrze doradza, ale to rondo w czerwcu przy 35km/h musialo byc oblodzone albo zapomniala skrecic. Trzeba sprawdzic slicki z tylu albo geometie. Szczerze to sam mam z nia klopot tzn geometria :P Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było git to; amortyzator,drążek kierowniczy końcówka drążka, maglownica do weryfikacji, wahacz łącznik stabilizatora i być może drążek stabilizatora. Przy wymianie amora wymień tez górną poduszkę z łożyskiem .Zrób geometrie i śmigaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musiała to mocno przeżyć..moja jak miała kolizję z tirem (zmieniał pas i nie zauważył jej) to szlochając mówiła, że rozj...ła mi auto, okazało się, że tylko błotnik zdemolowany i przerysowany zderzak a ja już widziałem kasację :wink:

Zdejmuj koło i oceniaj straty, troszkę popłyniesz, ale czego nie robi się dla kobiet :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zwrotnice wymień koniecznie bo to słaby element w e46 nie będzie widać a będą problemy ze zbieżnością.

Zależy jak to robic. Prawidłowo to nowy porządny wahacz 450zl, nowe dwa amory przód z 600-700zl, ewentualnie drążek, końcówka też nowe, używana zwrotnica, geometria, używana felga itd ze 2tyś.

A można kupić używany wahacz za 50-100, używany amor ze zwrotnicą, 100-150 i dalej falga geometria poniżej 1000zl się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie....

jeśli magiel się nie posypał to nie będzie tragedii finansowej

części do starych już e46 nie są wcale takie drogie

 

kolego zrób oględziny i daj znać co uległo zniszczeniu

ja obstawiam wahacz + tuleja + końcówka drążka + ustawienie zbieżności

kila stówek poleci ale nie są to tak ogromne sumy jak cie tutaj straszą

wahacz np ruville to koszt zaledwie 250,- + tuleja to jakieś 100,- np swag (ja dałem po zniżkach 70,- )

 

dodatkowo wymiana jest banalnie prosta wiec jeśli masz trochę zdolności to spokojnie sam ogarniesz tą robotę tylko zbieżność już musisz u kogoś ustawić (ja za ustawienie zbieżności przedniej osi ostatnio zapłaciłem 60,- )

 

Problem największy będziesz miał z alufelgą - szukaj coś w takim samym wzorze po necie bo naprawa będzie kosztowana.

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Części zawieszenia ruville nie nadają się do niczego.

Wahacz w e46 zacznie stukac po 20-30tys.

Wiem co pisze mam sklep i od kilku lat sprzedaję również części do bmw jak i serwisujemy te samochody.

Ruville nie sprawdza się kompletnie w zawieszeniach jest tylko pakowaczem taniej chińszczyzny.

Rolki, napinacze, łożyska to najwyższa półka ale zawieszeń w pudełkach tej firmy należy unikać jak ognia.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.