Skocz do zawartości

e39 długie na xeon ktoś robił


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zastanawiam się aby zrobić długie na Xeon kupić zestaw hid na h3 ktoś to robił ? jak to wygląda itp ;> na allegro zestawy zaczynają się od 90zl ;>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez sensu taka przeróbka, bo na europejskich drogach (z wyjątkiem Skandynawii) bardzo rzadko przez dłuższy czas korzysta się z długich. Realnie służy do mrugnięcia innym i czasem w nocy poza miastem włącza się je na dłużej. Xenony mają ten problem, że potrzebują czasu na rozświecenie, więc nie bardzo nimi pomrugasz i będziesz czekał na rozświetlenie.

Jeśli brakuje Ci światła na długich, bo faktycznie halogenowe są bardzo marne, to należy wymienić soczewkę mijania na bixenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega ma rację, nie bardzo jest jak mrugnąć długimi jeśli zamontujesz HID.

 

To co możesz zrobić to wymienić oryginalny ksenon na bi-ksenon (to samo tylko, że dodatkowo przesłona jest ruchoma - otiera się kiedy włączasz długie). W ten sposób będziesz miał podwójne długie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra żarówka w cenie tego zestawu hid-ów będzie robiła robotę.

Czy ja wiem, czy te drogowe są aż takie marne?

U siebie mam żarówy firmy Osram night breaker bodajże i nie narzekam, dobrze oświetlają i mają dobry zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bixenon super sprawa, sam mam, i jest naprawdę świetny (przy DRL nie będzie działać - pracuje nad rozwiązaniem), żarówka z górnej półki, czy nawet taka +20% jeszcze ok, ale chiński hid odpada, to jest taki syf że szkoda gadać.

Nie tak dawno ktoś na forum pisał że po włączeniu świateł (zamontowany hid) auto gasło i ogólnie cyrk był z elektryką, także nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
..uwierz mi będzie działać

 

Bez drutowania nie będzie, także wymagany jest przekaźnik - jak sam piszesz.

Ja myślałem nad jakimś subtelniejszym rozwiązaniem, mniej widocznym, a najlepiej upchanym gdzieś w lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. Już jestem mądrzejszy w temacie :) Ma ktoś przesłonie z silniczkiem na sprzedaż z audi a6 c5. A oriętuje się ktoś czy podejdzie przesłona z audi a6c6 lift albo z audi a4b8? bo akurat mam takie lampy w piwnicy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.