Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące wymiany oleju


witexd

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. Przymierzam się do zakupu E46 coupe. Oglądałem dzisiaj ciekawy egzemplarz tylko jedna rzecz mnie zastanawia.

 

Oryginalna książka serwisowa BMW, 6 przegląd przy przebiegu 155000km, kolejny przegląd- przebieg 194000km. Czy to możliwe, że po przejechaniu 40000 km dopiero został wymieniony olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu właścicieli miało to auto?

Jaki rocznik?

Diesel czy benzyna?

Jaka cena?

Kiedy były robione przeglądy i przy jakich przebiegach?

Diesle mają z reguły większe przebiegi niż benzyny.

W Szwajcarii auta są podobno droższe niż DE.

Przeanalizuj to wszystko i weź na chłopski rozum.

Cuda się zdarzają. W Polsce wyjątkowo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszałem ze za granica często jeżdżą na olejach typu longlife i być może jest to prawdopodobne ale jeżeli auto juz jest w Polsce to trochę sceptycznie podchodził bym do autentyczności tego przebiegu.

W Polsce przecież też jeżdżą na longlife. Zalecany przez BMW olej Castrola to przecież longlife. Zalecana wymiana co 30kkm. Przynajmniej do diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadał, że sporo jego aut trafia do użytkowników tego forum :)

 

Ale skoro ten Pan sprowadza tylko sprawdzone samochody, to coś mi tutaj nie gra. Prawy błotnik widać, że było coś robione i to tak jakby ktoś sam próbował to zakryć. No i jeszcze jedno, na tablicach jest data 19.01.15r. Ciekawe czemu jeszcze nikt nie kupił przez prawie pół roku ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód od Zenka, numer tel się zgadza a przynajmniej taki mam zapisany.

 

Bo trafiają ale na tym forum chyba tylko ja i smialyyy jesteśmy osobami udzielającymi się.

Skoro jedziesz jutro go obejrzeć to daj znać jaki był w odpowiednim dziale na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.