Skocz do zawartości

[E39} 530d Nie działa zamykanie kluczykiem drzwi.


Emptyhuman

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieranie drzwi i bagażnika działa . Zamykanie już nie .

Bateria pozwoli otworzyć drzwi ,a zamknąć już nie ?

Tak.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie drzwi i bagażnika działa . Zamykanie już nie .

Bateria pozwoli otworzyć drzwi ,a zamknąć już nie ?

 

Właśnie tak to jest zrobione, żebyś nawet na słabej baterii mógł dostać Się do samochodu i dlatego możesz otworzyć,ale zamykać już nie chce. Zmień bateryjkę i po kłopocie będzie

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że akumulatorek w pilocie ładuje sie podczas jazdy ? Bynajmniej u mnie zadnej baterii niema. Moja jak dłuzej postoi to też pilot nie działa ale jak juz troche pojeżdże to hula az miło

 

To zależy kto jaki typ "kluczyka" pilota posiada, pierwsze wypusty były na zwykłą bateryjkę, potem chyba "polifty' były w kształcie rombu z akumulatorkiem

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze byc modul komfortu niedomagający GM5 zwany tez ZKE...

 

Jesli to to. Koszt naprawy nie powinien przekroczyc 150zl -200zl (modul + zakodowanie). Istnieje opcja naprawy starego modułu poprzez wlutowowanie nowych przekaznikow.

Polecam sie :)

 

http://www.qdi-ltd.co.uk/qerauto/img/bmwgm5.jpg

Better slow than not go...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Miałem ten sam problem w przedlifcie. Kluczyk otwierał drzwi i/lub bagażnik ale nie chciał zamykać.

 

Winna okazała się płytka sterująca wewnątrz kluczyka. Wymieniona na inną używaną ale sprawną (ok 25 PLN o ile dobrze pamiętam). Po zakodowaniu wszystko działa.

 

pzdr/Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wciskasz przycisk zamykania i nie świeci się dioda, to naprawa jest banalnie prosta. Dwa dni temu sam to sobie naprawiłem. Gumowy guzik naciska na elastyczną plastikową płytkę, która zwiera dwa piny na płytce elektronicznej. Jeśli grafit na pierwszej się zetrze, to nie zamyka obwodu. Naprawa zajmuje około minuty.

 

otwierasz kluczyk

 

lutownicą topisz cynę i kroplę puszczasz na jakąś płaską powierzchnię. Delikatnie podnosisz tego kleksa.

 

Z kleksa wycinasz pasek ok 2 mm grubości i 5 długości.

 

Podklejasz w miejscu, gdzie jest wytarty grafit. Musisz przyłożyć płytkę elektroniki i przezroczystą białą płytkę, żeby widzieć, że pasek z cyny będzie zwierał piny.

 

Pasek z cyny przyklejasz super glue.

 

składasz, pilot działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.