Skocz do zawartości

Akumulator wyłącza się podczas jazdy [318i]


Pacino20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem, że pojawia mi się na sekundę lampa od akumulatora. Doslownie na sekundę, podczas jazdy..

Zapali się, czuje lekkie przerwanie i po sekundzie pracuje juz normalnie. Nigdy nie mialem z nim problemów.

Co może być nie tak? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa akumulatora może oznaczać brak ładowania - na pierwszy ogień sprawdź wszystkie połączenia elektryczne - przy aku, masę silnika, kable alternatora, w drugiej kolejności alternator z auta na stół i oględziny.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważyłem, że pojawia mi się na sekundę lampa od akumulatora. Doslownie na sekundę, podczas jazdy..

Zapali się, czuje lekkie przerwanie i po sekundzie pracuje juz normalnie. Nigdy nie mialem z nim problemów.

Co może być nie tak? Pozdrawiam.

 

Miałem kiedyś podobnie. Okazało się, że mam niedokręconą klemę dodatnią do akumulatora :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest objaw zawieszających się lub kończących szczotek - do wymiany regulator napięcia ponieważ szczotki są z nim razem zespolone lub jak bardziej kumaty mechanik/elektryk to można dokupić same szczotki (koszt max 10,-) i ci je przelutuje.

Kwestia tylko tego jakie masz ładowanie bo jak słabe to regulator OUT.

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż alternatora + przelutowanie szczotek +montaż 40 min cena 7 pln jak robisz sam :)

 

 

w 318i nie trzeba nawet demontować alternatora :)

dostęp do regulatora napięcia jest bardzo dobry

 

jaki regulator ?

ano taki jaki fabryka przewidziała oryginał naprawdę drogi jak cholera (horrendalna suma) natomiast chiński zamiennik około 100,-

ja założyłem chinola po 3 tygodniach zaczęła kontrolka od ładowania mrugać - zareklamowałem i dostałem druga sztukę od reki (ten sam chińczyk ) i działa idealnie do dziś.

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że zostanę wydymany bez mydła... na kasę :? Dziś kilka razy lampeczka się pojawiła..

 

 

 

Mam podejrzenie, że ktoś mi obgryzł kable bądź sam nie wiem.

Na teście 7.2 pokazuje temp zewnętrzną.. pokazuje mi 255 lub 250 w takich granicach.

Na BC normalnie pokazuje np 22.5 stopni. Pokazuje mi takze, że są klocki do wymiany..

I teraz ta lampa od akumulatora.. Moze jakieś zwierzak wpadł i pogryzł? :mrgreen: Może go zabiło i teraz się rozkłada..

Na teście 9.0 napięcie jest 14.4 - 14.3 sprawdzane na postoju. włączone radio. nawiew, światła. Przy hamowaniu spada, bądź przy gazie.

Czasem spadło poniżej 14, ale zaraz znowu było 14..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.