Skocz do zawartości

Dodanie Bluetooth i USB do Buisness CD


Mozart07

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Zapewne wielu z was szukało jak dołożyć do swojej jedynki Bluetooth lub USB wiec zamieszczę proste i w miarę tanie w porównaniu z wymianą całego radia rozwiązanie. Kluczem do rozwiązania tego problemu okazało się nowe na rynku rozwiązanie zwane odbiornikiem /adapterem Bluetooth które wymyślili ludzie za wielkiej wody :)

Polega to na tym że owe urządzono podpinamy do wejścia AUX i ładowarki parujemy z naszym telefonem lub podpinamy pamieć USB i słuchamy muzyki jakiej chcemy. Dokładam parę zdjęć jak coś takiego wygląda plus fotka jak u mnie jest to zamontowane.

 

http://static3.skapiec.pl/12695512-1-1-5-sti-ltd-odbiornik-adapter-bluetooth-audio-ak276.jpg

 

http://images70.fotosik.pl/821/053027d9b57a4955gen.jpg

 

http://images67.fotosik.pl/822/5aa2a9c172b479ddgen.jpg

 

To urządzono ma nazwę PT-750 i ma dodatkowo wbudowany mikrofon do rozmów :)

polecam jeszcze pogłośnić wejście AUX w ustawianiach radia.

Myślę że za 50zł warto spróbować bo jakość audio jest przyzwoita.

 

///EDIT///

 

W PL można spotkać się jeszcze z nazwą AK276

Edytowane przez Mozart07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy post !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Stosowalbym sie raczej do zalecen producenta, czyli tak jak pisze ladowanie 2h, a bateria wytrzymuje do 10h

 

dzisiaj powinienem mieć ten sprzecior u siebie. Zobaczymy co to warte:)

 

[uPDATE 10.02.2016]

 

Działa jak powinno. Nie testowałem telefonowania, ale słuchanie muzyki z karty SD i USB działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie!

Właśnie kupiłem coś takiego - głównie do słuchania muzyki z pendriva bo mam już dość nagrywania CD. No i mam jeden problem - jak przełączać sobie foldery z muzyką? W tej chwili mogę przeskakiwać utwór po utworze...A co jak mam 10 folderów po 50 utworów? Jak mam pstrykać po 100 razy to trochę mija się z celem... i jeszcze jedno - kolega na zdjęciach powyżej ma to urządzonko zamontowane we wnęce przy lewarku - jak tam mam uchwyty na napoje. Na zdjęciu również wygląda jakby zasilanie kabelkiem biegło bezpośrednio z urządzenia a u mnie jest wtyk na mikro usb, który bardzo wystaje od całości i ciężko gdzieś to upchać.

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Właśnie kupiłem coś takiego - głównie do słuchania muzyki z pendriva bo mam już dość nagrywania CD. No i mam jeden problem - jak przełączać sobie foldery z muzyką? W tej chwili mogę przeskakiwać utwór po utworze...A co jak mam 10 folderów po 50 utworów? Jak mam pstrykać po 100 razy to trochę mija się z celem... i jeszcze jedno - kolega na zdjęciach powyżej ma to urządzonko zamontowane we wnęce przy lewarku - jak tam mam uchwyty na napoje. Na zdjęciu również wygląda jakby zasilanie kabelkiem biegło bezpośrednio z urządzenia a u mnie jest wtyk na mikro usb, który bardzo wystaje od całości i ciężko gdzieś to upchać.

Pozdrawiam!

 

hmm.. z przechodzeniem miedzy folderami to rzeczywiście chyba jest problem. Jeszcze tego nie testowałem bo wrzuciłem pliki mp3 luźno bezpośrednio na kartę bez upychania w folderze. Ja tego grajka chowam pod podłokietnikiem. Tam go aż tak bardzo nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Zamontowałem tego grajka koło popielniczki. Przytrzymanie dłużej next zwiększa tylko głośność... w sumie zamiast używać bluetooth to jakby podłączyć jack'a bezpośrednio pod komórkę to byłoby mniej problemów:) Jak nie uda się przerzucać między folderami to porażka - wtedy dla mnie używanie tego mija się z celem i mogę komuś odsprzedać te ustrojstwo:)

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Zamontowałem tego grajka koło popielniczki. Przytrzymanie dłużej next zwiększa tylko głośność... w sumie zamiast używać bluetooth to jakby podłączyć jack'a bezpośrednio pod komórkę to byłoby mniej problemów:) Jak nie uda się przerzucać między folderami to porażka - wtedy dla mnie używanie tego mija się z celem i mogę komuś odsprzedać te ustrojstwo:)

Pozdrawiam!

 

a próbowałeś może dwa razy kliknąć next? W sumie powinno sie jakos dac skakac pomiedzy folderami...

Jeżeli tej opcji tam nie ma to rzeczywiście straszna lipa. Wieczorkiem po pracy aprobuje się pobawić tym ustrojstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey MARCARS

Próbowałem już wszystkich kombinacji jakie wpadły mi do głowy - łącznie z Twoją sugestią i nic. Może jest jeszcze jakiś knif o którym nie wiem...

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey MARCARS

Próbowałem już wszystkich kombinacji jakie wpadły mi do głowy - łącznie z Twoją sugestią i nic. Może jest jeszcze jakiś knif o którym nie wiem...

 

szczerze mówiąc (pisząc) to w instrukcji obsługi dołączonej do tego urządzonka nie ma mowy o przełączaniu folderów z muzyką:( być może ten grajek tego nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam to urzadzenie i nie ma mozliwosci przelaczania folderow. Urzadzenie dobrze gra, jednak z ipoda muzyka jest bardziej czysta i glosniejsza. Najwazniejsza cecha tego urzadzenia jest ze mozna odtwarzac muzyke z bluetooth i odbieranie rozmow :) cena bardzo przystepna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dodam swoją historię w istniejącym wątku żeby nie robić śmietnika. W związku z tym, ze moja Żona ceni sobie oryginalne funkcje w swojej jedynce, a niestety nasz egzemplarz nie był fabrycznie wyposażony w bluetooth, rozpocząłem drążenie tematu. Samochód ma wielofunkcyjną kierownicę, radio Business. Zależało nam na tym żeby nie było widać żadnych dodatkowych urządzeń, pilotów etc. No i oczywiście na możliwości odbierania rozmowy z kierownicy (skoro takie przyciski są). Po dłuższym szukaniu namierzyłem interesujący mnie zestaw na podzespołach Parrota i interfejsie aftermarketowym łączącym centralkę, radio i kierownicę plus wiązki. Podłączenie całości, przeciągnięcie kabelka do mikrofonu, zajęło mi pół godzinki. Zestaw jest plug and play. Działa aż miło :) Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoją historię w istniejącym wątku żeby nie robić śmietnika. W związku z tym, ze moja Żona ceni sobie oryginalne funkcje w swojej jedynce, a niestety nasz egzemplarz nie był fabrycznie wyposażony w bluetooth, rozpocząłem drążenie tematu. Samochód ma wielofunkcyjną kierownicę, radio Business. Zależało nam na tym żeby nie było widać żadnych dodatkowych urządzeń, pilotów etc. No i oczywiście na możliwości odbierania rozmowy z kierownicy (skoro takie przyciski są). Po dłuższym szukaniu namierzyłem interesujący mnie zestaw na podzespołach Parrota i interfejsie aftermarketowym łączącym centralkę, radio i kierownicę plus wiązki. Podłączenie całości, przeciągnięcie kabelka do mikrofonu, zajęło mi pół godzinki. Zestaw jest plug and play. Działa aż miło :) Polecam

A możesz podać jakieś konkrety?jaki model dokładnie zamontowałeś.?

 

Wysłane z mojego P9000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-3340-Zestaw-glosnomowiacy-do-BMW.html

zestaw kupiłem w tym sklepie, jedynym , który proponował taką konfigurację- dając jednocześnie gwarancję że będzie działać :)

 

a będzie ten zestaw pasować do e87? Bo w opisie nie ma wymienionego tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.