Skocz do zawartości

Dodanie Bluetooth i USB do Buisness CD


Mozart07

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz radio Business to tak. Pracownicy w tej firmie są bardzo kontaktowi- można wszystko ustalić przez telefon/mail.

 

a gdzie schowałeś przycisk do resetowania połączonych urządzeń bluetooth? I gdzie zainstalowałeś mikrofon? Czy mógłbyś podesłać fotki jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok Panowie,

 

Carly BMW wydał nowy Retrofit dla naszych jedynek:

 

http://www.ivini-tech.de/en/adapter/retrofit/?utm_source=All&utm_campaign=b1e89a9040-N1-Bluetooth-Retrofitting-Release%2Bmorethan2%2A%2BEN&utm_medium=email&utm_term=0_f131b82d77-b1e89a9040-180850269

 

Ponieważ zawsze jestem ciekaw nowych doposażeń czy ulepszeń, nie pozwoliłem sobie zbyt długo czekać i już dzisiaj zamówiłem sobie zestaw Bluetooth od Carly. Funkcje którą spełnia ten mod jest dość prosta. Poprzez łącze AUX (wymagane fabryczne) łączy się z modułem Bluetooth Carly i daje możliwość odtwarzania muzyki (właśnie poprzez moduł bluetooth) z poziomu smartfona z systemem Android. Do zestawu dołączona jest instrukcja, w której opisane jest dokładnie co i jak się podłącza. Ze zdjęć zestawu wynika, że do podłączenia są tylko 3 kable wiec zabawy z tym sporo nie ma.

 

Jako oficjalny Trener Carly udostępniam wam kod zniżkowy na 5€ rabatu przy zakupie dowolnego produktu od Carly. Wystarczy ze poniższy kod podacie podczas finalizowania zakupu.

3XD268

 

Myślę że w przerwie miedzy świątecznej będę montować to w swojej jedynce. Oczywiście napisze czy moduł jest przydatny i wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No wiec święta święta i po świętach a Carly Bluetooth adapter zamontowany. Instalacja była całkiem łatwa. Trochę mało jest miejsca żeby połączyć kable AUX z modułem Carly. Zrobiłem wszystko na szybkozłączki tzn. trzy kable od modułu idą do kabli wtyczki AUX i 2 kable modułu do zasilania czyli pod zapalniczkę. Razem 5 kabli do podpięcia i upchanie modułu pod zaślepką wejścia AUX. Moduł działa aż milo. Teraz mogę sobie stremować muzykę z telefonu na oryginalne Radio BMW Business poprzez tryb AUX. Jakość przesyłanego dźwięku jest bardzo dobra.

 

Acha po zakupie oryginalnego modułu dostaje się mailem szczegółową instrukcje montażu (po niemiecku) z obrazkami. Nieznający języka na pewno sobie poradzi z tłumaczeniem kolorów podłączenia kabli.

 

Moje osobiste zdanie na temat Carly Bluetooth: jak najbardziej kupować. Mi ten moduł sprawia sporo frajdy i jest bardzo przydatny dla każdego melomana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno Pytanie, czy ten moduł łączy się bezpośrednio z telefonem po wejściu do auta? Obecnie mam zainstalowany PT750 i jednak za każdym razem muszę go manualnie włączyć i nie zawsze połączy sie odrazu z telefonem, wiec muszę wejść w ustawiania w telefonie i wybrać że chce połączyć z PT750. Niby pierdoła ale czasem denerwuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie się łączyć automatycznie po włączeniu zapłonu. Ponieważ zasilanie modułu podpina się pod zapalniczkę. Mając więc aktywny Bluetooth i wcześniej już sparowane połączenie z modułem, to po włączeniu zapłonu będziemy automatycznie łączyć się z naszym modułem.

 

Tu masz kod zniżkowy na 5€ rabatu przy zakupie dowolnego produktu od Carly. Wystarczy ze poniższy kod podasz podczas finalizowania zakupu.

 

3XD268

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z kierownica wielofunkcyjna i tak sie tego połączyć nie da prawda? :?

 

Jesli się nie da, to dla mnie bez sensu. Ale to jest tylko moja opinia.

Da się czy nie-prosze o odpowiedź, bo juz prawie kupiłem ;-)

 

Jesli nie działa, to dla mnie lepszym rozwiazaniem jest Bluetooth Audio Receiver PT - 750.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sterowanie z kierownicy nie będzie działać z tym modułem. Bo niby jak by miało działać? Chyba ze AUX można jakoś sterować z kierownicy? Może ciszej głośniej będzie działać, bo niby jak miało by to działać według ciebie? Przez ten moduł się nie pogada bo nie ma wbudowanego mikrofonu. Służy on tylko do słuchania muzyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź wyżej.

Ja potrzebuję "coś" takiego: radio ustawione na opcję CD.Muza gra z płyty CD, komórka podłączona do AUX kabelkiem minijack. Czy słuchając muzy w trybie "CD" ( istnieje też w radiu wybór AUX ) w przypadku rozmowy przychodzącej muza się wyciszy a radio przełączy automatycznie wejście na AUX, a po skończeniu rozmowy ponownie na opcję CD ?? A może w tej konfiguracji wystarczy ( podczas rozmowy przychodzącej wystarczy nacisnąć symbol "słuchawki" na kierownicy ? Ale jeśli komórka jest niewidoczna ( np. schowana w schowku ), to to ostatnie rozwiązanie odpada.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedx. Sprawdzę jeszcze tę opcję "... w przypadku rozmowy przychodzącej muza się wyciszy a radio przełącza automatycznie wejście na AUX, a po skończeniu rozmowy ponownie na opcję CD ..." Może zadziała :-)

 

EDIT: Nie działa w ten sposób :(

PS. To do czego służy przycisk słuchawki telefonicznej na kierownicy, który mam ?

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
Dodam swoją historię w istniejącym wątku żeby nie robić śmietnika. W związku z tym, ze moja Żona ceni sobie oryginalne funkcje w swojej jedynce, a niestety nasz egzemplarz nie był fabrycznie wyposażony w bluetooth, rozpocząłem drążenie tematu. Samochód ma wielofunkcyjną kierownicę, radio Business. Zależało nam na tym żeby nie było widać żadnych dodatkowych urządzeń, pilotów etc. No i oczywiście na możliwości odbierania rozmowy z kierownicy (skoro takie przyciski są). Po dłuższym szukaniu namierzyłem interesujący mnie zestaw na podzespołach Parrota i interfejsie aftermarketowym łączącym centralkę, radio i kierownicę plus wiązki. Podłączenie całości, przeciągnięcie kabelka do mikrofonu, zajęło mi pół godzinki. Zestaw jest plug and play. Działa aż miło :) Polecam

 

Namówiłeś mnie już wtedy jak zapostowales swoja historie z zestawem Parrota. Kupiłem go oczywiście od razu, ale z montażem musiałem poczekać niestety aż do tego miesiąca (bo musiałem wcześniej dołożyć przełącznik z multifunkcja). Wiec powiem tak: Zestaw jest naprawdę mega i wart swojej ceny, wszystko działa z kierownicy, można nawet ustawić sobie język na Polski:) Ale walka z upchaniem kabli trochę pochłonęła mi czasu. Dla ciekawskich to kable od głównej wtyczki radia pchać pod spód a resztę najlepiej pchać w kierunku schowka pasażera tam jest trochę miejsca żeby to wszytko pochować włącznie ze srebrna puszka od zestawu Parrota. Niebieska puszke zamontowałem na taśmę zaraz za panelem nawiewu. Jest tama całkiem sporo miejsca na to. Niestety nie robiłem fotek z montażu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie , poproszę o linka do tego, konkretnego zestawu. Może będę kolejnym namówionym, ale z moją zdolnością i tak będę musiał poprosić jakiegoś elektryka samochodowego o montaż.
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie , poproszę o linka do tego, konkretnego zestawu. Może będę kolejnym namówionym, ale z moją zdolnością i tak będę musiał poprosić jakiegoś elektryka samochodowego o montaż.

 

link jest parę postów wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie , poproszę o linka do tego, konkretnego zestawu. Może będę kolejnym namówionym, ale z moją zdolnością i tak będę musiał poprosić jakiegoś elektryka samochodowego o montaż.

 

link jest parę postów wyżej

 

A.. rzeczywiście . nawet gdyby był napisany BRAILLE'em, to powinienem zauważyc :-)

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio u siebie podpiąłem taki moduł. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Za niedługo dopinam USB i sterowanie przyciskami pod climatronikiem.

Mikrofon fajnie zbiera, nie ma lagów przy odtwarzaniu filmów, Siri działa. Tylko tych przycisków brak...

Demo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.