Skocz do zawartości

Zabezpiecz swoje auto !!! OSTRZEŻENIE !!!


alduwiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie robiłem ale wiem że łatwo nie jest a jak zapomnisz to wygeneruje błąd i możesz skończyc na lawecie. :cry2:

Lepiej alarm który odłącza magistrale CAN i po ptakach.Poza tym jak masz automat to bez kluczyka nie pojedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj lepiej porządny alarm bo odcięcie bedzie ciężko zrobić za duzo komputerów niestety :mad2:

 

Robilem w swojej e92 i nie ma zadnych problemow/bledow.

 

Pamietac jednak musisz ze robic tylko przez przekaznik bo bedzie Ci switch przepalac.

 

Tez mam BMWhat ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wlasnorecznie zainstalowanym immo stosuje w swoim samochodzie autorskie, bardzo unikalne zabezpieczenie.

 

W pewnym miejscu zainstalowalem impulsowy laser o sredniej mocy 500 mW i dlugosci fali ~1um.

Wiazka jest skolimowana i skierowana bezposrednio na twarz kierowcy.

Jest to pasmo niewidzialne dla czlowieka, wiec zrenice nie reaguja na swiatlo lasera zawezajac sie.

 

Nawet jesli zlodziejowi uda sie odpalic moj samochod omijajac moj immo, to musi wylaczyc dodatkowy obwod zasilajacy w/w laser.

Jesli tego nie zrobi w ciagu 1 min wlaczy sie laser, bez zadnego optycznego/dzwiekowego informowania kierowcy.

 

Po okolo 2 minutach jazdy ukradzionym samochodem (najlepiej wieczorem, bo zrenice sa maksymalnie rozszerzone) zlodziej nieodwracalnie, stopniowo zacznie tracic wzrok.

Po okolo 5 minutach bedzie kompletnie slepy, do konca zycia.

 

Uprzedzajac pytania - tak, uklad jest tak skontruowany, ze NIGDY nie wlaczy sie jesli to ja prowadze samochod.

Zajmuje sie podobnymi rzeczami zawodowo.

 

Pozdrawiam wszystkich sku*wysynow, ktorzy z kradziezy samochodow zrobili sobie sposob na zycie, zycze wam raka!

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wlasnorecznie zainstalowanym immo stosuje w swoim samochodzie autorskie, bardzo unikalne zabezpieczenie.

 

W pewnym miejscu zainstalowalem impulsowy laser o sredniej mocy 500 mW i dlugosci fali ~1um.

Wiazka jest skolimowana i skierowana bezposrednio na twarz kierowcy.

Jest to pasmo niewidzialne dla czlowieka, wiec zrenice nie reaguja na swiatlo lasera zawezajac sie.

 

Nawet jesli zlodziejowi uda sie odpalic moj samochod omijajac moj immo, to musi wylaczyc dodatkowy obwod zasilajacy w/w laser.

Jesli tego nie zrobi w ciagu 1 min wlaczy sie laser, bez zadnego optycznego/dzwiekowego informowania kierowcy.

 

Po okolo 2 minutach jazdy ukradzionym samochodem (najlepiej wieczorem, bo zrenice sa maksymalnie rozszerzone) zlodziej nieodwracalnie, stopniowo zacznie tracic wzrok.

Po okolo 5 minutach bedzie kompletnie slepy, do konca zycia.

 

Uprzedzajac pytania - tak, uklad jest tak skontruowany, ze NIGDY nie wlaczy sie jesli to ja prowadze samochod.

Zajmuje sie podobnymi rzeczami zawodowo.

 

Pozdrawiam wszystkich sku*wysynow, ktorzy z kradziezy samochodow zrobili sobie sposob na zycie, zycze wam raka!

 

 

Hej , ale w naszym kraju rządzacym przez lewicowych buraków, którzy zabiorą Ci wszystko , aby dac żulom w socjalach za takie coś bedziesz musiał pewnie iśc gibac na 25 lat i wypłacać rentę do końca życia złodziejowi ,ktory na komendzie sie wytlumaczy ,ze tylko pożyczył bo chciał sie rypnąć po piwo do zabki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj lepiej porządny alarm bo odcięcie bedzie ciężko zrobić za duzo komputerów niestety :mad2:

 

stacyjki są sterowane cyfrowo, więc odcinanie odpowiedniej lini wystarczy by Cas nie dopusciło do zapłonu. Odcinanie pompy paliwa nie generuje błędu , jeśli już to tylko przejściowy. Alarmy tylko analogowe, konwertery can-analog, bo alarm can jest niepewny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , ale w naszym kraju rządzacym przez lewicowych buraków, którzy zabiorą Ci wszystko , aby dac żulom w socjalach za takie coś bedziesz musiał pewnie iśc gibac na 25 lat i wypłacać rentę do końca życia złodziejowi ,ktory na komendzie sie wytlumaczy ,ze tylko pożyczył bo chciał sie rypnąć po piwo do zabki

 

Zaryzykuje.

W pierwszej kolejnosci zlodziej bedzie musial mi udowodnic, ze zainstlowalem laser aby celowo uszkodzic komus wzrok.

Jest tam zainstalowany w skrajnie innym celu :D

 

Na samochodzie w widocznym miejscu jest taka naklejka informujaca o niebezpieczenstwie.

contlabl_clip_image002_0005.jpg

Zapraszam wszystkich zlodziei do przejazdzki moim samochodem.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNIE UKRADLI BMW 320D E91 Z WTORKU NA ŚRODE TZN 7/8 KWIETNIA 2015 Z OSIEDLOWEGO PARKINGU Z CZELADZI PO 2 TYGODNIACH OD ZAKUPU WIEC WARTO POMYŚLEĆ O DODATKOWCH ZABEZPIECZENIACH ;(

no właśnie te nieszczęsne parkingi osiedlowe. A płatnych strzeżonych jak na lekarstwo. Najlepsze rozwiązanie garaż o który niestety też trudno w mieście. Ja swój garaż widzę z okna, dodatkowo w środku mam czujnik ruchu wraz z systemem który wysyła mi sms jak tylko coś w garażu się poruszy(raz leciałem o połnocy do garażu z gazrurką w ręce bo mysza była :mrgreen: zbyt dużą czułość ustawili ). Ci którzy trzymają auta na ulicy mogliby pomyśleć o takiej czujce.

Edytowane przez Smokin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaryzykuje.

W pierwszej kolejnosci zlodziej bedzie musial mi udowodnic, ze zainstlowalem laser aby celowo uszkodzic komus wzrok.

Ja bym nie ryzykował , zam historie gdzie osoba za stratę wzroku wygrała w sądzie ponad milion złotych rekompensaty .

 

 

Dokladnie jak kolega pisze.. Zastanow sie co robisz .. rownie dobrze moglbys zamowntowac ladunek wybuchowy .. i wszystko w [BAD] ...

Dasz auto do mechanika, albo stracisz przytomnosc i ktos zyczliwy staraci wzrok bo bedzie chcial cie odwiezc do domu i skucha... :duh:

 

O ile te lasery rzeczywicie dzialaja , bo mniemam, ze nie testowales na sobie :norty:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zetro bardzo dobrze zrobiłeś, napisane jak wół na szybie jest... jest Bez problemu wygrasz każdą sprawę w sądzie w Macdonaldzie jest na kubkach napisane uwaga gorące i jak się poparzysz to żadne odszkodowanie się nie należy... Ale jak nie było opisu to płacili duże kary... Najprostszy sposób to albo łamanie ręki a za recydywę ucinanie albo tatuowanie na czole złodziej... Jak ja nie trawie złodziejstwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem całą klamkę od angola, sprzedawca zapewniał mnie iż klamka jest w stanie idealnym gotowa do montażu,

ale jak zwykle po odebraniu paczki okazuje się że tak nie jest i zdemontowałem zaślepkę klamki bez kluczyka i zamontuje ją do mojej.

Po zamontowaniu wszystkie klamki będą wyglądać tak samo.

 

 

http://i57.tinypic.com/ir3oki.jpg

 

No i co, można założyć zaślepkę od Anglika albo z tylnych drzwi bez przeróbek, na klamkę z zamkiem? Bo mnie w ASO powiedzieli że się nie da bez wyjęcia wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma wkładki samej, nic nie pisałem o zamku :) może źle się rozumiemy ? żeby założyć zaślepkę na wkładkę zamka żeby nie było jej widać trzeba z boku drzwi odkręcić śrubę która idzie pod kontem i trzyma tylko wkładkę zamka i jego obudowę , śruba ta jest pod czarną gumową zaślepką , nie ruszaj przy tym za wiele klamką drzwi żeby nie narobić dodatkowej roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to mniej więcej już rozumiem. Tylko czy jak nie ma wkładki to nie jest za łatwo otworzyć drzwi jak się zdejmie zaślepkę? Bo liczę na efekt wizualnego odstraszenia, ale jak jednak spróbują ruszyć to wolałbym nie robić ułatwień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek usunięcie samej WKŁADKI ZAMKA to tylko połowa sukcesu.

 

Usuwamy wkładkę zamka.

http://i58.tinypic.com/8vso3r.jpg

 

 

Końcówka WKŁADKI ZAMKA (JPG1) zakończona na płasko wchodzi w ZAMEK DRZWI (JPG2).

JPG1 http://i58.tinypic.com/2w2imq8.jpg

JPG2 http://i60.tinypic.com/21mxpg4.jpg

 

 

By efekt był całkowity trzeba jakość zabezpieczyć to miejsce by ktoś za pomocą np.: śrubokręta nie otworzył auta. :wink:

 

 

Przeważnie samochód otwierany jest np. tak

 

Lub tak:

http://i63.tinypic.com/swpnhy.jpg

 

Rzadko tak się zdarza by złodziej kradł w ten sposób auto ale się zdarza:

http://i59.tinypic.com/10dy4a9.jpg

 

http://i66.tinypic.com/33ku29u.jpg

 

Dlatego warto zabezpieczyć również wspomniany ZAMEK DRZWI.!!!

 

 

 

:wink:

Edytowane przez aditonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wielkiego grzebania jeśli ktoś nie chce ingerować to można odciąć końcówkę wkładki, a najlepiej jak kolega dodał na zdjęciach wkleić coś metalowego w miejsce które odpowiada za otwieranie zamka, dzięki kolego za zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to mniej więcej już rozumiem. Tylko czy jak nie ma wkładki to nie jest za łatwo otworzyć drzwi jak się zdejmie zaślepkę? Bo liczę na efekt wizualnego odstraszenia, ale jak jednak spróbują ruszyć to wolałbym nie robić ułatwień.

 

 

zamień nakładkę tą którą masz teraz na tą którą kupiłeś, nie wyciągaj czasami samej wkładki zamka bo to już będzie odbezpieczenie a nie zabezpieczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co z tym można zrobić, oprócz zaspawania?

Marina na razie nie kupiłem bo gość z ASO powiedział że na wkładkę pełnej zaślepki nie założę a zaślepka kosztuje 200zł więc w ciemno nie wziąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaspawanie raczej nie wchodzi w grę, może by wkleić kawałek blachy w to miejsce, wyciągnij nakładkę z drzwi tylnych i sprawdź czy pasuje na 100% jutro sprawdzę u siebie dla pewności żeby nie było potem niespodzianek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę mógł sprawdzić dopiero w czwartek, no i właściwie to nie wiem jak siedzą te zaślepki - po prostu wyciągać na siłę czy trzeba gdzieś podważyć, jakieś zatrzaski czy cuś - żebym nie uszkodził. Mam wersję z lampkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.