Skocz do zawartości

E46 2.0d 150km vs 2.0ci 170km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich,

 

W niedalekiej przyszlosci planuje zakupic poliftowe BMW E46 od 2002 wzwyz , mam dylemat poniewaz nie wiem ktory silnik wybrac , chodzi mi dokladniej o 320D 150km i 320CI (zadno LPG nie wchodzi w gre) 170km . Dodam ze robie nie zaduze trasy stad tez bardziej sklaniam sie ku benzyniakowi , chodz diesel kusi momentem obrotowym. Ktora jednostka bedzie tansza w eksploatacji ? Na BMW planuje przeznaczyc nie mniej niz 20000zl poniewaz uwazam ze te ponizej 20tys za slabsze i mniej zadbane ;)

 

pozdrawiam

 

 

PS. Jesli pisze niw tym dziale to przepraszam

Edytowane przez mareklfc2209

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
320ci. Koniec tematu :mrgreen:
Opublikowano
  • Autor
a jak z awaryjnoscia i eksploatacja 320CI jakie bolaczki ma ten silnik ? co sprawdzac przy i po zakupie
Opublikowano

Ja zakupiłem 320ci z silnikiem M52TUB20 i powiem że ten silnik jest bardzo dobry.

 

Jeśli będziesz kupował to zastanów się czy nie warto kupić mocniejszego (np. 328) bo może ci za chwile zabraknąć mocy :)

 

A tak dodatkowo to skup się na napędzie i zawieszeniu. Ja mam z napędem różne problemy i strasznie ciężko się diagnozuje bo przyczyn usterki może być wiele. Silnik podłączysz pod kompa i masz jak na dłoni.

 

Mimo różnych problemów jestem zadowolony z mojego auta i nie zamienię go na inne.

 

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
Ja zakupiłem 320ci z silnikiem M52TUB20 i powiem że ten silnik jest bardzo dobry.

 

Jeśli będziesz kupował to zastanów się czy nie warto kupić mocniejszego (np. 328) bo może ci za chwile zabraknąć mocy :)

 

A tak dodatkowo to skup się na napędzie i zawieszeniu. Ja mam z napędem różne problemy i strasznie ciężko się diagnozuje bo przyczyn usterki może być wiele. Silnik podłączysz pod kompa i masz jak na dłoni.

 

Mimo różnych problemów jestem zadowolony z mojego auta i nie zamienię go na inne.

 

Pozdrawiam

 

 

mam 1.9tdi wiec jestem przyzwyczajony ze nie jezdze do mechanika :P mowiac rozne problemy jakie konkretnie masz na mysli poza eksploatacja

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Szukaj zadbanej benzynki i zapomnij o dieslach jeśli robisz krótkie trasy ,a zwłaszcza o 2.0d
Opublikowano

Sluchaj ja kupilem troche zaniedbany egzemplarz. Juz prawie jest doprowadzony do stanu normalnego

najgorsze sa stuki przy zmianie biegow. To mnie najbardziej wkurza.

Jak przejrzysz moje posty to bedziesz nawet po tytulach wiedzial o czym mowie.

 

Ja tez wczesniej jezdzilem 1.9 tdi ale bezyna mi lepiej pasuje.

Opublikowano
jak masz stuki to półosie sprawdź. przeczytaj mój ostatni post
Opublikowano
Luksusa26, czytałem twoj post i nawet w nim odpowiedziałem. Już kupilem półosie i czekaja na montaż.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.