Skocz do zawartości

tryb jazy Comforf a Comfort+


crok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jechałem dzisiaj i tak sobie przełączałem z jednego na drugi tryb i za grzyba nie widzę różnicy ( jak dam sport to oczywiście na autostradzie robi się bolid i przyjemność z jazdy powoduję ,że wiem dlaczego muszę pracować :)).

Jedyną rzeczą to na pewno inaczej działa skrzynia biegów - mi na comfort czuć jak zmienia biegi a na comfort+ idealnie przerzuca.

Mogę kogoś poprosić czy wie jakie są różnice w poszczególnych trybach ?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja w trybie Comfort+ mam poduszkowiec, ale może wynika to z faktu że mam AD. Nie wiem jak jest u Ciebie.

 

A czy bez AD zmiana trybów też zmienia twardość amortyzatorów? Też nie mam AD i też odnoszę wrażenie, że zmiana od Comfort+ do Sport mało co zmienia w pracy zawieszenia, choć jak sama nazwa EDC = Electonic Damping Control jest stricte powiązania z pracą zawieszenia za pośrednictwem słowa "damping", ale czy faktycznie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie chce zakładać oddzielnego tematu , może ktoś mi rozjaśni . Niektórzy z was mają 2 tryby Comfort , u mnie jest 1 , pytanie skąd te różnice ??

W opcjach przy konfiguracji mam odhaczone 2TB sportowa automatyczna skrzynia biegów . Cyżby 2 tryby komfortowe były tylko możliwe z normalną skrzynią ( kod 205 ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comfort+ - EDC lub AD

Sport+ - automatyczna sportowa skrzynia SA2TB

 

EcoPro, Comfort(Normal), Sport - w zależności od daty produkcji.

 

 

Mylisz się! Nie mam sportowej skrzyni. A sport+ różni się od sport wyłączeniem kontroli trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja w mojej F11 530dX mam: Ad, EDC, sportową skrzynię i Efficient Dynamics. Do tego mam 4 tryby: Sport+, Sport, Normal i Comfort. Chciałbym w niedługim czasie zmienić licznik na full LED, a tam widziałem na filmikach YT, że są następujące tryby: Eco Pro, Comfort+, Comfort, Sport i Sport Plus. Teraz nie wiem czy będzie można to jakoś zakodować, bo chyba te tryby występują tylko w poliftach. Wiecie coś może na ten temat.

 

pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który tryb włącza Wam się z automatu po włączeniu silnika? Ja mam comfort +. Czy jest możliwość zmiany?

 

MY 2014 skrzynia sportowa , zawieszenie M , możliwe tryby jazdy EcoPro , Comfort , Sport , Sport + , tryb domyślny Comfort .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który tryb włącza Wam się z automatu po włączeniu silnika? Ja mam comfort +. Czy jest możliwość zmiany?

 

MY 2014 skrzynia sportowa , zawieszenie M , możliwe tryby jazdy EcoPro , Comfort , Sport , Sport + , tryb domyślny Comfort .

 

 

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w f07 mam zwykle zegary (te rozszerzone, nie te najwyższe) mam opcje eco, comfort, comfort+, sport, sport+ i do tego jak sie pobawię trakcja jest jeszcze traction. Z tym ze mam auto z 2015r wiec moze to dla tego.

 

Co do komfortu, mam edc i fakt w comfor+ auto leci jak poduszkowiec, czasami nawet sie fajnie buja góra dół jak wjedziemy na mocno falista drogę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który tryb włącza Wam się z automatu po włączeniu silnika? Ja mam comfort +. Czy jest możliwość zmiany?

 

Wydaje mi się, że każdy tryb jak zostawisz oprócz SPORT+ czy ecoPRO zostaje zachowany. Jak zostawisz na tych 2ch wraca po restarcie na COMFORT. ecoPro na pewno tak dziala, SPORT+ nie do konca testowalem.

 

Ale jak ustawie na COMFORT to pamieta, ze COMFORT, jak COMFORT+ to tez pamieta, ze COMFORT+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zastanawiał się nad tym (może ma jakieś swoje doświadczenie w tym względzie)

czy stała jazda na Comfort+ może zmniejszyć trwałość amortyzatorow i czy może mieć wpływ na ząbkowanie opon???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.