Skocz do zawartości

[M50B20] Kręci ale nie odpala 91r


michau1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na tym iż auto z dnia na dzień przestało odpalać, kręci ale nie odpala, przedwczoraj normalnie odpaliłem, jeździłem, wszystko było w porządku, wczoraj chciałem odpalić to kręcił i kręcił

jak na filmiku i nie odpalił, kręciłem aż padło aku, to zmieniłem aku na sprawne (użytkowane na co dzień) i odpalił, to ja zadowolony wsadziłem swoje stare aku, zapiąłem klemy, wsiadłem do auta, przejechałem 20m i zaświeciła się kontrolka od ładowania po czym auto zgasło i już nie chciało odpalić. Przez ostatnie 2 miesiące wymieniłem wszystkie filtry i świece.

Pomóżcie proszę bo nie wiem gdzie zacząć szukać przyczyny, pompka paliwa, alternator, rozrusznik, jakiś czujnik?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na innym akumulatorze normalnie jeździ i odpala ?

 

Wczoraj odpalił i przejechał 20m. Dziś wsadziłem kolejny (również użytkowany na co dzień) i już tylko kręcił, nie odpalił.

 

Sprawdz ews mialem kiedys tak w hyundayu ze jezeli byla wilgoc to musilaem przetrzec pierscien w kolo stacyjki.

Przepraszam ze bez znakow lecz nie mam pl w tel

 

Wilgoci tam nie widziałem, nie czułem. Ogólnie to było dzisiaj słońce, ciepło, więc nawet jeśli by była to by wyparowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnoza i bedzie wiadomo.

 

Albo na piechote szukanie, 3 rzeczy do sprawdzenia, prąd czy jest czyli świece, fajki, cewki, czy jest iskra w ogóle na świecach. Potem paliwo, pompka, wtryski etc czy podaje paliwo w ogóle. Na koniec najłatwiejsze czyli powietrze bo to zazwyczaj jest.

 

Spróbuj plakiem odpalić.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnoza i bedzie wiadomo.

 

Albo na piechote szukanie, 3 rzeczy do sprawdzenia, prąd czy jest czyli świece, fajki, cewki, czy jest iskra w ogóle na świecach. Potem paliwo, pompka, wtryski etc czy podaje paliwo w ogóle. Na koniec najłatwiejsze czyli powietrze bo to zazwyczaj jest.

 

Spróbuj plakiem odpalić.

 

Jutro sprawdzę z tym plakiem i iskrą.

Pojutrze zmienię pompę paliwa, akumulator i dam znać czy jest postęp. Wleje tak z 7l pb żeby mieć pewność że w baku coś jest bo ostatnio zdarzyło mi się kilka razy jeździć na biedzie.

 

Pozdrawiam.

 

@Edit

 

Pompkę zmieniłem, paliwo jest. O postępach napisze jutro bo aku było rozładowane i nawet raz nie było w stanie zakręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zapiąć komputer?

Tam jest usterka elektroniczna-może czujnik to być.

No ale jak chcesz to wymieniaj po kolei.

 

 

U mnie w mieście niestety nie ma takiej możliwości :(. Problem pozostał.

Rozumiem że teraz muszę sprawdzić czujnik położenia wału tak? Jeśli go odepnę to odczyt powinien być z czujnika wałka i jeśli auto odpali to czujnik położenia wału do wymiany, tak? Koszt takiego czujnika używka oryg. to 40-50zł jak coś.

 

Pozdrawiam.

 

PS ładna kupejka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie czujnik wału i wałka do wymiany, najpirw odepnij czujniki i sprawdz przy kostce czy kable sparciałe (odchylając gume) jak sparciałe to wymiana- drogi gips ale nic nie poradzisz

 

Sprawdzę dziś i dam znać. Dzięki za radę.

 

@Edit

 

Jutro/pojutrze będę mieć czujniki, tylko tak mogę to sprawdzić (brak multimetru aktualnie), dam znać jak będzie postęp, lub jego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie czujnika wałka rozrządu problem pozostał.

Po wymianie czujnika wału problem został rozwiązany.

 

Pompę paliwa włożę starą bo na tej coś faluje, a wcześniej nie miałem takich objawów.

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.