Skocz do zawartości

BMW e46 330d, WBAEX91020JW99451


Rekomendowane odpowiedzi

http://otomoto.pl/bmw-330-m-pakiet-manual-C35973257.html

VIN: WBAEX91020JW99451

 

Cześć, zwracam się z prośbą o ocenę samochodu z aukcji.

Zauważyłem, że skrzynia biegów fabrycznie była automatyczna a obecnie jest manualna.

Czy jest to modyfikacja, której należy się bać? Z tego co czytałem należy sporo rzeczy wymienić. Sprzedający jeszcze twierdził, że dostał od niemca dyfer ale nie zna szczegółów, o zmianie skrzyni też nie wspomniał.

Dziwna jest także wymiana intercoolera przy czym sprzedający twierdzi, że auto nie jest po żadnym programie więc jest to trochę bez sensu.

Czy reszta zgadza się z vinem?

Coś jeszcze możecie powiedzieć o samochodzie?

Na co zwrócić uwagę przy ewentualnych oględzinach w tym przypadku?

Od piątku cena spadła z 27000zł na 24700zł.

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

informacje zdekodowane po vinie

Model description: 330d

Market: Europa

Type: EX91

E-Code: E46 (3FL)

Chassis: touring

Steering: links

Doors: 5

Engine: M57D30O1 - 3,00l (150kW)

Drive: Heckantrieb

Transmission: automatisch

Body Color: Titansilber Metallic (354)

Upholstery: Stoff Laser/anthrazit (G7AT)

Production date: 10.08.2004

Assembled in: Regensburg

 

Code Serienausstattung Standard Equipment

S210A Dynamische-Stabilitäts-Control Dynamic stability control

S411A Fensterheber elektrisch vorne/hinten Window lifts,electric,front/rear

S473A Armlehne vorne Armrest front

S520A Nebelscheinwerfer Fog lights

S548A Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer

S550A Bordcomputer On-board computer

S832A Batterie im Kofferraum Battery in luggage compartment

S851A Sprachversion deutsch Language version German

S1CAA Selektion COP relevanter Fahrzeuge Selection of COP relevant vehicles

S205A Automatikgetriebe Automatic transmission

S226A Sportliche Fahrwerksabstimmung Sports suspension settings

S235A Anhängerkupplung abnehmbar Towing hitch, detachable

S249A Multifunktion für Lenkrad Multifunction f steering wheel

S302A Alarmanlage Alarm system

S320A Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering

S338A M Sportpaket II M Sports package II

S386A Dachreling Roof railing

S403A Glasdach elektrisch Glass roof, electrical

S423A Fussmatten Velours Floor mats, velours

S428A Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit

S431A Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip

S459A Sitzverstellung elektrisch mit Memory Seat adjuster, electric, with memory

S481A Sportsitz Sports seat

S494A Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger

S502A Scheinwerferreinigungsanlage Headlight cleaning system

S508A Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC)

S521A Regensensor Rain sensor

S522A Xenon-Licht Xenon Light

S534A Klimaautomatik Automatic air conditioning

S601A TV-Funktion TV function

S609A Navigationssystem Professional Navigation system Professional

S644A Vorbereitung Handy m. Bluetooth Preparation f mobile phone w Bluetooth

S672A CD-Wechsler 6-fach CD changer for 6 CDs

S674A HiFi System Harman Kardon Hi-Fi System Harman Kardon

S710A M Lederlenkrad M leather steering wheel

S716A Aerodynamikpaket Aerodynamics package

S724A Edition Sport

S760A Hochglanz Shadow-Line High gloss shadow line

S761A Individual Sonnenschutzverglasung Individual sunshade glazing

S772A Interieurleisten Alu Black Cube Interior moldings Alu Black Cube

S775A Dachhimmel anthrazit Headlining anthracite

S785A Blinkleuchten weiss White direction indicator lights

S787A BMW LM Rad M Doppelspeiche 135 BMW alloy wheel, M double spoke 135

L801A Länderausführung Deutschland National Version Germany

S863A Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S879A Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German

S8SPA Steuerung COP Control unit COP

S915A Entfall Aussenhautkonservierung Delete clear coat

S934A Winterreifen auf LM-Rädern

S936A BMW Handy b. Ausliefer. anfordern BMW Handy b. Ausliefer. anfordern

S964A Navi DVD bei Auslieferung anfordern Navi DVD to be requested at shipping

P972A Komfortpaket Comfort Package

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dekoder wprowadził cię w błąd z tym automatem?, jestem na 99% pewien że skrzynia jest taka jaka ma być, a dyfer wyrwałem z garażu razem z felgami Niemiec musiał go wymienić pewnie huczał albo coś jest faktura z wymiany, cena została zaniżona ponieważ przycisnęło mnie z kasą, samochód jest naprawdę wart ceny, jak nie sprzedam do 27.02 to rejestruje i jeżdżę dalej. pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko program?, chcesz się dowiedzieć wszystkiego jedziesz autem na do serwisu bmw, płacisz jakąś tam śmieszną kwotę za sprawdzenie auta i wiesz wysztko na temat samochodu, nie jestem handlarzem i nie będę tutaj z nikim dyskutował czy też kogoś urabiał, na papierach jest wyraźnie napisane schaltgetriebe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko program?, chcesz się dowiedzieć wszystkiego jedziesz autem na do serwisu bmw, płacisz jakąś tam śmieszną kwotę za sprawdzenie auta i wiesz wysztko na temat samochodu, nie jestem handlarzem i nie będę tutaj z nikim dyskutował czy też kogoś urabiał, na papierach jest wyraźnie napisane schaltgetriebe :)

To weź auto, zajedź do ASO, pokaż papiery, że auto jest Twoje, wydrukują Ci jedną kartkę, na której będzie napisane z czym auto wyjechało z fabryki, wklej tutaj i uwalisz tą bezsensowną Twoim zdaniem dyskusję w moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekxn nawet nie jest zarejestrowana na Ciebie? Znaczy że sprowadziłeś miesiąc temu i już sprzedajesz... Jak kolega Zenek pestka wspomniał w Niemczech się naprawia skrzynie automatyczne albo wymienia na nowe... Rozumiem że książka serwisowa jest którą można zweryfikować? Ludzie nie chcecie skręconych liczników to przed zakupem weryfikujcie historie i żądajcie oryginalną książkę serwisową i tyle... Ja osobiście jak nie znam auta to te bez książki od razu odpuszczam (kiedyś się łudziłem że papiery ktoś zgubił i jeździłem z właścicielem do aso i zawsze niespodzianka albo skręcony albo bity i stał swoje na placu)... Załatw historie z aso i wszystko będzie jasne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem przyjechałem 11.02 cały czas je użytkuję olej do wymiany za tysiąc km(wg faktur wymieniany co 15tyś liQui moly longtime high tech 5w-30), do samochodu mam pełną teczkę różnych certyfikatów, faktur itp, jeżeli jest ktoś zainteresowany przyjeżdża, ogląda jedzie do serwisu/warsztatu kupuje albo jedzie dalej. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ta za intercooler, który tak pięknie chłodzi SILNIK :D ("-Wymieniony intel cooler na większy(pięknie chłodzi silnik)") :roll:

Chciałem to napisać ale odpuściłem, ale dałeś rade :D Nie wiedziałem że BMW miało silniki chłodzone powietrzem (Porsche kiedyś miało) a tu proszę :duh:

przemekxn w takim razie jeździłeś ponad 2 lata autem nie zarejestrowanym na siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica obszyta, gałka biegów od e90, mieszek też wygląda na nowy. Dodane nakładki na pedały, zmieniono nerki. Zderzak przód na moje oko trochę zwisa (prawy róg). Dobrze by było jeszcze mieć zdjęcia spod maski. Ogólnie autko trochę pomodzone, więc może i skrzynia była kolejnym modem, ale to tylko teoria. Satsun, jak masz blisko jedź obejrzyj, zbadaj na serwisie, zdaj relacje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,5 min szukania i się znalazł . Dekoder Vin jak zwykle nieomylny , był to automat poprzedni właściciel przed tym co założył galerie wymienił skrzynie z powodu awari automatu . http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndikatfotos/topic41217_Silberpfeil_3er_BMW_-_E46.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,5 min szukania i się znalazł . Dekoder Vin jak zwykle nieomylny , był to automat poprzedni właściciel przed tym co założył galerie wymienił skrzynie z powodu awari automatu . http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndikatfotos/topic41217_Silberpfeil_3er_BMW_-_E46.html

 

Pozdrawiam

Taka dokumentacja stawia od razu samochód w lepszym świetle. Moim zdaniem warto się przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek wychodzi na to że Niemcy to jednak Ukraina:)

 

Niezłe facet zmodyfikował to auto ciekawi mnie jak z przeglądem TUV ,co go skłoniło po takiej ciężkiej i kosztownej pracy zeby sorzedac tak szybko auto ?

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka dokumentacja? Koleś który założył tę galerie jest minimum 2 właściciel, wystawił na sprzedaż 14.07.2014 za 6200e http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndikatka/topic240496_E46_330d_FL_Touring_silber__TOP__.html&SearchTerms=mastas99 teraz w pl stoi 5800 prezent z oplatami ? Przez pół roku niewiadomo co z autem sie działo , przebieg też nigdzie nie jest podany ( w niemchech ) , tablica są inne na fotach z otomoto , zwróć uwagę jak pięknie orginalna kierownica wyglądała ... Edytowane przez Gr8-325tds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek wychodzi na to że Niemcy to jednak Ukraina:)

 

Niezłe facet zmodyfikował to auto ciekawi mnie jak z przeglądem TUV ,co go skłoniło po takiej ciężkiej i kosztownej pracy zeby sorzedac tak szybko auto ?

Nie wszyscy przeliczają pasję na pieniądze. Handlarze NIGDY tego nie zrozumieją :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek wychodzi na to że Niemcy to jednak Ukraina:)

 

Niezłe facet zmodyfikował to auto ciekawi mnie jak z przeglądem TUV ,co go skłoniło po takiej ciężkiej i kosztownej pracy zeby sorzedac tak szybko auto ?

Nie wszyscy przeliczają pasję na pieniądze. Handlarze NIGDY tego nie zrozumieją :wink:

Pasja to mieć auto minimum 5 lat albo wiecej a nieol roku wiec nie mówi i co handlarze wiedza a co nie oni przynajmniej znają realia rynku ,zaraz wam poszukam filmu z 330cd ktora służyła tylko do driftu :cool2: i to na zachodzie .

 

Tak sie mozna bawić dieslem. ,dziadek do kościoła :mrgreen:

 

Prosze zobaczyć fotki na końcu jest film .

 

 

http://www.autoscout24.ch/de/d/bmw-330-coupe-occasion?allmakes=1&body=3%2c5&doorsto=3&index=0&make=9%2c0%2c0&model=1580%2c0%2c0&nav=8&priceto=7500&returnurl=%2fde%2fautos%2fbmw--330%3fallmakes%3d1%26body%3d3%2c5%26doorsto%3d3%26make%3d9%2c0%2c0%26model%3d1580%2c0%2c0%26nav%3d8%26priceto%3d7500%26trans%3d20%26vehtyp%3d10%26yearto%3d2004%26r%3d5&trans=20&vehid=2886203&vehtyp=10&yearto=2004

 

 

 

Mysle ze dostał jakiś wykres z hamowni ze nie jest wesoło i wolał auto sprzedac na export ,Diesel zawieszenie twarde sport zmiana skrzyni na manual zeby zapi..... Tyle tylko mozna wywnioskować .

 

Szukaj normalnego auta albo odłóż na nowy silnik zeby sie nie zdziwić ,

 

Moje zdanie i ktos moze sie nie zgadzać ale pogadać możemy .

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem email od ex właściciela z przed 6 miesięcy w momencie sprzedaży :

 

240000km 21.07.2014

 

Ma około 230 PS , czekam na email czy box czy hamowany czy program indiwidualny

 

 

Zaznaczam że nie oczerniam nikomu auta tylko lubię znać ich pełną historię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.