Skocz do zawartości

E60 ciągłe ogrzewanie wnętrza


Miras

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest opcja w E60 z dwustrefowym klimatronikiem żeby zimą leciało tylko zimne powietrze z wszystkich nawiewów?

U mnie w bejcy pierwszy raz sie z tym spotkałem że się nie da.. Jak nagrzeję w aucie i przekręcę pokrętła na 16*C to leci zimne ale po jakims czasie znów ciepławe. Na idrive mam ustawione te kreski na niebieskie i z środkowego nawiewu leci cały czas zimne ,no ale góra i dół tak jak by cały czas klimatronik chciał uzyskać 16*C w wnętrzu autka. Nie ma opcji po prostu żeby mieć tylko zimno. Czy to normalne w tym modelu?

W poprzednich e38,e39,x5 jak dałem pokrętło na minimum to ogrzewanie wcale się nie włączało i leciało zimne i tylko zimne. W e65 nie pamiętam jak było.

Elektrozawory chodzą bo jak mam ustawione np. 22*C to po nagrzaniu wnętrza stopniowo leci chłodniejsze powietrze a potem cieplejsze i tak na zmianę.

Mam trzy opcje teraz

1. albo ten model tak ma i jak będzie juz ciepło na dworze to nie będzie grzał.

2. albo mam zepsuty moduł komfortu

3. albo nie domykają mi się elektrozawory

Proszę o jakieś rady

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W idrive jak mam te kreski na niebieskim to z srodkowego nawiewu leci zimne a jak na czerwonym to leci ciepłe ze srodkowego nawiewu. Na szybe i nogi zawsze ciepłe no chyba ze dam na 16*C po uprzednim nagrzaniu wnętrza to jakiś czas chłodne i znów ciepłe.

Sa tam w i-drive jakies jeszcze ustawienia temperatury o których nie wiem?

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm uklad klimatronika dazy do nastawionej temperatury.Czyli dobrze dziala.Moze zle wartosci pokazuje czujnik temp w srodku i glupieje.Musisz inpa sprawdzic w live data co widzi komputer klimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inpe tylko w co mam wejść? Prosze o poradę :D

Gdzie jest ten czujnik temp. wewnątrz kabiny? CzY nie czasem koło lampki sufitowej?

Podmienię dziś jeszcze elektrozawory na próbę .

Przecież jak dam temp na minimum to nie ma siły, musi lecieć zimne choćby nie wiem co.

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawory podmieniłem ale to nic nie dało. Cuda nie istnieją.

Mam jeden błąd który ciagle wraca mimo wykasowania. 9C54 AUC-SENSOR

Co to do diabła jest?

Juz wiem ! Czujnik smrodu,ale co on z tym moim ogrzewaniem ma wspólnego?????????????????????????????

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem ! Czujnik smrodu,ale co on z tym moim ogrzewaniem ma wspólnego???????????????????????????????????
Niewiele. On pozwala na włączenie wewnętrznego obiegu powietrza w przypadku "wykrycia" smordu/zanieczyszczeń w powietrzu.

Może faktycznie czujnik temperatury lub sterowania obiegiem powietrza/cieczy chłodzącej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i podłączyłem iNPE jeszcze raz. Był jeszcze jeden dodatkowy błąd ,którego wczesniej nie było 9C77 czyli dodatkowa pompka wody.

Wyjąłem obudowe filtra i sprawdziłem manualnie tą pompkę,czyli podałem plus i minus na pompkę i faktycznie nie chodzi.Na wtyczce zasilanie jest 12.7Volta po przekręceniu zapłonu. Ta pompka mnie tak nie martwi bo to raczej bez niej ogrzewanie słabe. U mnie grzeje ale po przegazowaniu lepiej.

Czujnik smrodu 9C54 wymontowałem i wyczysciłem piny . Błedu już nie pokazuje z tego czujnika ale najlepsze to ze z pompki też nie pokazuje (hhhmmm)

Zrobiłem totalną diagnozę i NO ERROR

Na module klimy tez NO ERROR

Czemu nie ma błedu z pompki wody jak przecież jest uszkodzona i nie działa? Sprawdzę jutro po trasie co tam wysra INPA

Powiedzcie mi proszę bo ja juz sam tego nie rozumiem .Czy czasem E60 nie ma tak ,że jak jest temperatura na panelu ustawiona na minimum,czyli 17*C a na dworze jest np. 2*C to klimatronik dąży mimo wszystko do tych 17*C wewnątrz auta.

Jak zadam na srodkowy nawiew same niebieskie kreski na idrivie to tam leci zimne lecz na szybę i nogi ciąle ciepłe. Jak dam same czerwone kreski na i drivie to i na srodkowych kratkach leci ciepłe.

Jak zmieniam z 17*C na 30*C to słyszę ,że klapy się przestawiają i ciągle ciepłe ale chyba bardziej ciepłe.

Już zgłupiałem z tym do reszty.

Wkur..a mnie to ,że nie umiem mieć w aucie całkiem zimno.

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie i moj kolega takze. Wychodzi na to ze ten typ tak ma. Tez na poczatku sie zastanawialem dlaczego tak jest ale skoro moj ziomek ma tak samo to chyba normalne. Zawsze mozesz w I-Drive wylaczyc nawiew na nogi i szybe i bedzie tylko zimne ze srodkowych nawiewow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne auto w takim razie.

A jak sie to zachowuje jak jest na dworze np. +20*C ?

Czy przestaje grzać?

Wychodzi na to ,że klimatronik mimo wszystko dąży teraz do tych 17*C. :duh:

Ciekawe czy można przekodować,żeby np przy zadanych 17*C zamykało elektrozawory ogrzewania???? :norty:

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie ale nie sprawdzałem jeszcze. Spróbuj ustawić np temp na min i włączyć klime ciekawe co się będzie działo tzn czy na szybę i nogi będzie walił ciepłym bo jak tak to trochę śmieszne. Ja bym sprawdził ale zona do pracy wzięła samochód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź proszę jak będziesz mógł jak to w Twojej bejcy wygląda wszystko.

Dla mnie to jakieś głupie jest :cry:

Dziś podpiąłem INPE i mam dwa błedy w totalnej diagnozie i oba na moduł z klimy. Poza tym całe auto No Error stored :lol:

9C54 AUC-SENSOR czyli wrócił czujnik smrodu ale on podobno nie ma związku z ciągłym ogrzewaniem. No i drugi co sie go spodziewałem

9C77 Auxiliary water pump -Czyli pompka wody elektryczna zepsuta ale to też raczej nie ma związku z ciągłym ogrzewaniem wręcz raczej na odwrót. Chyba,żeby? :think:

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano dałem na tryb AUTO. Na zewnątrz było -1*C. Klima sie włączyła automatycznie, temp. ustawiona na 17*C oczywiscie i predkość nadmuchu wzrastała automatycznie jak sie silnik nagrzewał. Stanąłem na drodze sprawdzic czy rurki klimy sie nagrzały tzn. jedna była ciepła a druga zimna ,wiec byłem pewny ,ze klima działa a z nadmuchów i tak ciepłe powietrze leciało.

Albo to E60 to tak ma że dąży do tych 17*C wewnątrz (pierwszy raz się z takim czymś spotkałem) ,albo coś nie działa ale z błędów to tylko ta pompka jest uszkodzona i nie wydaje mi się żeby to miało związek z tym że nagrzewa wnętrze mimo nastawionej temp. na minimum. :(

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem kolego jarecki13 nie leży w spreżarce czy klimatyzacji tylko w tym że jak na dworze jest np -1*C a ja ustawie w trybie manualnym 17*C czyli minimum na pokrętłach panelu sterowania to węże za elektrozaworami są dalej gorące a w środku autka dmucha ciepłe powietrze. Przy -1*C na dworze to klima i tak nie musi być włączona żeby leciało zimne.

W E38 czy E39 jak ustawisz na min to leci takie jak na dworze jest.

Przeczytaj proszę cały temat od początku bo link który podrzuciłeś nic nie wnosi do tematu.

Pozdrawiam Miras

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem tak

Nie jestem pewien w 100% ale na 99% (swiecilo mi slonce w szybe wiec byla ciepla) po wlaczeniu klimy przyciskiem MAX (obroty poszly na max) tryb manual ze srodkowych nawiewow walilo zimnym powietrzem a z otworow na szybe i na nogi byla cisza (nie czulem powiewu).Troche to dziwne bo co jezeli w gorace dni bede sobie chcial schlodzic nogi??

 

tutaj jest podobny temat

viewtopic.php?f=73&t=155536

i maja tak samo wiec to chyba normalne

Juz nie wiem co o tym myslec bo wczesniej to sie nad tym nie zastanawialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A ja na to zwróciłem uwagę bo czasami lubię mieć w aucie bardzo zimno no i w każdym jak dotychczas tak było a tu proszę.

Wychodzi na to ,że E60 tak ma i koniec. Mój kolega ma nowego Hyundaia i sprawdził u siebie tak z ciekawości i w sumie też nie ma opcji zeby sobie wpuścić całkiem zimne powietrze wszystkimi dyszami. Jak da na LOW to mu się obieg zamknięty włącza . No ale to inna marka auta i ja się tym do końca nie sugeruję.

Wydaje mi się jeżeli temperatura na zewnątrz będzie powyżej 17*C to wtedy sterownik zamknie elektrozawory ogrzewania i poda powietrze takie jak na dworze a po właczeniu klimatyzacji to wtedy i górą i dołem no i środkiem oczywiście będzie leciało zimne powietrze . Inaczej tego nie widzę bo skoro nie tylko my tak mamy no i błędów na IKHA brak to chyba raczej nie ma się co doszukiwać na razie kłopotów i niedomagań. BMW po prostu wygląda na to ,że dba o nasz komfort.

Jutro sprawdzę jak się to u mnie zachowuje po włączeniu funkcji MAX. Dam oczywiście znać.

Zamówiłem tą pompkę wspomagającą do układu ogrzewania bo nie lubię jak mam świadomość ,że coś mam uszkodzone. Potrzebne-niepotrzebne musi być OK. W piątek ją wymieniam,aczkolwiek to i tak nic nie zmieni .

Dwa lata temu miałem E65 ale tam z tego co pamiętam był układ sterowania z iDrive dużo bardziej rozbudowany i zaawansowany niż w naszych E60. :doh:

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem tak

Nie jestem pewien w 100% ale na 99% (swiecilo mi slonce w szybe wiec byla ciepla) po wlaczeniu klimy przyciskiem MAX (obroty poszly na max) tryb manual ze srodkowych nawiewow walilo zimnym powietrzem a z otworow na szybe i na nogi byla cisza (nie czulem powiewu).Troche to dziwne bo co jezeli w gorace dni bede sobie chcial schlodzic nogi??

 

Sprawdziłem na MAX i dokładnie tak samo. One wychodzi na to tak mają. :mrgreen:

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zakodowałem tak że jak włączałem auto to Klima mi się nie odpalała i trzeba było wcisnąć przycisk jak chciałem żeby chodziła.Po tym zabiegu to tak jak pisałeś nawet jak nastawiałem na zimne to leciało ciepłe. Rozwiązałem to u siebie tym że zakodowałem moduł ihka pustym plikiem .MAN. i wszystko wróciło do normy . Może i Ty tak spróbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.